konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Jak ukryć pralkę w łazience

data aktualizacji: 14-09-2017, 08:21 – artykuł promocyjny

W każdym domu znajduje się pralka, która najczęściej zlokalizowana jest w łazience. W większości gospodarstw nie ma oddzielnego pomieszczenia na pralnię i suszarnię, dlatego pralki trzeba umiejętnie ukryć. Ciekawa aranżacja pralki w łazience może okazać się jej atutem a nie zmorą. Wystarczy w oryginalny sposób wkomponować ją w ogólny wystrój wnętrza akcentując jedynie jej niewielką część lub schować ją całkowicie.

Jak ukryć pralkę w łazience

Pralka schowana pod blatem

Jednym z najmniej ingerującym w ogólną bryłę łazienki pomysłem jest schowanie pralki pod blatem. Oprócz tego, że urządzenie będzie ukryte to dodatkowo zyskamy nową przestrzeń na ręczniki, kosmetyki czy chemię czyszczącą. Zachowując konwencję stylistyczną zgodną z wystrojem łazienki całość stworzy jednolity charakter wnętrza. Blat nad pralkę może być przedłużeniem blatu pod umywalkę lub stanowić odrębną szafkę. Istnieje możliwość użycia różnego rodzaju kotar typu zasłonki, rolety, drzwiczki do kamuflażu lub pozostawienia pralki odkrytej.

 pralka pod blatem w łazience http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/zabudowa_nad_pralka_030913.jpg

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"           

 

Pralka schowana we wnęce

Jeśli w naszej łazience mamy do dyspozycji wnękę możemy w całości przeznaczyć ją na kącik pralniczy. w którym zgromadzimy, oprócz pralki, wszystkie akcesoria potrzebne do prania. Wnęki mają to do siebie, że łatwo jest je ukryć, zabudować. Powstanie nam w ten sposób pomieszczenie na wzór pralni. To bardzo wygodne rozwiązanie, które jednak wymaga sporo miejsca kosztem przestrzeni łazienkowej.

fot.: Cersanit

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/zabudowa_pralki2_030913.jpg

  fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Jeśli w łazience nie ma wnęki można stworzyć specjalny pion, który obudujemy z trzech stron. Takie rozwiązanie pozwala na umiejscowienie pralki nieco wyżej - tak by nie trzeba było się schylać w trakcie wkładania prania do bębna. Pozostałą przestrzeń warto zagospodarować na schowki, półki, wieszaki. W tak zagospodarowanym pionie można pokusić się o ustawienie dwóch urządzeń - jedno nad drugim. To bardzo praktyczny patent, jeśli posiadamy lub zamierzamy zakupić dodatkowo suszarkę do prania. Wystarczy wówczas wykorzystać odpowiedni stelaż, który pozwoli nam stworzyć bezpieczną piramidę.

Zabudowa meblowa w łazience na poddaszu

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - pralka pod skosem

 

Pralka w zabudowie meblowej

 

Meble służące do zabudowy pralki to ciekawy wariant ukrycia tego urządzenia. Całość zasłaniamy i jest zupełnie neutralna dla stylizacji wnętrza. Wśród metod zasłaniania jest wiele możliwości - żaluzje w przeróżnych kolorach, panel ze szkła mlecznego, wszelkie drzwiczki i inne elementy dostępne w każdym markecie budowlanym oraz klasyczna szafka.

pralka w łazience - zbudowana w szafcepralka w łazience - zbudowana w szafce

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - zabudowa pralki

pralka schowana w szafce - Meble łazienkowe Elita z kolekcji AQUA LINE

fot.: pralka ukryta w szafce łazienkowej - meble Elita z kolekcji Aqua Line

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" 

 

Pralka schowana za drzwiami

Idealnym rozwiązaniem jest odseparowanie części łazienki na mini pralnię, do której będziemy mogli wejść i zgromadzić wszystkie akcesoria, łącznie z suszarkami. Takie rozwiązanie wymaga dużej przestrzeni, ale jest bardzo praktyczne. Szczególnie ciekawe mogą okazać się ściany kolankowe, które odgradzając od reszty łazienki dadzą wrażenie większej przestrzeni.

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

pralka schowana za drzwiami szklanymi w szafcepralka schowana za drzwiami szklanymi w szafce

fot.: pralka schowana w szafie wnękowej za szklanymi drzwiami z ozdobnym dekorem

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

 

 

Aranżacja łazienki z pralką - o czym pamiętać

  • jaki rodzaj pralki posiadamy (zamierzamy kupić). Istnieją dwa zasadnicze modele pralek - tradycyjne ładowane od frontu i te, które ładujemy od góry. Generalnie pralki typu front są szersza ale płytsze, a modele top odwrotnie. Często też mówi się, że pralki z podnoszoną pokrywą górną zajmują nieco mniej miejsca, ale to właśnie one są trudniejsze do zabudowy (nie można ich umieścić pod blatem, a we wnęce należy pozostawić odpowiednio dużo miejsca do swobodnego otwierania drzwiczek).
  • pralki w trakcie pracy wibrują co może powodować przesuwanie się urządzenia oraz obtarcia blatów czy innej obudowy. Montując pralkę warto pamiętać o pozostawieniu luzu warunkującego prawidłowe działanie pralki.
  • lokalizacja pralki musi być uzależniona od dostępu do instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz prądu
  • wysokość klasycznej pralki jest zazwyczaj tożsama z optymalną wysokością montażu umywalki, dlatego decydując się na umieszczenie pralki w przestrzeni pod zlewem najlepiej wybierać modele umywalek podblatowych.

 

Zobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Cersanit, Elita, Konkurs fotograficzny Nasze łazienki

Podobne artykuły
Pralko suszarka EVO - czyste i suche pranie w czasie zimy

sprzęt AGD

Pralko suszarka EVO - czyste i suche pranie w czasie zimy

Na rynek wchodzi właśnie nowa linia pralko suszarek EVO marki Candy. To rozwiązanie dla osób, które... więcej...

Jaka suszarka - kondensacyjna czy ewakuacyjna

sprzęt AGD

Jaka suszarka - kondensacyjna czy ewakuacyjna

Choć suszarki nie są jeszcze standardowym sprzętem AGD w wielu Polskich domach, to stale zyskują na popularności.... więcej...

7 mitów o suszarkach i pralko-suszarkach

sprzęt AGD

7 mitów o suszarkach i pralko-suszarkach

Urządzenia elektryczne do ubrań znacznie ułatwiają nam codzienne obowiązki. Jednak ich użytkowanie obarczone jest... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj