konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Koloroterapia

data aktualizacji: 12-06-2018, 10:38 – artykuł promocyjny

Funkcje SPA oraz zalety wielu terapii coraz częściej możemy zapewnić sobie w prywatnej łazience, bez wychodzenia z domu, codziennie po cięzkiej pracy. Wśród popularnych zabiegów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie naszego wewnętrznego systemu fizyczno - psychicznego znajdują się różne masaże, w czasie których możliwe jest wykorzystanie również właściwości światła, czyli koloroterapia.   

Koloroterapia

Koloroterapia - sposób na zimową handrę

Koloroterapia zwana również chromoterapią wykorzystuje jedną z najstarszych metod wspomagających leczenie i regenerację, w której dobroczynny wpływ płynie z obcowania z kolorami. Kolory oddziaływując z naszą podświadomośią wprowadzają nas w odpowiedni nastrój. W zależności od barwy możemy osiągnąć efekt uspokojenia, ukojenia lub pobudzenia.

fot.: Excellent - wanna wolnostojąca Mirage Pearl z systemem hydromasażu i chromoterapii

Wpływ barw nie ogranicza się do naszej psychiki, ale również ma znaczenie na fizyczną stronę naszego ciała. Może pobudzać metabolizm komórkowy, stymulować organy wewnętrzne, jak również łagodzić różne objawy i dolegliwości chorobowe. Wprowadzenie barw do organizmu człowieka, które są pochłaniane przez pole energii ludzkiego ciała, skórę i oczy generuje optymizm, energię do życia. Dlatego jest to tak ważne w okresie, kiedy brakuje nam światła, otacza nas szaro-bura rzeczywistość i dopada regres sił wynikające z przesilenia jesienno-zimowego.

Divina hydro air - wanna prostokątna z masażem powietrznym

fot.: Novellini

Koloroterapia polega na pobudzaniu miejsc odpowiedzialnych za odpowiednie funkcje życiowe. Należą do nich:

  • centra energetyczne (czakry),
  • drogi i punkty energetyczne (meridiany, południki), 
  • strefy impulsów i organów

 

Coram - wanna z hydromasażem Marki SealskinCoram - wanna z hydromasażem Marki SealskinCoram - wanna z hydromasażem Marki Sealskin

fot.: Coram - wanny z hydromasażem marki Sealskin

 

System koloroterapii w domowym SPA

System koloroterapii oparty jest na delikatnym przejściu poszczególnych barw, które będą łagodnie stymulować nasz zmysł wzroku. Naprzemiennie pojawiające się kolory, bez efektu migania są przyjemny dla naszego organizmu i wprowadzają nas w nastrój odprężenia i relaksu.

fot.: Sanplast - system chromoterapii w ofercie wanien z hydromasażem, dający możliwość samodzielnego wyboru odpowiedniego programu świetlnego. Sanplast oferuje terapię ośmioma kolorami emitowanymi przez dwa punkty świetlne LED. Elektroniczny panel sterujący pozwala również na wybór jednego z 3 programów automatycznych

Terapia świtłem to również świadome wykorzystanie fal elektromagnetycznych o określonej częstotliwości odpowiedzialne za widzenie barwne. Każda barwa ma inny wpływ na nasze ciało. Aby móc dopasować terapię do naszych potrzeb należy zapoznać się ze znaczeniem kolorów w chromoterapii.

fot.: Besco - system chromoterapii w wannie HydroAir Ambition

 

Znaczenie kolorów

Znajomość wpływu danej barwy na nasz układ psycho-somatyczny może być wykorzystywane jako metoda leczenia uzupełniającego lub jako medycyna alternatywana. Pewne jest, że terapia ta stanowi najtańsze źródło lecznicze. W koloroterapii każdy kolor ma swoje znaczenie. Warto je poznać. 

  • kolor niebieski - uspokaja i wycisza, a jednocześnie sprzyja koncentracji. Barwa ta gromadzi energię i łagodzi procesy zapalne, dzięki czemu sprawdzi się w leczeniu kontuzji i dolegliwości reumatycznych. Wpływa również na płyny ustrojowe, dlatego pomaga wyleczyć biegunkę, czy wymioty.
  • kolor zielony - odpręża i uspokaja dążac do równowagi eneretycznej na poziomie psychicznym i fizycznym. Może przynieść ulgę w bólu likwidując napięcia. Daje poczucie głębokiego spokoju i reguluje ciśnienie tętnicze. Sprawdzi się przy leczeniu migreny, grypy a nawet chorób nowotworowych i wrzodów żołądka.
  • kolor pomarańczowy - regeneruje i ożywia poprzez pobudzenie i ogrzanie. Jego energia likwiduje skurcze.
  • kolor żółty - pozwala na poszerzenie pola energii, dzięki czemu wzmacnia, tonizuje i otwiera umysł. Delikatnie pobudza bez efektu zdenerwowania. Stymuluje słabe procesy w organiźmie i odporność nerwową. Leczy choroby dróg oddechowych i układu trawiennego.
  • kolor czerwony - ożywia i dynamizuje, dzięki czemu daje ujście głęboko zablokowanej energii. Pobudza do myślenia i działania poprzez wzmocnienie zmysłów. Pomaga pokonać depresję i melancholię oraz przyśpiesza gojenie ran.


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Excellent, Novellini, Sanplast, Besco, Coram


Podobne artykuły
Sauny w ofercie Megiw

wellness & spa

Sauny w ofercie Megiw

Spółka "Megiw" od roku 1994 specjalizuje się w produkcji saun w oparciu o sprawdzoną i uznaną technologię... więcej...

Wpływ ciepła na organizm ludzki

wellness & spa

Wpływ ciepła na organizm ludzki

Z leczniczych właściwości ciepła korzystano już w Starożytności, gdzie instynkt oraz obserwacja świata zwierzęcego... więcej...

Jaki piec do sauny

wellness & spa

Jaki piec do sauny

Piece są obowiązkowym elementem wyposażenia, jaki musi posiadać zarówno sauna fińska, jak i sauna parowa.... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj