aurora

Szafki łazienkowe - przegląd

data aktualizacji: 10-05-2019, 07:07 – artykuł promocyjny

Wystrój łazienki ma bardzo ważne znaczenie. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe pozwolą na dowolną aranżację wnętrza według naszych potrzeb lub upodobań. Meble łazienkowe są oferowane w bardzo szerokiej gamie. Mogą mieć właściwości dekoracyjne, mogą być białe, kolorowe, wiele zestawów łączy w sobie białe elementy z tymi lakierowanymi z drewna lub drewnopodobnymi. Do łazienki można zakupić zarówno meble klasyczne lub współczesne, jak również meble stylizowane i antyczne.

Szafki łazienkowe - przegląd

fot. Coram

Szafki łazienkowe są specyficznymi elementami. Dostępne są w różnych stylach, najczęściej drewniane lub z metalowymi przyozdobieniami. Szafki łazienkowe powinny spełniać także inną, ważną rolę w łazience, a mianowicie być miejscem przechowywania wielu różnych akcesoriów, kosmetyków, środków czystości itp a więc muszą być przede wszystkim praktyczne. Szafki łazienkowe jako meble łazienkowe można podzielić wg kategorii na:

 

Szafki łazienkowe pod umywalkę

To nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Przeważnie drewniane stojące lub wiszące. Dostępne są w różnych wymiarach, stylach oraz kolorystyce i pozwalają na swobodną aranżację wnętrza. Mają przeważnie standardową wysokość - około 80cm, ale różnią się szerokością. Występują jako szafki zamknięte lub otwarte. Można w nich także umieścić kosz na bieliznę lub szuflady. Opcjonalnie na szafkach podumywalkowych można zamontować uchwyt na papier oraz wieszak na ręcznik.


Ideal Standard - Szafka pod umywalkę z kolekcji Connect Air z otworem na ręczniki, akcesoria łazienkoweSanitti -  Szafka pod umywalkę AssoSapho - meble łazienkowe Kali

      fot. Ideal Standard               fot.: Sanitti                  fot.: Sapho                      fot.: Edar                         

 Luxum - szafka łazienkowa pod umywalkę LuxumCoram - Tiger Ontario do mebli producent proponuje blaty podumywalkowe w kolorach mocca, zebrano i artwood  Blaty można kompletować wraz z metalowymi wspornikami, które pełnią także funkcję wieszaka na ręcznikdrewniana szafka łazienkowa pod umywalkę Brand - Sapho

   fot. Luxum                                  fot. Coram                                 fot.: Sapho

fot.: Sanitii                                  fot.: Deante  

 

Szafki łazienkowe z umywalką

Decydując się na samą szafkę z umywalką, mamy szeroki wybór rodzajów. Może to być np. szafka łazienkowa z litego drewna z umywalką, szafka łazienkowa z umywalką wpuszczoną w blat, szafka z marmurowym blatem i umywalką. Warto jednak zauważyć, że później kłopotliwe jest dobranie estetyczne pozostałych mebli łazienkowych, gdy kupi się szafkę z umywalką spoza serii zestawów mebli.

Koło Prciosa

fot.: KOŁO - szafka z umywalką

 

Regały łazienkowe

Regały dostępne są w wersji z koszem na bieliznę lub bez. Szuflady wyposażone są w system cichego zamykania i praktyczne relingi. Dodatkiem może być zamontowana w regale lampka. Regał może mieć kosz na pranie, szuflady, może być stalowy lub szklany, narożny, niski, wiszący, wysoki. Jest niezbędnym elementem, gdy chce się mieć porządek w łazience.  

Kersan - Yeti.plSanitec KOŁO - szafka łazienkowa z serii iCon Keramag z dzrwiami z lustremregał Sanittiszafka wysoka drewniana z koszem na pranie Cross - Sapho

fot. Yeti.pl                         fot.: KOŁO                           fot.: Sanitti                     fot.: Sapho       

 

Szafki łazienkowe wiszące

Szafki wiszące mogą być bardzo zróżnicowane. Wybierając odpowiednie meble należy kierować się przede wszystkim stylem wykończenia łazienki oraz praktycznością mebli. Szafki wiszące dostępne są w wielu opcjach o różnych wymiarach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być szafki narożne pozwalające praktycznie zagospodarować przestrzeń w kącie łazienki. Często spotykanymi udogodnieniami w szafkach są systemy cichego zamykania drzwiczek lub podświetlenie wnętrza.

Defra - szafki łazienkowe wiszące FlouArmatura Kraków - szafki łazienkowe wiszące z kolekcji Duero

                         fot. Defra                                                  fot.: Armatura Kraków                      

 

Szafki łazienkowe z lustrem

Szafka lustrzana jest jednym z rodzajów wiszących mebli łazienkowych. Zazwyczaj znajduje się nad umywalką. Z racji miejsca, w którym się znajduje nie może ona być szeroka, aby był ułatwiony dostęp do umywalki. Szafka ta nazywana jest lustrzaną, ponieważ w jej przednie drzwiczki wbudowane jest lustro. W wielu wypadkach przednie drzwiczki tej szafki po prostu są lustrem.

Meble łazienkowe z kolekcji BARCELONAmeble łazienkowe Sapho Larit - szafka z lustrem

        fot.: Elita                                                             fot.: Sapho     

 

Redakcja poleca także >> Lustra łazienkowe - przegląd       

 

Szafki łazienkowe narożne

Szafki narożne pozwalają optymalnie urządzić nawet małe pomieszczenia łazienkowe i wykorzystać całą powierzchnię łazienki. Wśród rodzajów można znaleźć np. narożne stojące z półkami, szufladami, koszem, pod umywalkę, wiszące narożne.

Narożna półka łazienkowa YAGO, szklana - 4 poziomy, WENKO

fot.: Emako.pl


Szafki łazienkowe na kółkach

Szafka taka zaoszczędzi miejsca w łazience i jednocześnie pomieści mnóstwo rzeczy. W szufladach można przechowywać np. ręczniki, szlafrok czy inne akcesoria. Szafka na kółkach umożliwia aranżację wnętrza w zależności od nastroju, wynikających potrzeb lub zmieniających się upodobań.

szafka na kółkachszafka na kółkachszafka na kółkach

fot.: Emako.pl


Słupki łazienkowe

To specjalny rodzaj mebli, który zajmuje bardzo niewiele miejsca, jest stosunkowo wąski i wysoki (dlatego też przypomina z wyglądu słupek). Słupek łazienkowy jest najczęściej połączeniem szafki, która zajmuje górną część słupka, szuflad (w środku słupka) oraz kosza na bieliznę, który znajduje się na dole. Dzięki takiej budowie zajmuje niewiele miejsca i może być umieszczony w łazienkach o bardzo małej powierzchni. Słupki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Słupki wysokie mają przeważnie wysokość około 180 cm oraz do 3 drzwiczek.

Meble łazienkowe słupek wysoki Canto prod. Tiger Coram słupek łazienkowy Cersanit ArtecoElita - słupek Aqua Line z koszemCoram - słupek łazienkowy z kolekcji OBYECT ze stelażem typu cargo

                   fot.: Coram                  fot. Cersanit                 fot.: Elita                      fot. Coram                               
 
Defra KlasisMeble łazienkowe z kolekcji Santos

                 fot.: Defra                                                          Fot.: Elita               

 

Półsłupki łazienkowe

Słupki niskie mają wysokość około 70-100 cm, szerokość 30-40 cm. Mogą mieć drzwiczki, półeczki, kosz na bieliznę. Zakończone są najczęściej osobnym blatem, choć czasem przygotowane są pod blat umywalki.

Cersanit - półsłupek Ibiza Coram - słupek niski z szufladami Boston Tiger

                       Fot. Cersanit                            Fot. Coram                           

 

fot.: Defra


Meble łazienkowe powinny być przykręcane do ściany, a nie tylko stawiane na podłodze. Jest to szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to głównie słupków wysokich, ale także pozostałych mebli łazienkowych.

 


Szukasz mebli do łazienki? Zobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Armatura Kraków, Yeti.pl, Cersanit, Coram, Elita, Luxum, KOŁO, Defra, Sanitti, Opoczno, Emako.pl, Ideal Standard, Sapho, Edar, DeantePodobne artykuły
Lampy w stylu glamour

meble i akcesoria

Lampy w stylu glamour

Łazienka urządzona w stylu glamour jest niezwykle elegancka i stylowa. Dominują w niej wyraziste, żywe kolory. Barwami,... więcej...

Lustra z podświetleniem

meble i akcesoria

Lustra z podświetleniem

Lustro jest ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Służy ono nie tylko do przeglądania się, ale również... więcej...