konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Urządzenia z hydromasażem - przegląd

data aktualizacji: 25-01-2018, 07:26 – artykuł promocyjny

Urządzenia z hydromasażem - przegląd

Oferta urządzeń z hydromasażem jest bardzo szeroka. Kupując takie urządzenie stajemy przed trudnym wyborem. Musimy zdecydować się nie tylko na rodzaj urządzenia, ale także na jego kształt, rozmiar oraz system i opcje hydromasażu, gdyż każde z tych urządzeń zapewnia masaż o innym charakterze. O tym, które  urządzenie wybrać musimy zdecydować sami.

Besco - Hydro Air Exlusive

fot.: Besco - system hydromasażu Hydro Air Exlusive

 

Wanny z hydromasażem

Dzięki wannie z hydromasażem łazienka może stać się domowym centrum relaksu i odnowy biologicznej. Masaż wodny daje nie tylko miłe odprężenie po ciężkim dniu, ale także działa pozytywnie na ciało i nasze zdrowie. Masaże wodne pomagają wzmocnić mięśnie i stawy, regulują przemianę materii, łagodzą bóle kręgosłupa czy reumatyczne. Dlatego coraz więcej osób docenia zalety takiego domowego SPA.

 CARMEN - wanna z hydromasażem z serii Thermae LineDAPHNE – wanna z hydromasażem z serii Thermae Line

fot.: RIHO oferuje swoim klientom dwa odmienne, ale z możliwością dowolnej konfiguracji, systemy masażu, zgodne z europejskim standardem CE. Pierwszy system HYDRO zapewnia dynamiczny masaż ciała, który może znacząco wspomóc proces przemiany materii, masaż stóp zaś poprawia funkcjonowanie ważnych organów wewnętrznych. Natomiast drugi - system AERO to orzeźwiający masaż całego ciała. Pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Strumień miliona pęcherzyków poprawia natlenienie krwi, a zmęczona skóra odzyskuje blask.

Mamy kilka sposobów masażu. Pierwszy to masaż wodny. Pompa spręża wodę i wyrzuca ją pod ciśnieniem z minimum 4 dysz. Są one rozmieszczone na bokach wanny tak, by jednocześnie masowany był kark, plecy, nogi i stopy. Ilość dysz jest uzależniona od wielkości wanny oraz systemu hydromasażu. Najlepiej wyposażone modele mogą ich mieć nawet 35. Większość urządzeń wyposażona jest w regulację natężenia strumieni wody. Możliwa jest też zmiana kąta ustawienia tak, by masaż był efektywny i skuteczny. Masaż wodny rozluźnia mięśnie jak również i tkanki, w ten sposób zwiększa ukrwienie tętnicze i powoduje lepszy przepływ krwi i limfy. Powoduje rozszerzenie naczyń skórnych oraz zwiększa przepływ krwi w kierunku serca.

Excellent - wanna Aquaria Comfort z systemem hydromasażu InspireExcellent - hydromasaż - SYSTEM WODNO-POWIETRZNY DISCOVERY PREMIUM

fot.: Excellent - wanna z systemem Inspire (zdjęcie po lewej stronie), opartym o masaż powietrzny i wodny wzbogaconym o chromoterapię. Na zdjęciu po prawej stronie wanna z systemem Discovery.

Kolejny masaż to masaż powietrzny z dysz umieszczonych w dnie wanny. Wydobywające się z nich odrobiny powietrza, delikatnie łaskoczą, pobudzając skórę, przez co jest lepiej ukrwiona, a ciało odświeżone. Masaż wodno-powietrzny to kolejny system hydromasażu. Bardzo efektywny. To połączenie dwóch systemów. Masaż wodny, czy też wodno-powietrzny, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie rozluźnić nasze mięśnie, zwiększyć ukrwienie organizmu i poprawić naszą wydolność i samopoczucie. Połączenie pracy pompy wodnej z kompresorem powietrza wzmacnia intensywność masażu wodnego aż o 100%. Jest jeszcze odmiana masażu powietrznego, tzw. masaż perełkowy. Pęcherzyki powietrza masują skórę, zaopatrując ją w tlen, poprawiając w ten sposób krążenie krwi i limfy.

Novellini - Sense 5 X1 Sense Dual - wanna dwuosobowa z masażem wodno-powietrznym - Novellini

fot.: Novellini

  

Zobacz także:

Wanny z hydromasażem - wybór, montaż, konserwacja

Wanny z hydromasażem - wybór, montaż, konserwacja

 


Panele z hydromasażem

Hydromasażu można zażywać także na stojąco. Dzieje się tak dzięki specjalnym panelom, które mieszczą się nawet w małych łazienkach. Zwykle panele montuje się w kabinach prysznicowych, ale można też umieścić panel np. nad wanną.

FLEX - panel masażowo-parowy do kabiny własnego projektu

fot.: RIHO - Panel masażowo-parowy FLEX umożliwia zbudowanie kabiny parowej według własnego projektu. Usytuowanie, forma i wykończenie takiej kabiny zależą wyłącznie od indywidualnych potrzeb i upodobań. Panel FLEX dostępny jest w wersji mint i czarnej z możliwością montażu na ścianie lub w narożniku.

Panele sprzedaje się osobno razem z kabiną do hydromasażu. Niektóre z tych kabin przeznaczone są do ustawienia pośrodku łazienki. W zestawie jest zazwyczaj brodzik, dopasowana do niego kształtem kabina i panel.

 panel prysznicowy Sirius od Laveo

fot.: Laveo - panel prysznicowy Sirius wyposażony jest w sześć dysz do hydromasażu, które masują najbardziej strategiczne punkty ciała - odcinek barkowy, krzyżowy oraz uda, co pomaga zredukować napięcie w plecach i wspomaga działania antycellulitowe na tylnej części ud.

 

Zobacz również:

Jaki panel prysznicowy wybrać?

Jaki panel prysznicowy wybrać?


System łączony - kabina prysznicowa wyposażona w hydromasaż oraz saunę, jest najbardziej optymalną wersją domowego SPA. Oprócz dysz masujących owe kabiny posiadają również generator pary mogący pracować w przedziale od 30 do 60oC. Zazwyczaj dodatkowo kabiny wyposażone są w system zabezpieczeń przeciw przepięciowych, różnicowo prądowych oraz dodatkowe zabezpieczenie generatora pary.

Sanplast - Kabina parowo-hydromasażowa Space LineNEVADA - kabina masażowo-parowa, półokrągła

fot. Sanplast - Kabina parowo-hydromasażowa             fot.: RIHO - kabina masażowo-parowa           
Space Line                                                           Nevada        

Novellini - kabina prostokątna hydromasażowa z dachem Nexis A 100 hydro Eon GF90 hammam - kabina narożna multifunkcyjna z sauną - Novellini

fot.: Novellini - kabiny parowe

Namiastką hydromasażu jest miska masująca do stóp, która zapewni relaks po ciężkim dniu, pozwoli na przygotowanie stóp do pedicure oraz leczniczo rozmasuje wszystkie receptory zgromadzone na naszych stopach. Jest to szybkie rozwiązanie, które dzięki przenośnej konstrukcji można zastosować wszędzie.

 

Wyposażenie dodatkowe

W standardzie urządzeń z hydromasażem jest szereg dysz i mechanizmów odpowiedzialnych za nasz relaks i odprężenie. System zintegrowanych masażerów wodno – powietrznych opartych na różnym stopniu intensywności oddziaływania na nasze ciało wpływa na towarzyszące kąpieli odczucia. Oprócz klasycznych dysz można spotkać także kaskady wodne, dysze do kąpieli perełkowej oraz te zapewniające efekty rotacyjne, pulsacyjny czy ssące. Na jakość kąpieli wpływają również inne dodatki, które umilą nam czas wytchnienia w trakcie bąbelkowej kąpieli. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują żelowe podłokietniki i poduszki pod głowę (zagłówki), system redukcji hałasu podczas pracy hyromasażera oraz szereg filtrów dbających o jakość wody, w tym wbudowane ozonatory, podgrzewacze wody i wymienniki ciepła. Dodatkowym atutem jest wbudowany system audio.


 

Zobacz także:

Sanitec Koło - kabina prysznicowa Niven z powłoką Reflex KOŁO

Kabiny prysznicowe - przegląd

 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sanplast, Laveo, Besco, RIHO, Novellini, Excellent


Podobne artykuły
Jaki piec do sauny

wellness & spa

Jaki piec do sauny

Piece są obowiązkowym elementem wyposażenia, jaki musi posiadać zarówno sauna fińska, jak i sauna parowa.... więcej...

Kabiny ciepła Infrared - wskazania i przeciwwskazania

wellness & spa

Kabiny ciepła Infrared - wskazania i przeciwwskazania

Naukowcy dowiedli, iż nagrzewanie promieniami podczerwonymi przynosi rezultaty lecznicze w różnych dolegliwościach... więcej...

Rodzaje saun

wellness & spa

Rodzaje saun

Saunę wyróżniają dwa podstawowe czynniki: temperatura i wilgotność. Ich oddziaływanie na człowieka jest... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj