Jak ukryć pralkę w łazience

data aktualizacji: 30-03-2017, 11:11 – artykuł promocyjny

W każdym domu znajduje się pralka, która najczęściej zlokalizowana jest w łazience. W większości gospodarstw nie ma oddzielnego pomieszczenia na pralnię i suszarnię, dlatego pralki trzeba umiejętnie ukryć. Ciekawa aranżacja pralki w łazience może okazać się jej atutem a nie zmorą. Wystarczy w oryginalny sposób wkomponować ją w ogólny wystrój wnętrza akcentując jedynie jej niewielką część lub schować ją całkowicie.

Jak ukryć pralkę w łazience

Pralka schowana pod blatem

Jednym z najmniej ingerującym w ogólną bryłę łazienki pomysłem jest schowanie pralki pod blatem. Oprócz tego, że urządzenie będzie ukryte to dodatkowo zyskamy nową przestrzeń na ręczniki, kosmetyki czy chemię czyszczącą. Zachowując konwencję stylistyczną zgodną z wystrojem łazienki całość stworzy jednolity charakter wnętrza. Blat nad pralkę może być przedłużeniem blatu pod umywalkę lub stanowić odrębną szafkę. Istnieje możliwość użycia różnego rodzaju kotar typu zasłonki, rolety, drzwiczki do kamuflażu lub pozostawienia pralki odkrytej.

 pralka pod blatem w łazience http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/zabudowa_nad_pralka_030913.jpg

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"           

 

Pralka schowana we wnęce

Jeśli w naszej łazience mamy do dyspozycji wnękę możemy w całości przeznaczyć ją na kącik pralniczy. w którym zgromadzimy, oprócz pralki, wszystkie akcesoria potrzebne do prania. Wnęki mają to do siebie, że łatwo jest je ukryć, zabudować.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/zabudowa_pralki2_030913.jpg

  fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Jeśli w łazience nie ma wnęki można stworzyć specjalny pion, który obudujemy z trzech stron. Takie rozwiązanie pozwala na umiejscowienie pralki nieco wyżej - tak by nie trzeba było się schylać w trakcie wkładania prania do bębna. Pozostałą przestrzeń warto zagospodarować na schowki, półki, wieszaki.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - pralka pod skosem

Całość zasłaniamy i jest całkowicie neutralna dla stylizacji wnętrza. Wśród metod zasłaniania jest wiele możliwości - żaluzje w przeróżnych kolorach, panel ze szkła mlecznego, wszelkie drzwiczki i inne elementy dostępne w każdym markecie budowlanym.

pralka w łazience - zbudowana w szafcepralka w łazience - zbudowana w szafce

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - zabudowa pralki

fot.: Cersanit

pralka schowana w szafce - Meble łazienkowe Elita z kolekcji AQUA LINE

fot.: pralka ukryta w szafce łazienkowej - meble Elita z kolekcji Aqua Line

 

Pralka schowana za drzwiami

Idealnym rozwiązaniem jest odseparowanie części łazienki na mini pralnię, do której będziemy mogli wejść i zgromadzić wszystkie akcesoria, łącznie z suszarkami. Takie rozwiązanie wymaga dużej przestrzeni, ale jest bardzo praktyczne. Szczególnie ciekawe mogą okazać się ściany kolankowe, które odgradzając od reszty łazienki dadzą wrażenie większej przestrzeni.

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

pralka schowana za drzwiami szklanymi w szafcepralka schowana za drzwiami szklanymi w szafce

fot.: pralka schowana w szafie wnękowej za szklanymi drzwiami z ozdobnym dekorem

 

 

Aranżacja łazienki z pralką - o czym pamiętać

  • jaki rodzaj pralki posiadamy (zamierzamy kupić). Istnieją dwa zasadnicze modele pralek - tradycyjne ładowane od frontu i te, które ładujemy od góry. Generalnie pralki typu front są szersza ale płytsze, a modele top odwrotnie. Często też mówi się, że pralki z podnoszoną pokrywą górną zajmują nieco mniej miejsca, ale to właśnie one są trudniejsze do zabudowy (nie można ich umieścić pod blatem, a we wnęce należy pozostawić odpowiednio dużo miejsca do swobodnego otwierania drzwiczek).
  • pralki w trakcie pracy wibrują co może powodować przesuwanie się urządzenia oraz obtarcia blatów czy innej obudowy. Montując pralkę warto pamiętać o pozostawieniu luzu warunkującego prawidłowe działanie pralki.
  • lokalizacja pralki musi być uzależniona od dostępu do instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz prądu
  • wysokość klasycznej pralki jest zazwyczaj tożsama z optymalną wysokością montażu umywalki, dlatego decydując się na umieszczenie pralki w przestrzeni pod zlewem najlepiej wybierać modele umywalek podblatowych.

 

Zobacz koniecznie:

Jaka pralka najlepsza - przegląd rozwiązań
Jaka pralka najlepsza - przegląd rozwiązań
Pralka do małej łazienki
Pralka do małej łazienki
Pralka ładowana od frontu czy od góry
Pralka ładowana od góry czy od frontu


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Cersanit, Elita, Konkurs fotograficzny Nasze łazienki

Podobne artykuły
Urządzenia Electrolux z linii Inspiration

sprzęt AGD

Urządzenia Electrolux z linii Inspiration

Elegancja i minimalizm to to wyznaczniki stylistyczne urządzeń z linii Electrolux Inspiration. W ramach linii Inspiration... więcej...

Electrolux - producent AGD i urządzeń profesjonalnych

sprzęt AGD

Electrolux - producent AGD i urządzeń profesjonalnych

Electrolux jest wiodącym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych. W ponad... więcej...

Pralki Hotpoint - komfort prania

sprzęt AGD

Pralki Hotpoint - komfort prania

Ochrona każdej, nawet najdelikatniejszej tkaniny, skuteczna walka z plamami, efektywne działanie antyalergiczne oraz... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj