coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2016
aurora

Lustra łazienkowe - przegląd

data aktualizacji: 07-12-2015, 14:14

Lustro jest niezbędnym elementem każdej łazienki. elementów wyposażenia łazienki. Współcześnie pełni nie tylko funkcję użytkową ale dodatkowo stanowi atrakcyjny element dekoracyjny pomieszczenia, w którym znajduje zastosowanie. W zależności od charakteru aranżacyjnego wnętrza, lustro musi harmonizować z jego wystrojem.

Lustra łazienkowe - przegląd

Przed powieszeniem lustra należy zaplanować jego oświetlenie. Najlepsze jest to, znajdujące się pomiędzy taflą, a osobą przed nim stojącą. Nie powinno wieszać się lustra naprzeciw okna - światło będzie się odbijać, co może utrudniać przeglądanie się. Ważne znaczenie ma także zapobieganie parowaniu luster. To częsty problem, pojawiający się szczególnie w małych łazienkach. Aby temu zapobiec, wystarczy do tylnej tafli przymocować specjalną matę grzewczą.

 

Możemy wyróżnić klika rodzajów luster łazienkowych:

 

Lustra tradycyjne

Są nimi lustra bez ram, lustra podłużne prostokątne lub owalne. Każde z nich daje wiele możliwości, można powiesić je poziomo lub pionowo, otrzymując różne efekty. Mogą to być także lusterka stojące lub do powieszenia na ścianie. Można wybrać lustro do łazienki oprawione w elegancką ramę z litego drewna lub ramę ze stali nierdzewnej.

lustro w łaziencelustro łazienkowe

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 

Lustra kosmetyczne

Są niezastąpione w każdej łazience. Przydają się, gdy robi się staranny makijaż, oczyszcza twarz, wkłada soczewki kontaktowe. Panowie docenią je podczas codziennego golenia, które wykonają znacznie szybciej i precyzyjniej. Lustra kosmetyczne obecne na rynku mogą mieć okrągły lub owalny kształt, wystepują także lustra o kształcie prostokąta i kwadratu. Lustra kosmetyczne mogą być dwustronne - z jednej strony mieć taflę klasyczną, z drugiej powiększającą. Lustra te montowane są do ściany za pomocą ruchomego wysięgnika.

Aurora Technika Świetlna - lusterko kosmetyczne Astro Lighting

fot. Aurora Technika Świetlna - lusterko Astro Lighting

      Coram - lusterko kosmetyczne seria Geesa       Andex - lusterko kosmetyczne seria Classic

fot. Coram - lusterko seria Geesa                fot.: Andex - lusterko seria Classic       


Lustra podświetlane

Mają różne kształty i rozmiary oraz natężenia oświetlenia. Lustra z wbudowanym oświetleniem zapewniają miękkie i niezakłócone przez refleksy i niewłaściwe ustawienie światło, skierowane bezpośrednio na twarz a ciepło wydzielane przez podświetlenie ogranicza parowanie powierzchni lustra. Podświetlenie może przybierać różną formę - od lampek halogenowych, przez diody LED aż po rozwiązania designerskie pod postacią wyeksponowanych żarówek. Lustro podświetlane to stylowy dodatek do nowoczesnej lub minimalistycznej łazienki.

Aurora Technika Świetlna - podświetlane lustro Astro Lightinglustro łazienkowe Defra z wbudowanym oświetleniem LED Deftrans

fot. Aurora Technika Świetlna - Astro Lighting                 fot.: lustro łazienkowe Defra        
                                                                                 z wbudowanym oświetleniem LED      

Lustra LED ElitaLustra podświetlane LED - producent SOLED

         Lustro LED Elita                         Lustra podświetlane LED - producent SOLED

 

Lustra ozdobne

Stanowią atrakcyjny element dekoracyjny pomieszczenia, w którym znajdują zastosowanie. W ofercie rynkowej można znaleźć oryginalne wzornictwo tafli luster zdobionych fusingowanym szkłem. Dzięki wykorzystaniu tej metody łącznia kolorowego i różnego szkła, w odpowiedniej temperaturze powstają niepowtarzalne i wyjątkowo atrakcyjne ramy, w których osadzona jest lustrzana tafla. Występują także lustra zdobione przy wykorzystaniu specjalnych wydruków fotograficznych. Dzięki wykorzystaniu grawerowanych zdobień powstają natomiast niepowtarzalne ornamentyki, które zdobią lustra. Grawerowane wzory mogą tworzyć całą ramę dla tafli lustrzanej jak również przebiegać przez jej powierzchnie nadając jej charakterystycznej głębi.

Servitor Prim - lustro łazienkowe Gilda

fot. Servitor Prim - lustro łazienkowe Gilda

Vabo - Rama wykonana z ozdobnej blachy (gładkiej lub flokowanej) w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru różnych średnic ramy.Vabo - Rama wykonana z ozdobnej blachy (gładkiej lub flokowanej) w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru różnych średnic ramy.

fot.: VABO - Rama wykonana z ozdobnej blachy (gładkiej lub flokowanej) w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru różnych średnic ramy.

Konkurs Nasze Łazienki 2010 - lustro ozdobione ramą z płytek ceramicznychKonkurs Nasze Łazienki 2010 - lustro z ramą z płytek ceramicznych

fot. Konkurs Nasze Łazienki - lustra zdobione ramą z płytek ceramicznych

Wira - lustro łazienkowe zdobioneWira - nowoczesne lustro łazienkowe

fot.: Wira - nowoczesne lustra łazienkowe

Lustra z szafką

Lustra łazienkowe często montowane są wraz z szafkami łazienkowymi. Jest to rozwiązanie pozwalające zachować porządek przy umywalce. Na przykład wisząca szafka łazienkowa z lustrem zajmuje mało miejsca. Mimo to jest pakowna. Można schować w niej najpotrzebniejsze przybory np. kosmetyki czy inne przedmioty.

Cersanit - seria Silva - lustro z szafkąCersanit - lustro z serii Venezia. Lustro naklejone na płytę, posiadającą możliwość ruchu w poziomie

          fot. Cersanit - seria Silva                              fot. Cersanit - seria Venezia

Antado - szafka z lustrem - seria BFDM-2 lustro łazienkowe z panelem, szafką i półką Elita z kolekcji Aqua Line

fot. Antado - szafka z lustrem - seria BFDM-2         fot.: Elita - lustro łazienkowe z panelem, 
                                                                        szafką i półką z kolekcji Aqua Line

 

Lustra wklejane na ścianę

Lustra wklejane na ściane charakteryzują się dużą powierzchnią i równym wykończeniem, pozbawionym stopni między powierzchnią szklaną a ścianą. Oprócz funkcji ozdobnych stanowią również bardzo praktyczny dodatek, który optycznie powiększy każdą łazienkę. Dodatkowo można je dopasować do każdej powierzchni.

   

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - lustro wklejane w ścianę

 

Mobilne lustro

Mobilne lustro to ciekawa propozycja z oferty firmy Cersanit. Wchodzi ono w skład kolekcji Smart. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi możliwe jest dostosowywanie odległości lustra od twarzy w zależności od naszych preferencji. Udogodnienie to pozwala wygodnie i precyzyjnie wykonać makijaż. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wyposażenie lustra w reling i w półkę, na której możemy umieścić kosmetyki, które chcemy mieć w zasięgu ręki.

mobilne lustro Cersanit Smartmobilne lustro Cersanit Smart

fot.: Cersanit

 

Grzejnik łazienkowy z lustrem

Lustro łazienkowe z lustrzaną taflą to niezwykle ciekawie wyglądające rozwiązanie, którego umieszczenie w łazience może dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze.

grzejnik Instal-Projekt Indivi New z lustrem

fot.: Instal-Projekt

 

Zobacz koniecznie:

Oryginalne lustra na zamówienie
Oryginalne lustra łazienkowe na zmówienie
Lustra podświetlane LED
Lustra podświetlane LED
 Podświetlane lusterka powiększające
Podświetlane lusterka powiększające
Nowoczesne lustra łazienkowe
Nowoczesne lustra łazienkowe
Lustro nawiązujace do wystroju łazienki Lustro w łazience - pomysły na aranżacje


Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, www.e-oprawa.pl
Zdjęcia: Antado, Cersanit, Coram, Andex, Aurora Technika Świetlna, Elita, SOLED Projekty i Dekoracje Świetlne, Vabo, Wira, Defra, Servitor Prim, Instal-Projekt

Patron sekcji " Meble i akcesoria"__________________________________________________________

Meble ElitaPodobne artykuły
Salon kąpielowy - przyjemne z pożytecznym

meble i akcesoria

Salon kąpielowy - przyjemne z pożytecznym

Salony kąpielowe dają możliwość wyboru najbardziej optymalnego wariantu układu funkcjonalnego łazienki oraz pozwalają... więcej...

Meble łazienkowe Wave

meble i akcesoria

Meble łazienkowe Wave

Wave to nowa kolekcja mebli łazienkowych firmy Antado. Cechą charakterystyczną tej serii jest design oparty na motywie... więcej...

Więcej przestrzeni w łazience

meble i akcesoria

Więcej przestrzeni w łazience

Debba to kolekcja mebli i ceramiki marki Roca, która pozwala stworzyć nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń... więcej...