Patron sekcji - SFA Poland

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel

data aktualizacji: 23-09-2015, 10:33 – artykuł promocyjny

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel Firma KESSEL Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem firmy Kessel AG, wiodącego producenta urządzeń związanych z techniką sanitarno – kanalizacyjną: wpustów, odwodnień liniowych, zasuw burzowych, przepompowni, separatorów, studzienek kanalizacyjnych, przydomowych oczyszczalni ścieków i urządzeń do wykorzystywania wody deszczowej.

Kolekcja wpustów łazienkowych KESSEL


Firma KESSEL od ponad 30 lat wprowadza innowacje w zakresie technik odwadniania łącząc wynikający ze zdobytego doświadczenia techniczny know-how z elegancją i wysoką jakością wykonania. W odpowiedzi na rosnący popyt na elementy łazienkowe o podwyższonej estetyce, firma stworzyła różnorodną gamę kratek łazienkowych i odpływów liniowych o ciekawym wzornictwie, które oferowane są pod wspólną marką  „KesselDesign”.

 

 

Obecnie pod marką KesselDesign dostępne są następujące produkty:

 

 • Odpływ prysznicowy Linearis w wersji standardowej o szerokości wynoszącej jedynie 40 mm, stanowi najwęższy odpływ do kabiny prysznicowej. Sam odpływ liniowy ze stali nierdzewnej stanowi element dekoracyjny. Dostęp do rewizji jest zamaskowany płytką podłogową i tworzy estetyczną całość z powierzchnią posadzki. Przepustowość odpływu „LINEARIS” wynosi 24 l/min przy progu 10mm.      
    

Odpływ liniowy Linearis   Kessel - łatwe czyszczenie odpływu LINEARIS
Odpływ liniowy Linearis   Łatwe czyszczenie i konserwacja odpływu


 • Odpływ prysznicowy Linearis Super 60 łączy estetykę z jeszcze większymi parametrami technicznymi. Cechą odróżniająca ten model jest m. in. zwiększony przepływ do 72 l/min, dzięki czemu wpust ten idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o intensywnej eksploatacji. Dzięki możliwości regulacji wysokości rusztu aż do 20 mm Linearis Super 60 dopasowuje się do różnych wysokości wyłożenia posadzki. W swoim standardowym wykonaniu Linearis Super 60 posiada możliwość dwustronnego przykrycia odpływu – ze stali nierdzewnej lub do zabudowy płytkami.      
   

Kessel - odpływ prysznicowy liniowy Linearis Super 60  Kessel - odpływ prysznicowy liniowy Linearis Super 60
Odpływ liniowy ze stali nierdzewnej lub do zabudowy płytkami

 

 • Niekonwencjonalne kreowanie charakteru łazienki zapewnia nowa seria odpływów „Linearis Super60 Individual”, która stworzona została z myślą o użytkownikach ceniących indywidualność i znudzonych standardową formą i konwencją w kształtowaniu przestrzeni.


Do tej grupy należą m. in odpływy z pokrywą w dekorze Wenge lub Korzeń orzecha.  Podobnie jak w  przypadku odpływów „LINEARIS”  Super60 przepustowość wynosi 72 l/min z progiem 10 mm. Z reguły nie jest konieczny przeciwspadek w pomieszczeniu, dzięki temu zyskuje się oszczędności czasowe i kosztowe podczas zabudowy.
 

Linearis Super60 wenge    
Linearis Super 60 Korzeń orzecha     Linearis Super60 wenge         


Innym wariantem w serii odpływów „LINEARIS”  Super60 Individual jest odpływ ze świecącą jednolitym światłem pokrywą wykonaną z niezwykle wytrzymałego, wiązanego akrylem materiału mineralnego o nazwie Corian®. Odpływy zasilane są niskonapięciowymi diodami LED, w związku z tym nie ma konieczności montowania baterii.  Włączanie odpływów następują równocześnie z włączeniem oświetlenia pomieszczenia lub za pomocą czujnika ruchu.


Kessel - Linearis Super60 DuPoint Corian  Linearis Super60 DuPoint Corian
Linearis Super60 DuPoint Corian


W odpływach liniowych z serii Individual możliwe jest również wykonanie pokrywy odpływu według indywidualnego projektu. Do możliwości tych należy umieszczenie we wnętrzu podświetlanego odpływu prysznicowego dowolnych elementów dekoracyjnych, takich jak: kryształki suche kwiaty czy inne harmonizujące z charakterem łazienki dodatki. Możliwe jest także wygrawerowanie dowolnego napisu bądź grafiki. Dzięki temu nic już nie musi ograniczać fantazji i kreatywności, a koncepcję konsekwentnego i eleganckiego wystroju łazienki można zrealizować w każdym najdrobniejszym szczególe.
 

 Linearis Super 60 Individual Swarovski    Linearis Super 60 Individual - podświetlane logo
Linearis Super 60 Individual Swarovski   
  Linearis Super 60 Individual - podświetlane logo


Odpływ prysznicowy „LINEARIS” Compact dostępny w ofercie od sierpnia 2010 idealnie nadaje się do remontów istniejących instalacji, ze względu na niską wysokość zabudowy wynoszącą jedynie 80mm. Pokrywa i rama wykonane są ze stali nierdzewnej, przy czym po odwróceniu pokrywa może zostać wypełniona płytkami. Wyjmowana pokrywa zapewnia łatwe czyszczenie i konserwację odpływu. Przepustowość odpływów „LINEARIS”  Compact wynosi 36 l/min z progiem 10mm i 42 l/min z progiem 20mm.
 

 Kessel - Linearis Compact - idealny do remontów   Kessel - Linearis i woda
Kessel - Linearis Compact - idealny do remontów       Kessel - Linearis i woda
  
                                             


 • kratki ze wzorem owalu, ze wzorem szczelinowym oraz z powierzchnią do przyklejania płytek pozwalające na dobór zgodny z oczekiwaniami i wymaganiami klientów. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi „niewidoczny wpust”, w którym powierzchnia kratki jest zamaskowana płytką podłogową a odpływ odbywa się poprzez boczne szczeliny.


Kessel - Osiem wzorów kratek oraz „niewidoczna nasadka”      Kessel - wpusty łazienkowe
Osiem wzorów kratek oraz „niewidoczna nasadka”      Kessel - wpusty łazienkowe

 

 

Osprzęt do wpustów i odpływów łazienkowych:

 

Opcjonalnie we wpustach i odpływach łazienkowych można montować wyjmowane sitko na zanieczyszczenia oraz suchy syfon MULTISTOP chroniący przed nieprzyjemnymi zapachami, pianą i robactwem.            


Kessel - syfon Multistop     Kessel - sitko na zanieczyszczenia
Multistop                           Sitko z tworzywa sztucznego
 

 

 • Syfon podumywalkowy ze zintegrowanym zaworem napowietrzającym z tworzywa sztucznego oraz chromowaną galwanicznie powierzchnią. Do podłączenia umywalek rurami DN 32 i DN 40.Umożliwia napowietrzenie kanalizacji współpracującej a jego dodatkową zaletą jest łatwy montaż i estetyczny wygląd.


Kolekcja wpustów łazienkowych KESSEL

Kontakt w sprawie produktów:

Kessel Sp. z o.o.
Biskupice Podgórne, ul. Innowacyjna 2
55-040 Kobierzyce
tel. (71) 774 67 60
www: www.kessel.pl
mail: wyślij wiadomość

instalacje wod-kan w budynkach » odpływy prysznicowe » wpusty łazienkowe » wpusty podłogowe » wpusty dachowe » wpusty podwórzowe i parkingowe » wpusty piwniczne » kratki ściekowe » separatory tłuszczu » zasuwy burzowe Staufix » zawory zwrotne » klapy końcowe » przepompownie » system kanalizacji zewnętrznej » odwodnienia liniowe zewnętrzne » studzienki kanalizacyjne » wpusty uliczne » separatory substancji ropopochodnych

Podobne artykuły
Funkcjonalne zawory i głowice firmy Grupy Armatura

woda i kanalizacja

Funkcjonalne zawory i głowice firmy Grupy Armatura

Z myślą o komforcie użytkowników Grupa Armatura wzbogaciła swoją ofertę o nowe zawory i głowice, dostępne... więcej...

Jak poradzić sobie z problemem brzydkich zapachów wydobywających się z wpustów

woda i kanalizacja

Jak poradzić sobie z problemem brzydkich zapachów...

Problem wysychania wpustów i wydobywania się z nich nieprzyjemnych zapachów jest bardzo częstym problemem... więcej...

Otwarta i czysta przestrzeń w domowej łazience

woda i kanalizacja

Otwarta i czysta przestrzeń w domowej łazience

Minimalizm, który od wielu już sezonów króluje w aranżacjach łazienek, zakłada nie tylko ograniczanie... więcej...