konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Nowe wzory płytek - cyfrowa technologia zdobienia

data aktualizacji: 07-07-2015, 12:47 – artykuł promocyjny

Płytki szkliwione cyfrowo to propozycja, którą będzie można zobaczyć na targowych ekspozycjach trzech dostawców płytek ceramicznych Coram Poland podczas Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii.

Nowe wzory płytek - cyfrowa technologia zdobienia

Płytki szkliwione cyfrowo Ceramicas Aparici


Prezentację targowych zapowiedzi Ceramicas Aparici warto zacząć od nowoczesnej technologii szkliwienia, dzięki której płytki hiszpańskiego producenta korzystnie wyróżniają się na tle innych firm. Zastąpienie tradycyjnej techniki szkliwienia (rotocolor) szkliwieniem cyfrowym można porównać do tak rewolucyjnej zmiany, jaką przyniosło w zapisie dźwięku użycie techniki cyfrowej zamiast analogowej. To nowa droga, która otworzyła się przed producentami i projektantami płytek. Szkliwienie cyfrowe pozwala m.in. na uzyskanie pięknych efektów wzorniczych takich jak: perfekcyjna  dekoracja, bogactwo kolorów, zdobienie powierzchni niepłaskich i in.

- Bogactwo odwzorowań, jakie obecnie można uzyskać dzięki szkliwieniu cyfrowemu, spowodowało, że pojawiły się nowe wzory płytek oparte o głęboko strukturalny czerep. Jest to technologia, która umożliwiła wprowadzenie wielu nowości zarówno fabrykom będącym w czołówce europejskich producentów, jak np. Aparici, czy mniejszym firmom, które dopiero wchodzą na polski rynek np. Bestile Ceramicas czy Gres Catalan - mówi Maciej Piotrowski, product manager działu płytek w firmie Coram Poland.
 

Coram - Płytki Neutral Oro Guiza, prod. ApariciCoram - Płytki Nordic Negro Shell, prod. ApariciCoram - Płytki G-Stone Slim Silver Sea, prod. Aparici

fot.: Płytki Neutral Oro Guiza       fot.: Płytki Nordic Negro Shell      fot.: Płytki G-Stone Slim Silver Sea


Na najbliższych targach Cersaie firma Aparici zaprezentuje m.in. płytki i dekoracje z serii „Nordic”, „Neutral” oraz dekoracyjną listwę do serii "G-Stone" o nazwie "Silver Sea". Nazwa płytki trafnie odzwierciedla wzór zapisany na powierzchni, która do złudzenia przypomina marszczoną wiatrem taflę morza. Dekoracja przygotowana na białej masie proponowana jest w wymiarze: 29,75x89,46 cm. Również w serii "Neutral" uwagę zwraca płytka dekoracyjna w formie złotej listwy. Małe złote piramidki, ułożone w regularne rzędy stwarzają wrażenie głębi  i trójwymiarowości. Podobny efekt producent uzyskał w dekoracji z serii "Nordic Negro Shell", której powierzchnia wygląda jak pokryty łuskami grzbiet czarnej ryby.
 

 


Gres porcelanowy „Kubik” z oferty firmy Gres Catalan


Metodą szkliwienia cyfrowego przygotowany został również gres porcelanowy „Kubik” z oferty firmy Gres Catalan - nowego dostawcy, z którym współpracuje firma Coram Poland. Płytki w atrakcyjnym formacie 58x58 cm przygotowane zostały w kilku wykończeniach, m.in. białym, platynowym, czarnym, pomarańczowym. Powierzchnia gresu przypomina grubo tkaną jutę. Swoista „plecionka”, w jaką układa się ornament, w wersji platynowej podkreślona jest przez błyszczące wykończenie. Mimo delikatnej faktury gres posiada parametry właściwe płytce: jest twardy, mrozoodporny, odporny na ścieranie, działanie kwasów itp.
 

Coram - Płytki Kubic, prod. Gres CatalanCoram - Płytki Kubic2, prod. Gres Catalan

fot.: Płytki Kubic                                              fot.: Płytki Kubic2

 


Płytki modułowe imitujące mozaiki firmy Bestile Ceramicas


Technikę cyfrowego szkliwienia wykorzystuje także firma Bestile Ceramicas - kolejny nowy dostawca firmy Coram Poland. W ofercie hiszpańskiego producenta szczególną uwagę warto zwrócić na płytki modułowe imitujące różnego rodzaju mozaiki - to one będą wiodącym asortymentem w grupie targowych nowości oraz podstawą oferty na rok 2013.
 

Coram - Seria Millenium Magma, prod. Bestile

fot.: Seria Millenium Magma


Dotychczas możliwości zdobienia tego typu płytek były ograniczone, co miało odbicie w wygórowanej cenie. Obecnie, dzięki cyfrowej technice można precyzyjnie i niedrogo zdobić również tak drobne i zróżnicowane elementy. Kolekcje na które warto zwrócić uwagę to: „Arandas”, „Millenium Magma” oraz seria „Puzzle” oferowana w wersji białej i czarnej.
 

Coram - Seria Arandas, prod. BestileCoram - Seria Puzzle blanco, prod. BestileCoram - Seria Puzzle negro, prod. Bestile

      fot.: Seria Arandas                  fot.: Seria Puzzle blanco             fot.: Seria Puzzle negro

 


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.coram.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz prezentację Coram

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 Podobne artykuły
Moda na motywy kwiatowe

podłogi i ściany

Moda na motywy kwiatowe

Płytki ceramiczne z gładką i jednolitą powierzchnią często wzbogacone są o dekory, na których goszczą... więcej...

Wirtualny dekorator wnętrz - Magnatfarby.pl

podłogi i ściany

Wirtualny dekorator wnętrz - Magnatfarby.pl

Serwis www.magnatfarby.pl to optymalne połączenie elegancji, stylu i nowoczesnej technologii. Sprawia, że użytkownik... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj