konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018
aurora

Szafki łazienkowe - przegląd

data aktualizacji: 12-06-2018, 07:38 – artykuł promocyjny

Wystrój łazienki ma bardzo ważne znaczenie. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe pozwolą na dowolną aranżację wnętrza według naszych potrzeb lub upodobań. Meble łazienkowe są oferowane w bardzo szerokiej gamie. Mogą mieć właściwości dekoracyjne, mogą być białe, kolorowe, wiele zestawów łączy w sobie białe elementy z tymi lakierowanymi z drewna lub drewnopodobnymi. Do łazienki można zakupić zarówno meble klasyczne lub współczesne, jak również meble stylizowane i antyczne.

Szafki łazienkowe - przegląd

Szafki łazienkowe są specyficznymi elementami. Dostępne są w różnych stylach, najczęściej drewniane lub z metalowymi przyozdobieniami. Szafki łazienkowe powinny spełniać także inną, ważną rolę w łazience, a mianowicie być miejscem przechowywania wielu różnych akcesoriów, kosmetyków, środków czystości itp a więc muszą być przede wszystkim praktyczne. Szafki łazienkowe jako meble łazienkowe można podzielić wg kategorii na:

 

Szafki łazienkowe pod umywalkę

To nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Przeważnie drewniane stojące lub wiszące. Dostępne są w różnych wymiarach, stylach oraz kolorystyce i pozwalają na swobodną aranżację wnętrza. Mają przeważnie standardową wysokość - około 80cm, ale różnią się szerokością. Występują jako szafki zamknięte lub otwarte. Można w nich także umieścić kosz na bieliznę lub szuflady. Opcjonalnie na szafkach podumywalkowych można zamontować uchwyt na papier oraz wieszak na ręcznik.


Ideal Standard - Szafka pod umywalkę z kolekcji Connect Air z otworem na ręczniki, akcesoria łazienkoweSanitti -  Szafka pod umywalkę Asso

                         fot. Ideal Standard                                                     fot.: Sanitti                           

 Luxum - szafka łazienkowa pod umywalkę LuxumCoram - Tiger Ontario do mebli producent proponuje blaty podumywalkowe w kolorach mocca, zebrano i artwood  Blaty można kompletować wraz z metalowymi wspornikami, które pełnią także funkcję wieszaka na ręcznik

      fot. Luxum                                                                 fot. Coram

 

Szafki łazienkowe z umywalką

Decydując się na samą szafkę z umywalką, mamy szeroki wybór rodzajów. Może to być np. szafka łazienkowa z litego drewna z umywalką, szafka łazienkowa z umywalką wpuszczoną w blat, szafka z marmurowym blatem i umywalką. Warto jednak zauważyć, że później kłopotliwe jest dobranie estetyczne pozostałych mebli łazienkowych, gdy kupi się szafkę z umywalką spoza serii zestawów mebli.

Koło Prciosa

fot.: KOŁO - szafka z umywalką

 

Regały łazienkowe

Regały dostępne są w wersji z koszem na bieliznę lub bez. Szuflady wyposażone są w system cichego zamykania i praktyczne relingi. Dodatkiem może być zamontowana w regale lampka. Regał może mieć kosz na pranie, szuflady, może być stalowy lub szklany, narożny, niski, wiszący, wysoki. Jest niezbędnym elementem, gdy chce się mieć porządek w łazience.  

Kersan - Yeti.plSanitec KOŁO - szafka łazienkowa z serii iCon Keramag z dzrwiami z lustremregał Sanitti

     fot. Yeti.pl                                   fot.: KOŁO                                        fot.: Sanitti       

 

Szafki łazienkowe wiszące

Szafki wiszące mogą być bardzo zróżnicowane. Wybierając odpowiednie meble należy kierować się przede wszystkim stylem wykończenia łazienki oraz praktycznością mebli. Szafki wiszące dostępne są w wielu opcjach o różnych wymiarach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być szafki narożne pozwalające praktycznie zagospodarować przestrzeń w kącie łazienki. Często spotykanymi udogodnieniami w szafkach są systemy cichego zamykania drzwiczek lub podświetlenie wnętrza.

Defra - szafki łazienkowe wisząceArmatura Kraków - szafki łazienkowe wiszące z kolekcji Duero

                         fot. Defra                                                  fot.: Armatura Kraków                      

 

Szafki łazienkowe z lustrem

Szafka lustrzana jest jednym z rodzajów wiszących mebli łazienkowych. Zazwyczaj znajduje się nad umywalką. Z racji miejsca, w którym się znajduje nie może ona być szeroka, aby był ułatwiony dostęp do umywalki. Szafka ta nazywana jest lustrzaną, ponieważ w jej przednie drzwiczki wbudowane jest lustro. W wielu wypadkach przednie drzwiczki tej szafki po prostu są lustrem.

Meble łazienkowe z kolekcji BARCELONASanitti - Meble łazienkowe z kolekcji Arizona z lustrem na frontach

    Fot.: Elita                                                         fot.: Sanitti    

 

Redakcja poleca także >> Lustra łazienkowe - przegląd       

 

Szafki łazienkowe narożne

Szafki narożne pozwalają optymalnie urządzić nawet małe pomieszczenia łazienkowe i wykorzystać całą powierzchnię łazienki. Wśród rodzajów można znaleźć np. narożne stojące z półkami, szufladami, koszem, pod umywalkę, wiszące narożne.

Narożna półka łazienkowa YAGO, szklana - 4 poziomy, WENKO

fot.: Emako.pl


Szafki łazienkowe na kółkach

Szafka taka zaoszczędzi miejsca w łazience i jednocześnie pomieści mnóstwo rzeczy. W szufladach można przechowywać np. ręczniki, szlafrok czy inne akcesoria. Szafka na kółkach umożliwia aranżację wnętrza w zależności od nastroju, wynikających potrzeb lub zmieniających się upodobań.

szafka na kółkachszafka na kółkachszafka na kółkach

fot.: Emako.pl


Słupki łazienkowe

To specjalny rodzaj mebli, który zajmuje bardzo niewiele miejsca, jest stosunkowo wąski i wysoki (dlatego też przypomina z wyglądu słupek). Słupek łazienkowy jest najczęściej połączeniem szafki, która zajmuje górną część słupka, szuflad (w środku słupka) oraz kosza na bieliznę, który znajduje się na dole. Dzięki takiej budowie zajmuje niewiele miejsca i może być umieszczony w łazienkach o bardzo małej powierzchni. Słupki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Słupki wysokie mają przeważnie wysokość około 180 cm oraz do 3 drzwiczek.

Meble łazienkowe słupek wysoki Canto prod. Tiger Coram słupek łazienkowy Cersanit ArtecoElita - słupek Aqua Line z koszemCoram - słupek łazienkowy z kolekcji OBYECT ze stelażem typu cargo

                   fot.: Coram               Fot. Cersanit                 Fot.: Elita                      Fot. Coram                               
 
RostiMeble łazienkowe z kolekcji Santos

                 fot.: Defra                                                          Fot.: Elita               

 

Półsłupki łazienkowe

Słupki niskie mają wysokość około 70-100 cm, szerokość 30-40 cm. Mogą mieć drzwiczki, półeczki, kosz na bieliznę. Zakończone są najczęściej osobnym blatem, choć czasem przygotowane są pod blat umywalki.

Cersanit - półsłupek Ibiza Coram - słupek niski z szufladami Boston Tiger

                       Fot. Cersanit                            Fot. Coram                           

 

fot.: Defra


Meble łazienkowe powinny być przykręcane do ściany, a nie tylko stawiane na podłodze. Jest to szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to głównie słupków wysokich, ale także pozostałych mebli łazienkowych.

 


Szukasz mebli do łazienki? Zobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Armatura Kraków, Yeti.pl, Cersanit, Coram, Elita, Luxum, KOŁO, Defra, Sanitti, Opoczno, Emako.pl, Ideal Standard

Podobne artykuły
Akcesoria łazienkowe w ofercie Andex

meble i akcesoria

Akcesoria łazienkowe w ofercie Andex

Firma ANDEX zajmuje się produkcją akcesoriów łazienkowych od 1995 r. W ofercie firma posiada sześć kolekcji:... więcej...

Oświetlenie dekoracyjne - Kurtyna świetlna

meble i akcesoria

Oświetlenie dekoracyjne - Kurtyna świetlna

Kurtyna światłowodowa to rozwiązanie, które idealnie nadaje się do optycznego podziału pomieszczeń... więcej...

Meble do łazienki dla dzieci

meble i akcesoria

Meble do łazienki dla dzieci

Meble łazienkowe z kolekcji INTORNO, dzięki połączeniu ciekawej i modnej kolorystyki z oryginalnymi kształtami,... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj