konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Koloroterapia

data aktualizacji: 12-05-2017, 13:54 – artykuł promocyjny

Funkcje SPA oraz zalety wielu terapii coraz częściej możemy zapewnić sobie w prywatnej łazience, bez wychodzenia z domu, codziennie po cięzkiej pracy. Wśród popularnych zabiegów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie naszego wewnętrznego systemu fizyczno - psychicznego znajdują się różne masaże, w czasie których możliwe jest wykorzystanie również właściwości światła, czyli koloroterapia.   

Koloroterapia

Koloroterapia - sposób na zimową handrę

Koloroterapia zwana również chromoterapią wykorzystuje jedną z najstarszych metod wspomagających leczenie i regenerację, w której dobroczynny wpływ płynie z obcowania z kolorami. Kolory oddziaływując z naszą podświadomośią wprowadzają nas w odpowiedni nastrój. W zależności od barwy możemy osiągnąć efekt uspokojenia, ukojenia lub pobudzenia. Wpływ barw nie ogranicza się do naszej psychiki, ale również ma znaczenie na fizyczną stronę naszego ciała. Może pobudzać metabolizm komórkowy, stymulować organy wewnętrzne, jak również łagodzić różne objawy i dolegliwości chorobowe. Wprowadzenie barw do organizmu człowieka, które są pochłaniane przez pole energii ludzkiego ciała, skórę i oczy generuje optymizm, energię do życia. Dlatego jest to tak ważne w okresie, kiedy brakuje nam światła, otacza nas szaro-bura rzeczywistość i dopada regres sił wynikające z przesilenia jesienno-zimowego.

Koloroterapia polega na pobudzaniu miejsc odpowiedzialnych za odpowiednie funkcje życiowe. Należą do nich:

  • centra energetyczne (czakry),
  • drogi i punkty energetyczne (meridiany, południki), 
  • strefy impulsów i organów

 

Coram - wanna z hydromasażem Marki SealskinCoram - wanna z hydromasażem Marki SealskinCoram - wanna z hydromasażem Marki Sealskin

fot.: Coram - wanny z hydromasażem marki Sealskin

 

System koloroterapii w domowym SPA

System koloroterapii oparty jest na delikatnym przejściu poszczególnych barw, które będą łagodnie stymulować nasz zmysł wzroku. Naprzemiennie pojawiające się kolory, bez efektu migania są przyjemny dla naszego organizmu i wprowadzają nas w nastrój odprężenia i relaksu.

fot.: Sanplast - system chromoterapii w ofercie wanien z hydromasażem, dający możliwość samodzielnego wyboru odpowiedniego programu świetlnego. Sanplast oferuje terapię ośmioma kolorami emitowanymi przez dwa punkty świetlne LED. Elektroniczny panel sterujący pozwala również na wybór jednego z 3 programów automatycznych

Terapia świtłem to również świadome wykorzystanie fal elektromagnetycznych o określonej częstotliwości odpowiedzialne za widzenie barwne. Każda barwa ma inny wpływ na nasze ciało. Aby móc dopasować terapię do naszych potrzeb należy zapoznać się ze znaczeniem kolorów w chromoterapii.

fot.: Besco - system chromoterapii w wannie HydroAir Ambition

 

Znaczenie kolorów

Znajomość wpływu danej barwy na nasz układ psycho-somatyczny może być wykorzystywane jako metoda leczenia uzupełniającego lub jako medycyna alternatywana. Pewne jest, że terapia ta stanowi najtańsze źródło lecznicze. W koloroterapii każdy kolor ma swoje znaczenie. Warto je poznać. 

  • kolor niebieski - uspokaja i wycisza, a jednocześnie sprzyja koncentracji. Barwa ta gromadzi energię i łagodzi procesy zapalne, dzięki czemu sprawdzi się w leczeniu kontuzji i dolegliwości reumatycznych. Wpływa również na płyny ustrojowe, dlatego pomaga wyleczyć biegunkę, czy wymioty.
  • kolor zielony - odpręża i uspokaja dążac do równowagi eneretycznej na poziomie psychicznym i fizycznym. Może przynieść ulgę w bólu likwidując napięcia. Daje poczucie głębokiego spokoju i reguluje ciśnienie tętnicze. Sprawdzi się przy leczeniu migreny, grypy a nawet chorób nowotworowych i wrzodów żołądka.
  • kolor pomarańczowy - regeneruje i ożywia poprzez pobudzenie i ogrzanie. Jego energia likwiduje skurcze.
  • kolor żółty - pozwala na poszerzenie pola energii, dzięki czemu wzmacnia, tonizuje i otwiera umysł. Delikatnie pobudza bez efektu zdenerwowania. Stymuluje słabe procesy w organiźmie i odporność nerwową. Leczy choroby dróg oddechowych i układu trawiennego.
  • kolor czerwony - ożywia i dynamizuje, dzięki czemu daje ujście głęboko zablokowanej energii. Pobudza do myślenia i działania poprzez wzmocnienie zmysłów. Pomaga pokonać depresję i melancholię oraz przyśpiesza gojenie ran.


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sanplast, Besco, Coram


Podobne artykuły
Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA - synonim relaksu - teraz w atrakcyjnej cenie

wellness & spa

Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA - synonim...

Kąpiel w wannie z hydromasażem mieszanym lub wodnym to doskonały sposób nie tylko na pielęgnację naszego... więcej...

Domowe SPA z wannami wolnostojącymi Massi

wellness & spa

Domowe SPA z wannami wolnostojącymi Massi

Nie ma przyjemniejszego sposobu na zakończenie dnia od rytuału piękna, który możesz urządzić w domowym... więcej...

Basen w domu - podstawowe informacje

wellness & spa

Basen w domu - podstawowe informacje

Baseny wewnętrzne inaczej baseny kryte zasadniczo różnią się od basenów zewnętrznych. Podstawową... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj