SBS - ogrzewanie podłogowe Keller

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego

data aktualizacji: 04-11-2013, 14:12

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego

Wodne ogrzewanie podłogowe jest systemem, który cieszy się coraz większą popularnością. Za instalacją tego systemu przemawia wiele zalet, do których zaliczyć można przede wszystkim: komfort ciepłej podłogi, korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu oraz poprawa estetyki pomieszczenia z uwagi na brak grzejników.

Rozwiązanie to ma jednak jeden istotny minus: praktycznie brak możliwości korekty ułożenia pętli po wykonaniu posadzki, a tym samym utrata możliwości dokonania usprawnień systemu i eliminację błędów z fazy projektowej czy wykonawczej. To często przyczynia się do takich negatywnych opinii, jak:
 

  • zbyt niska wydajność grzewcza - możliwy efekt zapowietrzenia pętli w wyniku zbyt małej prędkości przepływu,
  • lokalne przegrzewanie się posadzki - możliwy efekt występowania wyraźnych nadprzepływów,
  • syndrom opuchniętych stóp - możliwy efekt przegrzewu posadzki na krótkich pętlach (np. posadzka w małej kuchni).


Wiele negatywnych zjawisk podczas funkcjonowania systemu płaszczowego jest zatem konsekwencją wadliwego rozpływu czynnika, czyli braku poprawnego zrównoważenia układu. Rozwiązanie problemów oraz gwarancję poprawnej pracy „podłogówki” zapewnia odpowiedni rozdzielacz, jakim jest innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier.

 

Innowacyjna wkładka jako ogranicznik przepływu

Absolutnie przełomowym krokiem w zakresie rozdzielaczy było zastosowanie niezależnej od ciśnienia wkładki regulacyjnej w miejsce standardowego rotametru. Unikalna konstrukcja regulatora całkowicie uniezależnia przepływ w danej pętli od zmieniającego się ciśnienia na instalacji. Oznacza to, że raz ustawiony strumień przepływu na dany obieg jest stabilnie utrzymywany mimo zmian na pozostałych pętlach, w odróżnieniu od konwencjonalnych rozdzielaczy z zaworami dławiącymi oraz rotametrami, w których odcięcie wybranego obwodu powoduje nadprzepływ czynnika w sąsiednich. Dynacon eliminuje więc zaistniałe błędy projektowe czy wykonawcze: źle wyliczone nastawy względem długości rur, różnice w długościach ułożonych pętli w odniesieniu do projektu, zagięcia i załamania rur podczas montażu. Dynacon, nie pozwalając na nadprzepływy, dosłownie zmusza wodę, a tym samym ciepło do poprawnej dystrybucji, minimalizując potencjalne usterki.

 

Nastawienie pokrętła i… gotowe

Niekwestionowaną zaletą Dynacon jest także prostota oraz szybkość w procesie równoważenia i uruchamiania instalacji, co pozwala zaoszczędzić czas, a co za tym idzie pieniądze. Równoważenie hydrauliczne jest osiągane poprzez jedną prostą operację dla każdego z obiegów polegającą jedynie na ustawieniu pokrętła nastawczego na wymagany przepływ w l/h - system: nastaw i zapomnij.

 

TA Hydronics - innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier

 

Regulacja temperatury

Konstruując rozdzielacz Dynacon, nie zapomniano o funkcji regulacji wydajności i temperatury. Powrotna belka rozdzielacza wyposażona jest we wkładki o gwincie M30x1.5, co pozwala na użycie indywidualnego systemów sterowania w oparciu o termostaty pomieszczeniowe i siłowniki.

 

Niezależna od ciśnienia innowacyjna wkładka zapewnia stały poziom przepływu

 

TA Hydronics - innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier

 

Najważniejsze cechy rozdzielacza Dynacon

  • Automatyczne równoważenie hydrauliczne poprzez bezpośrednią nastawę wymaganego przepływu w l/h
  • Oszczędność czasu i pieniędzy podczas uruchamiania instalacji
  • Wkładka regulacyjna zapewnia stały poziom przepływu
  • Prosta i łatwa do wykonania nastawa przepływu bezpośrednio w l/h
  • Optymalna dystrybucja ciepła
  • Oszczędność energii
  • Brak interaktywności pomiędzy pętlami


Zobacz film: Dynacon marki Heimeier: Regulacja przepływu w poszczególnych obwodach grzewczych bezpośrednio w l/h


 

Opracowanie: Redakcja

Kontakt w sprawie produktów:

IMI International Sp. z o.o.
Olewin 50A
32-300 Olkusz
tel. (32) 75 88 200
fax. (32) 75 88 201
www: www.imi-hydronic.com/pl
mail: wyślij wiadomośćHydronics


utrzymanie ciśnienia i odgazowanie » woda pitna » usuwanie powietrza i zanieczyszczeń » odpowietrzniki automatyczne i separatory » systemy odgazowania próżniowego » równoważenie » regulacja » zawory równoważące » zawory regulacyjne i siłowniki » regulatory różnicy ciśnienia » urządzenia pomiarowe » termostatyka » głowice termostatyczne » zawory grzejnikowe » termostaty i siłowniki » regulacja ogrzewania podłogowego » zawory do instalacji ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji » czujniki


Więcej o firmie
Podobne artykuły
Drewno na ogrzewaniu podłogowym

ogrzewanie łazienki

Drewno na ogrzewaniu podłogowym

Duża popularność systemu grzewczego opartego na ogrzewaniu podłogowym spowodowała, że coraz częściej rozważamy... więcej...

Wymiana grzejników przed sezonem grzewczym

ogrzewanie łazienki

Wymiana grzejników przed sezonem grzewczym

Późną jesienią i zimą wymiana grzejników jest znacznie trudniejsza, niż poza sezonem grzewczym. Odłączenie... więcej...

Termostat programowalny z ekranem dotykowym

ogrzewanie łazienki

Termostat programowalny z ekranem dotykowym

Termostat LTFT TOUCH to programowalny regulator elektroniczny. Służy on do sterowania elektrycznymi systemami grzejnymi.... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj