konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Elektryczne grzejniki szklane DAS

data aktualizacji: 17-10-2017, 11:43 – artykuł promocyjny

Grzejniki elektryczne ze szkła HEARTY GLASS z kolekcji Dafiano firmy D.A.S. jest to ciekawa propozycja dla osób poszukujących efektywnych i energooszczędnych rozwiązań ogrzania pomieszczeń w domu, które jednocześnie swoim wyglądem będą stanowić dekorację wnętrza. Modele grzejników z tej kolekcji mogą być zawieszone na ścianie pionowo lub poziomo albo też postawione na podłodze, blacie lub meblu. Mogą one ponadto posiadać pionowe nacięcia lub relingi do zawieszenia ręczników.

Elektryczne grzejniki szklane DAS

Prostota, funkcjonalność i przejrzystość to podstawowe cechy włoskich grzejników HEARTY GLASS wykonanych ze szkła. Co je wyróżnia to najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniające wysoką wydajność grzewczą, prostota użytkowania oraz bezpieczeństwo dla użytkownika.

DAS - elektryczny grzejnik ze szkła Hearty Glass - model SimpleDAS - elektryczny grzejnik ze szkła Hearty Glass - model Simple

fot.: Simple

 

MODELE GRZEJNIKÓW

Seria elektrycznych grzejników szklanych HEARTY GLASS z kolekcji Dafiano firmy D.A.S. składa się z  trzech modeli.

  • AERO - horyzontalny, wolno stojący grzejnik, w 3 rozmiarach. Do postawienia na podłodze, blacie lub meblu.
  • SIMPLE - prostokątny grzejnik montowany na ścianie w 7 rozmiarach. Do wszystkich pomieszczeń w domu. Możliwość montażu w pionie lub poziomie.
  • TETRIX - łazienkowy, wertykalny grzejnik z poziomymi nacięciami na ręczniki. Występuje w 2 praktycznych rozmiarach.


Opcja relingów ręcznikowych.

DAS - elektryczny grzejnik ze szkła Hearty Glass - model Aero

fot.: Aero

 

Dlaczego elektryczny

W porównaniu do tradycyjnych grzejników, element grzewczy w szkle rozprowadza ciepło we wszystkich kierunkach, eliminując zjawisko konwekcji przez co zapewnia wyrównaną temperaturę od podłogi do sufitu. Zjawisko bezwładności cieplnej elementu grzewczego zatopionego w szkle powoduje zwrot zgromadzonego ciepła, nawet gdy grzejnik jest wyłączony, co zmniejsza zużycie energii. Grzejniki zasilane są prądem elektrycznym 110- 230 Volt AC.

DAS - elektryczny grzejnik ze szkła Hearty Tetrix - model SimpleDAS - elektryczny grzejnik ze szkła Hearty Glass - model Simple

fot.: Tetrix

 

Kolory i wykończenia

Każdy grzejnik produkowany jest na zamówienie - więc i wykończenie każdego jest inne i indywidualne.                          
Zaczynając od najprostszych (i najtańszych) grzejników w wykończeniu przeźroczystym, białym lub w pięciu transparentnych kolorach.
Następna opcja to wybór jednego z 9 kolorów w wykończeniu matowym lub po prostu w wykończeniu lustrzanym.
Gdyby tego jeszcze było mało firma DAS oferuje kilkanaście dekorów szkła w różnych kolorach, które dla zwiększenia efektu stosuje z tylną płytą szklaną w dobranym przez zamawiającego wykończeniu - na przykład lustrze lub kolorze.
A dla prawdziwych koneserów firma proponuje wybór 8 insertów - rodzajów folii umieszczonych pomiędzy dwoma płytami szkła, które dają efekt „zatopienia” w szkle.

 

Konstrukcja

Grzejnik D.A.S. zbudowany jest z 2 płyt z hartowanego szkła, pomiędzy którymi jest folia grzewcza typu EVA. Grzejnik jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników tak pod względem mechanicznym, jak i elektrycznym. Emisja promieniowania elekromagnetycznego jest nie większa niż innych urządzeń domowych.

 

Użytkowanie

Sterowanie grzejnika odbywa się za pomocą nowatorskiego wbudowanego w płytę szklaną panela dotykowego Touch Technology z wbudowanym timerem i regulacją temperatury. Grzejnik nie wymaga konserwacji, wskazane jest tylko wytarcie powierzchni na mokro używając delikatnych środków czyszczących.

 

Montaż

Grzejniki mogą być montowane w każdym pomieszczeniu w domu. Mogą być podłączane do istniejącego gniazdka elektrycznego lub też do dedykowaneego podłączenia. Można je instalować w łazienkach i kuchniach uwzględniając minimalne odległości od źródeł wody zgodnie z obowiązującymi normami. Grzejnki są dostarczane z szablonem umożliwiającym dokładny montaż załączonych uchwytów grzejnikowych do ściany.

DAS - montaż grzejnika elektrycznego szklanego

 

Koszty i oszczędności

Wrażenie odczucia ciepła przy stosowaniu grzejników HEARTY GLASS jest o około 3° C wyższe w porównaniu z ogrzewaniem standardowymi grzejnikami  wodnymi ogrzewającymi za pomocą konwekcji. Pozwala to zaoszczędzić od 13% do 19% zużywanej energi elektrycznej. Wydajność cieplna grzejników szklanych jest prawie równa 100%.

W okresie wiosennym i letnim czasami wystarcza włączyć grzejnik na 10-15 minut (grzejnik pozostaje nagrzany o wiele dłużej), aby zwiększyć komfort cieplny lub osuszyć ręczniki.    
          
Przykładowo grzejnik SIMPLE 150x60cm o mocy 650 W ogrzeje pomieszczenie ok. 9 m2 i zużywa 650 watt/h przy temperaturze pracy  60°C. Orientacyjny koszt 1 kwh to 0,62 zł. Koszt przy pracy ciągłej to (0,62x650 watt/1000)=0,40 zł/godzina. Zakładając praktyczne zużycie (grzejnik jest włączony 30% czasu) koszt na dobę wynosi około 3 zł.

 

Zobacz Katalog elektrycznych grzejników szklanych DAS

Zobacz galerię zdjęć grzejników ze szkła HEARTY GLASS


 

Kontakt w sprawie produktów:

ITALYDIRECT
al.Rzeczypospolitej 27 lokal 3
02-972 Warszawa
tel. 22 219 6462; 22 300 4668
www: www.ItalyDirect.pl
mail: wyślij wiadomość

designerska armatura, ceramika łazienkowa, akcesoria do łazienki od czołowych producentów z Włoch: Effepi, Daniel, Kellertaps, Vitruvit, Althea Ceramica, DAS Radiatori, Remer Rubinetterie, Margaroli, IBB Bonomi


Zobacz zdjęcia w galerii ItalyDirect.pl:

                Podobne artykuły
Mata grzejna na ścianie - podgrzewane lustro

ogrzewanie łazienki

Mata grzejna na ścianie - podgrzewane lustro

Chyba wszyscy znamy poranny pośpiech - prysznic, czesanie włosów i szybko z dziećmi do przedszkola lub szkoły.... więcej...

Grzałki elektryczne VETTO PTC

ogrzewanie łazienki

Grzałki elektryczne VETTO PTC

Grzałki elektryczne Vetto PTC to nowoczesna technologia wykorzystywana w grzejnikach łazienkowych oraz w innych typach,... więcej...

Ogrzewanie podłogowe - wersja Noppjet

ogrzewanie łazienki

Ogrzewanie podłogowe - wersja Noppjet

Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne w polskich domach ze względu na oszczędność energii i komfort... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj