Jaka bateria do wanny wolnostojącej

data aktualizacji: 02-02-2017, 08:44 – artykuł promocyjny

Wanny wolnostojące cieszą się dużą popularnością wśród osób urządzających wnętrza swoich łazienek. Są one rozwiązaniem, które najlepiej prezentuje się w dużych łazienkach oraz salonach kąpielowych. Za montażem wanny wolnostojącej w łazience przemawia przede wszystkim niebywały urok i elegancja.

Jaka bateria do wanny wolnostojącej

Wanna umieszczona w centralnym miejscu w łazience wymaga jednak poniesienia sporych kosztów. Musimy dokładnie rozplanować sposób rozprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, aby zapewnić właściwie działający system odwodnienia. Ponadto ceny wanien wolnostojących są wyższe od tradycyjnych modeli montowanych przy ścianie. Kosztowniejsza jest także obudowa takiej wanny. Decydując się na montaż wanny na środku łazienki nie można zapomnieć również, o dopasowaniu do niej odpowiedniej armatury, tak aby stanowiły zgrany duet. Do wanien wolnostojących z reguły montuje się stojące baterie wannowe podłogowe. W tej grupie baterii możemy wybierać spośród modeli jedno- i dwuuchwytowych oraz termostatycznych.

Grupa Armatura - bateria wannowa Retro classic  z podłączeniem do posadzkibateria wannowa stojąca podłogowa kolor patyna Grupa Armatura Retro Classic

fot.: Grupa Armatura - bateria wannowa Retro classic z podłączeniem do posadzki


W ofercie firmy Grupa Armatura znaleźć można dwuuchwytowe modele wannowe z kolekcji Royal Class: rodzina Retro i Retro Classic, które swą stylistyką nawiązują do do lat 30-tych. Cechuje je tradycyjny kształt, bogate zdobnictwo i detale wykonane z prawdziwej porcelany. Do wystroju wnętrza możemy dobrać odpowiedni kolor armatury: chrom, satynę, złoto lub stylową patynę. Bateria wannowa stojąca z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro lub Retro Classic to oryginalny akcent w łazience urządzonej w tradycyjnym stylu.

bateria Massi do wanny wolnostojącejbateria Massi do wanny wolnostojącejbateria Massi do wanny wolnostojącej

bateria wannowa wolnostojąca Rodo Massibateria wannowa wolnostojąca Toscana Massibateria wannowa wolnostojąca Doblo Massibateria wannowa wolnostojąca Sienna Massi

fot.: Massi

Firma Massi do wanien wolnostojących poleca luksusowe, wolnostojące wersje podłogowe baterii, które zachwycają elegancją i precyzją wykonania. Szeroki wybór modeli baterii sprawi, że dobierzemy baterię pasującą do wystroju naszej łazienki.

Gloria

bateria wannowa wolnostojąca Besco Modernbateria wannowa wolnostojąca Besco Retrobateria wannowa wolnostojąca Besco Retro

     fot.: Besco - Wanna wolnostojąca Gloria oraz baterie wolnostojące Modern i Retro

 

Przykładowe aranżacje łazienek z wanną i baterią wannową stojącą montowaną w podłodze

wanna wolnostojąca Kaldewei z baterią wannową stojąca montowaną w podłodzeLuxum

fot.: Konkurs fotograficzny                                       fot.: Luxum                      
"Nasze łazienki"                                                                           

 

Bateria wannowa wielootworowa

Innym rodzajem baterii, który można zamontować do wanny wolnostojącej, jest bateria wielootworowa - instalowana w wyciętych w krawędzi wanny otworach. W większości wanien akrylowych można wyciąć otwory na baterię, bez obawy o utratę gwarancji producenta. Przed zakupem należy jednak zapytać producenta bądź sprzedawcę wanny o możliwość zastosowania baterii wielootworowej. W przypadku wanien o wąskim rancie bateria jest umieszczana na specjalnym podeście lub półce bezpośrednio przy samej wannie.

wanna wolnostojąca Coram z baterią wielootworową umieszczoną na podeście obok wannywanna wolnostojąca Uno

fot.: Na pierwszym zdjęciu wanna wolnostojąca Coram Pamela w stylu retro z baterią wielotworową umieszczoną obok wanny na specjalnym podeście a na drugim elegancka wanna Uno z lanego marmuru marki Sanitti, którą można zamówić w wersji z 3, 4 lub 5 otworami na baterię po prawej lub lewej stronie.

Bateria wieolotworowa to bardzo funkcjonalny rodzaj baterii, który zapewni nie tylko komfort kąpieli, ale również może pełnić rolę eleganckiej ozdoby. Armatura tego typu wygląda niezwykle efektownie oraz pozwala na zamontowanie wanny w dowolnym miejscu.

Pięciootworowa bateria wannowa Dora MassiTeka - Bateria wanna-natrysk 3-otworowa Formentera

fot.: Massi                                             fot.: Teka       

W zależności od naszych potrzeb i upodobań mamy do wyboru trzy- lub pięciootworowe baterie stojące. Krany trzyotworowe zawierają rączkę natryskową, wylewkę z przełącznikiem natrysku oraz uchwyt regulujący strumień i temperaturę wody. Natomiast model pięciootworowy składa się z wylewki, rączki natryskowej, oraz zaworów sterujących.

bateria wielootworowa Ferro Metalia 56 bateria wannowa 5-otworowa Arche chrom - Yeti.pl
fot.: Ferro     fot. Yeti.pl
Grupa Armatura - Bateria wannowa pięciootworowa stojąca Harmonic

bateria 3-otworowa wannowa Minimal Deante

fot.: Grupa Armatura
fot.: Deante     

         
Za montażem baterii wannowej wielootworowej przemawia także fakt, iż wąż rączki prysznicowej przestaje nam już przeszkadzać i zabierać miejsce. Jest on chowany w specjalnym otworze a ponad krawędź wanny wystaje tylko raczka gotowa do wykorzystania w każdej chwili.

 

Zobacz także:

W parze z wanną

Wanna na środku czy w rogu łazienkiOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Coram, Deante, Ferro, Grupa Armatura, Massi, Luxum, Besco, Konkurs fotograficzy Nasze łazienki, Sanitti, Yeti.pl
Podobne artykuły
Boxy z bateriami podtynkowymi

armatura łazienkowa

Boxy z bateriami podtynkowymi

Rozwiązaniem, którego zastosowanie w łazience, w znacznym stopniu wpływa na podniesienie komfortu użytkowania... więcej...

Armatura łazienkowa czasowa - przyciskowa

armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa czasowa - przyciskowa

Armatura czasowa przyciskowa jest rozwiązaniem, dzięki któremu możemy znacznie ograniczyć zużycie wody.... więcej...

Baterie natryskowe w aranżacjach

armatura łazienkowa

Baterie natryskowe w aranżacjach

Coraz częściej osoby urządzające swoje łazienki decydują się na montaż kabiny prysznicowej. Popularność tego... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj