coram
aurora

Meble łazienkowe stojące czy wiszące

data aktualizacji: 07-12-2015, 13:50 – artykuł promocyjny

Meble w łazience pełnią rolę praktyczną - stanowią miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych oraz funkcję estetyczną. Wybierając szafki do łazienki musimy podjąć decyzję, czy będą to modele przeznaczone do zawieszenia czy stojące. Te wiszące uwalniają podłogę by optycznie powiększyć przestrzeń. Modele stojące są klasyczne i łatwiej je przestawić.

Meble łazienkowe stojące czy wiszące

Meble wiszące

Meble wiszące są oznaką nowoczesności. Oryginalne wykończenie, opływowe kształty oraz rozmaite wymiary sprawiają, że meble wiszące wnoszą oryginalność do każdej łazienki. Dodatkowo są bardzo praktyczne w przypadku małych lub wąskich łazienek, gdzie podłoga jest ograniczona. Zastosowanie szafek wiszących zwiększa komfort i komunikację w pomieszczeniu.

meble łazienkowe Defra

fot.: Defra

System oparty na mocowaniu mebli w powietrzu jest też korzystniejszy pod względem czystości. Nie ma obawy, że brud podejdzie pod szafkę, gdyż całą powierzchnię podłogi łatwo możemy umyć. System zawieszany jest też korzystny pod kątem dostępności do wnętrza szafki - możliwość montażu na najbardziej dla nas dogodnej wysokości. Przytwierdzenie szafek do ściany wymaga użycia właściwego sprzętu oraz ścian o pewnej konstrukcji, która zdoła unieść ciężar szafki i jej zawartości.

meble łazienkowe wiszące Sanitec Koło seria DominoMeble łazienkowe z kolekcji JUMP

fot. KOŁO                                                      fot.: Elita                    

 

Meble stojące

Meble, które możemy postawić na podłodze są najbardziej klasyczną odmiana szafek łazienkowych. Tego typu rozwiązanie jest też bardziej pojemne niż meble zawieszane. Zmiana lokalizacji i sam montaż takich mebli nie wymaga żadnych prac remontowych. Meble stojące, jako te dłużej znajdującej się w ofercie producentów, są tańsze. Szafki wolnostojące mogą być niskie (komody) oraz wysokie (słupki). Oprócz półek coraz częściej możemy spotkać również pojemne szuflady. 

meble łazienkowe stojące białe Luxummeble łazienkowe stojące Antado Atlantic

      fot.: Luxum                                                      fot.: Antado

 

Systemy łączone

Dla niezdecydowanych lub lubiących eksperymentować godne uwagi są systemy, w których występują modele do postawienia i do zawieszenia. Taki kolaż jest kompromisem między tradycją a nowoczesnością i otwiera nowe możliwości aranżacyjne.

meble łazienkowe białe Cersanit Olivia

fot.: Coram - meble z serii Canto marki Tiger                           fot.: Cersanit - meble Olivia      

 

Zobacz także:

Drewniane meble łazienkowe

Jaki materiał na meble do łazienki?Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Antado, Armatura Kraków, Cersanit, Coram, Elita, Sanitec KOŁO, Luxum, Defra

Podobne artykuły
Drewniane meble łazienkowe BARREL

meble i akcesoria

Drewniane meble łazienkowe BARREL

Kolekcja mebli BARREL dedykowana jest miłośnikom klasyki w najlepszym wydaniu. Wykonane ręcznie z litego drewna jesionowego... więcej...

Żyrandol w łazience

meble i akcesoria

Żyrandol w łazience

Jednym z podstawowych czynników pływających na odbiór wizualny wnętrza jest rodzaj zastosowanego oświetlenia.... więcej...

Białe meble łazienkowe - 3 wyjątkowe kolekcje

meble i akcesoria

Białe meble łazienkowe - 3 wyjątkowe kolekcje

Biel jest wyjątkowym kolorem, kojarzącym się z czystością i świeżością. Stanowi ona doskonałe tło dla różnych... więcej...

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj