Patron sekcji - SFA Poland

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel

data aktualizacji: 23-09-2015, 12:33

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel Firma KESSEL Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem firmy Kessel AG, wiodącego producenta urządzeń związanych z techniką sanitarno – kanalizacyjną: wpustów, odwodnień liniowych, zasuw burzowych, przepompowni, separatorów, studzienek kanalizacyjnych, przydomowych oczyszczalni ścieków i urządzeń do wykorzystywania wody deszczowej.

Kolekcja wpustów łazienkowych KESSEL


Firma KESSEL od ponad 30 lat wprowadza innowacje w zakresie technik odwadniania łącząc wynikający ze zdobytego doświadczenia techniczny know-how z elegancją i wysoką jakością wykonania. W odpowiedzi na rosnący popyt na elementy łazienkowe o podwyższonej estetyce, firma stworzyła różnorodną gamę kratek łazienkowych i odpływów liniowych o ciekawym wzornictwie, które oferowane są pod wspólną marką  „KesselDesign”.

 

 

Obecnie pod marką KesselDesign dostępne są następujące produkty:

 

 • Odpływ prysznicowy Linearis w wersji standardowej o szerokości wynoszącej jedynie 40 mm, stanowi najwęższy odpływ do kabiny prysznicowej. Sam odpływ liniowy ze stali nierdzewnej stanowi element dekoracyjny. Dostęp do rewizji jest zamaskowany płytką podłogową i tworzy estetyczną całość z powierzchnią posadzki. Przepustowość odpływu „LINEARIS” wynosi 24 l/min przy progu 10mm.      
    

Odpływ liniowy Linearis   Kessel - łatwe czyszczenie odpływu LINEARIS
Odpływ liniowy Linearis   Łatwe czyszczenie i konserwacja odpływu


 • Odpływ prysznicowy Linearis Super 60 łączy estetykę z jeszcze większymi parametrami technicznymi. Cechą odróżniająca ten model jest m. in. zwiększony przepływ do 72 l/min, dzięki czemu wpust ten idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o intensywnej eksploatacji. Dzięki możliwości regulacji wysokości rusztu aż do 20 mm Linearis Super 60 dopasowuje się do różnych wysokości wyłożenia posadzki. W swoim standardowym wykonaniu Linearis Super 60 posiada możliwość dwustronnego przykrycia odpływu – ze stali nierdzewnej lub do zabudowy płytkami.      
   

Kessel - odpływ prysznicowy liniowy Linearis Super 60  Kessel - odpływ prysznicowy liniowy Linearis Super 60
Odpływ liniowy ze stali nierdzewnej lub do zabudowy płytkami

 

 • Niekonwencjonalne kreowanie charakteru łazienki zapewnia nowa seria odpływów „Linearis Super60 Individual”, która stworzona została z myślą o użytkownikach ceniących indywidualność i znudzonych standardową formą i konwencją w kształtowaniu przestrzeni.


Do tej grupy należą m. in odpływy z pokrywą w dekorze Wenge lub Korzeń orzecha.  Podobnie jak w  przypadku odpływów „LINEARIS”  Super60 przepustowość wynosi 72 l/min z progiem 10 mm. Z reguły nie jest konieczny przeciwspadek w pomieszczeniu, dzięki temu zyskuje się oszczędności czasowe i kosztowe podczas zabudowy.
 

Linearis Super60 wenge    
Linearis Super 60 Korzeń orzecha     Linearis Super60 wenge         


Innym wariantem w serii odpływów „LINEARIS”  Super60 Individual jest odpływ ze świecącą jednolitym światłem pokrywą wykonaną z niezwykle wytrzymałego, wiązanego akrylem materiału mineralnego o nazwie Corian®. Odpływy zasilane są niskonapięciowymi diodami LED, w związku z tym nie ma konieczności montowania baterii.  Włączanie odpływów następują równocześnie z włączeniem oświetlenia pomieszczenia lub za pomocą czujnika ruchu.


Kessel - Linearis Super60 DuPoint Corian  Linearis Super60 DuPoint Corian
Linearis Super60 DuPoint Corian


W odpływach liniowych z serii Individual możliwe jest również wykonanie pokrywy odpływu według indywidualnego projektu. Do możliwości tych należy umieszczenie we wnętrzu podświetlanego odpływu prysznicowego dowolnych elementów dekoracyjnych, takich jak: kryształki suche kwiaty czy inne harmonizujące z charakterem łazienki dodatki. Możliwe jest także wygrawerowanie dowolnego napisu bądź grafiki. Dzięki temu nic już nie musi ograniczać fantazji i kreatywności, a koncepcję konsekwentnego i eleganckiego wystroju łazienki można zrealizować w każdym najdrobniejszym szczególe.
 

 Linearis Super 60 Individual Swarovski    Linearis Super 60 Individual - podświetlane logo
Linearis Super 60 Individual Swarovski   
  Linearis Super 60 Individual - podświetlane logo


Odpływ prysznicowy „LINEARIS” Compact dostępny w ofercie od sierpnia 2010 idealnie nadaje się do remontów istniejących instalacji, ze względu na niską wysokość zabudowy wynoszącą jedynie 80mm. Pokrywa i rama wykonane są ze stali nierdzewnej, przy czym po odwróceniu pokrywa może zostać wypełniona płytkami. Wyjmowana pokrywa zapewnia łatwe czyszczenie i konserwację odpływu. Przepustowość odpływów „LINEARIS”  Compact wynosi 36 l/min z progiem 10mm i 42 l/min z progiem 20mm.
 

 Kessel - Linearis Compact - idealny do remontów   Kessel - Linearis i woda
Kessel - Linearis Compact - idealny do remontów       Kessel - Linearis i woda
  
                                             


 • kratki ze wzorem owalu, ze wzorem szczelinowym oraz z powierzchnią do przyklejania płytek pozwalające na dobór zgodny z oczekiwaniami i wymaganiami klientów. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi „niewidoczny wpust”, w którym powierzchnia kratki jest zamaskowana płytką podłogową a odpływ odbywa się poprzez boczne szczeliny.


Kessel - Osiem wzorów kratek oraz „niewidoczna nasadka”      Kessel - wpusty łazienkowe
Osiem wzorów kratek oraz „niewidoczna nasadka”      Kessel - wpusty łazienkowe

 

 

Osprzęt do wpustów i odpływów łazienkowych:

 

Opcjonalnie we wpustach i odpływach łazienkowych można montować wyjmowane sitko na zanieczyszczenia oraz suchy syfon MULTISTOP chroniący przed nieprzyjemnymi zapachami, pianą i robactwem.            


Kessel - syfon Multistop     Kessel - sitko na zanieczyszczenia
Multistop                           Sitko z tworzywa sztucznego
 

 

 • Syfon podumywalkowy ze zintegrowanym zaworem napowietrzającym z tworzywa sztucznego oraz chromowaną galwanicznie powierzchnią. Do podłączenia umywalek rurami DN 32 i DN 40.Umożliwia napowietrzenie kanalizacji współpracującej a jego dodatkową zaletą jest łatwy montaż i estetyczny wygląd.


Kolekcja wpustów łazienkowych KESSEL

Kontakt w sprawie produktów:

Kessel Sp. z o.o.
Biskupice Podgórne, ul. Innowacyjna 2
55-040 Kobierzyce
tel. (71) 774 67 60
fax. (71) 774 67 69
www: www.kessel.pl
mail: wyślij wiadomośćinstalacje wod-kan w budynkach  odpływy prysznicowe  wpusty łazienkowe  wpusty podłogowe  wpusty dachowe  wpusty podwórzowe i parkingowe  wpusty piwniczne  kratki ściekowe  separatory tłuszczu  zasuwy burzowe Staufix  zawory zwrotne  klapy końcowe  przepompownie  system kanalizacji zewnętrznej  odwodnienia liniowe zewnętrzne  studzienki kanalizacyjne  wpusty uliczne  separatory substancji ropopochodnych  przydomowe oczyszczalnie ścieków  wykorzystanie wody deszczowej  tworzywo sztuczne
Podobne artykuły
Odpływy prysznicowe narożne i łukowe - przegląd

woda i kanalizacja

Odpływy prysznicowe narożne i łukowe - przegląd

W aranżacjach nowoczesnych łazienek coraz rzadziej można spotkać prysznice z tradycyjną kabiną i brodzikiem. Obecnie... więcej...

Odpływ ścienny ERGO

woda i kanalizacja

Odpływ ścienny ERGO

Odpływ ścienny ERGO, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych wzorów maskownic, pozwalają... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj