Łazienka w stylu skandynawskim

data aktualizacji: 10-03-2014, 11:54

Łazienka w stylu skandynawskim

Charakterystyczne łazienki w stylu skandynawskim są jasne, często z białymi meblami. Meble są proste, pozbawione ozdób, wręcz ascetyczne, ale eleganckie i praktyczne o umiarkowanej ilości zdobień czy ornamentów. Podłoga powinna być ciemna, najchętniej z ezgotycznego drewna, choć jasna prezentuje się równie ciekawie. Obowiązkowo ściany powinny mieć kolor biały lub zbliżony - ecru czy kremowy.

Łazienka w stylu skandynawskimŁazienka w stylu skandynawskim
fot. Łazienka w stylu skandynawskim                         fot. Łazienka w stylu skandynawskim
              (źródło: duvallhouse.com)                     (źródło: bathroomdesignsinpictures.blogspot.com)

Tą chłodną kolorystycznie łazienkę można ożywić przez wprowadzenie barwnych, cieplejszych akcentów. Taką rolę pełnią ozdobne dodatki, ciemne meble, ceramika, kolorowe szkło, wiklina, kamień, wszystko z umiarem i naturalne. To elegancka, prosta i wygodna łazienka.


fot. Opoczno - skandynawski styl w łazience

Nie ma miejsca na bałagan, zbytek czy niepotrzebne rzeczy. Zamiast bogatych firanek czy zasłon wystarczy bawełniana roleta bądź żaluzja. W celu uniknięcia poczucia sterylności i chłodu konieczne jest utrzymanie równowagi między bielą a naturalnymi tworzywami o innej tonacji. W stylu skandynawskim dopuszczone są motywy, np. na ręcznikach, dywanikach, kojarzące się z tą częścią Europy. Mogą to być śnieżynki, renifery czy kamienie. Bardzo popularne są także grafiki - najlepiej w wersji czarno - białej i oprawione w drewniane ramy.

Płytki z kolekcji Cuban Cube Opoczno

fot.: Grupa Armatura - łazienka                             fot.: Opoczno - kolekcja Cuban Cube             
w stylu skandynawskim                                         w skandynawskiej aranżacji                Zobacz także: Skandynawski design


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Grupa Armatura, Opoczno