Advertisement

Jaki piec do sauny

data aktualizacji: 01-10-2014, 08:15 – artykuł promocyjny

Jaki piec do sauny

Piece są obowiązkowym elementem wyposażenia, jaki musi posiadać zarówno sauna fińska, jak i sauna parowa. Jedynie kabiny infrared nie muszą być wyposażone w piec. Do niedawna najczęściej stosowano w saunach piece na drewno. Jednak ze względu na większy komfort i wygodę użytkownia coraz większą popularnością cieszą się piece elektryczne. Cena pieca elektrycznego jest większa niż pieców oplanych węglem.

 

Od czego zależy wybór pieca do sauny

  • cena
  • wielkość sauny - piec musi być dostosowany do wielkości sauny, gdyż wybór pieca o zbyt małej mocy do dużej sauny może spowodować, że wystąpią trudności z otrzymaniem odpowiedniej temperatury lub temperatura zostanie osiągnięta, ale w zbyt długim czasie. Wpłynie to znacząco na jakość kąpieli w saunie.
     

Megiw - piec do sauny BIO

fot.: piec BIO

 

Piece do saun od Megiw

Piece oferowane przez firmę Megiw, dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, co umożliwia idealne dopasowanie urządzenia do otoczenia sauny oraz preferencji samych użytkowników. Wykonane z najwyższej klasy stali nierdzewnej zapewniają bezpieczeństwo, trwałość i wysoki komfort podczas saunowych kąpieli. Ekonomiczny system pracy urządzeń, dostosowany do wielkości oraz warunków panujących wokół sauny gwarantuje szybkie nagrzanie pomieszczenia i uzyskanie jednolitej temperatury, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych parametrów energetycznych.
 

Megiw - piec do sauny Owal     Megiw - piec do sauny Classic

fot.: piec Owal                                     fot.: piec Classic


Obok klasycznych pieców jednofunkcyjnych firma proponuje także piece dwufunkcyjne, dzięki czemu sauna może spełniać zadania zarówno sauny suchej, jak i sauny mokrej. Wyposażenie pieców w sterownik daje pewność ustawienia właściwej temperatury w saunie oraz bezpośrednio wpływa na wygodę podczas saunowych kąpieli. Oferta zawiera piece o klasycznej formie, a także te o nowoczesnym wzornictwie. Niezależnie od kształtu wszystkie modele charakteryzuje solidność oraz wysoki poziom wykonania.Opracowanie: Redakcja
Żródło: Megiw


Podobne artykuły
Nowoczesne kabiny do kąpieli, czyli prysznic gadżeciarza

wellness & spa

Nowoczesne kabiny do kąpieli, czyli prysznic gadżeciarza

Przyciągają ciekawskie spojrzenia, pozwalają wyróżnić się z tłumu - gadżety bo o nich tutaj mowa bywają... więcej...

Urządzenia z hydromasażem - przegląd

wellness & spa

Urządzenia z hydromasażem - przegląd

Oferta urządzeń z hydromasażem jest bardzo szeroka. Kupując takie urządzenie stajemy przed trudnym wyborem. Musimy... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj