Koloroterapia

data aktualizacji: 30-07-2015, 12:34 – artykuł promocyjny

Funkcje SPA oraz zalety wielu terapii coraz częściej możemy zapewnić sobie w prywatnej łazience, bez wychodzenia z domu, codziennie po cięzkiej pracy. Wśród popularnych zabiegów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie naszego wewnętrznego systemu fizyczno - psychicznego znajdują się różne masaże, w czasie których możliwe jest wykorzystanie również właściwości światła, czyli koloroterapia.   

Koloroterapia

Koloroterapia - sposób na zimową handrę

Koloroterapia zwana również chromoterapią wykorzystuje jedną z najstarszych metod wspomagających leczenie i regenerację, w której dobroczynny wpływ płynie z obcowania z kolorami. Kolory oddziaływując z naszą podświadomośią wprowadzają nas w odpowiedni nastrój. W zależności od barwy możemy osiągnąć efekt uspokojenia, ukojenia lub pobudzenia. Wpływ barw nie ogranicza się do naszej psychiki, ale również ma znaczenie na fizyczną stronę naszego ciała. Może pobudzać metabolizm komórkowy, stymulować organy wewnętrzne, jak również łagodzić różne objawy i dolegliwości chorobowe. Wprowadzenie barw do organizmu człowieka, które są pochłaniane przez pole energii ludzkiego ciała, skórę i oczy generuje optymizm, energię do życia. Dlatego jest to tak ważne w okresie, kiedy brakuje nam światła, otacza nas szaro-bura rzeczywistość i dopada regres sił wynikające z przesilenia jesienno-zimowego.

Koloroterapia polega na pobudzaniu miejsc odpowiedzialnych za odpowiednie funkcje życiowe. Należą do nich:

  • centra energetyczne (czakry),
  • drogi i punkty energetyczne (meridiany, południki), 
  • strefy impulsów i organów

 

Coram - wanna z hydromasażem Marki SealskinCoram - wanna z hydromasażem Marki SealskinCoram - wanna z hydromasażem Marki Sealskin

fot.: Coram - wanny z hydromasażem marki Sealskin

 

System koloroterapii w domowym SPA

System koloroterapii oparty jest na delikatnym przejściu poszczególnych barw, które będą łagodnie stymulować nasz zmysł wzroku. Naprzemiennie pojawiające się kolory, bez efektu migania są przyjemny dla naszego organizmu i wprowadzają nas w nastrój odprężenia i relaksu.

fot.: Sanplast - system chromoterapii w ofercie wanien z hydromasażem, dający możliwość samodzielnego wyboru odpowiedniego programu świetlnego. Sanplast oferuje terapię ośmioma kolorami emitowanymi przez dwa punkty świetlne LED. Elektroniczny panel sterujący pozwala również na wybór jednego z 3 programów automatycznych

Terapia świtłem to również świadome wykorzystanie fal elektromagnetycznych o określonej częstotliwości odpowiedzialne za widzenie barwne. Każda barwa ma inny wpływ na nasze ciało. Aby móc dopasować terapię do naszych potrzeb należy zapoznać się ze znaczeniem kolorów w chromoterapii.

fot.: Besco - system chromoterapii w wannie HydroAir Ambition

 

Znaczenie kolorów

Znajomość wpływu danej barwy na nasz układ psycho-somatyczny może być wykorzystywane jako metoda leczenia uzupełniającego lub jako medycyna alternatywana. Pewne jest, że terapia ta stanowi najtańsze źródło lecznicze. W koloroterapii każdy kolor ma swoje znaczenie. Warto je poznać. 

  • kolor niebieski - uspokaja i wycisza, a jednocześnie sprzyja koncentracji. Barwa ta gromadzi energię i łagodzi procesy zapalne, dzięki czemu sprawdzi się w leczeniu kontuzji i dolegliwości reumatycznych. Wpływa również na płyny ustrojowe, dlatego pomaga wyleczyć biegunkę, czy wymioty.
  • kolor zielony - odpręża i uspokaja dążac do równowagi eneretycznej na poziomie psychicznym i fizycznym. Może przynieść ulgę w bólu likwidując napięcia. Daje poczucie głębokiego spokoju i reguluje ciśnienie tętnicze. Sprawdzi się przy leczeniu migreny, grypy a nawet chorób nowotworowych i wrzodów żołądka.
  • kolor pomarańczowy - regeneruje i ożywia poprzez pobudzenie i ogrzanie. Jego energia likwiduje skurcze.
  • kolor żółty - pozwala na poszerzenie pola energii, dzięki czemu wzmacnia, tonizuje i otwiera umysł. Delikatnie pobudza bez efektu zdenerwowania. Stymuluje słabe procesy w organiźmie i odporność nerwową. Leczy choroby dróg oddechowych i układu trawiennego.
  • kolor czerwony - ożywia i dynamizuje, dzięki czemu daje ujście głęboko zablokowanej energii. Pobudza do myślenia i działania poprzez wzmocnienie zmysłów. Pomaga pokonać depresję i melancholię oraz przyśpiesza gojenie ran.


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sanplast, Besco, Coram


Podobne artykuły
Masażer do stóp Terraillon AquaSpa+ - ukojenie dla Twoich stóp

wellness & spa

Masażer do stóp Terraillon AquaSpa+ - ukojenie...

Firma Terraillon to projektant i producent urządzeń najwyższej jakości. W jej bogatej ofercie znajdują się wagi... więcej...

Jaki piec do sauny

wellness & spa

Jaki piec do sauny

Piece są obowiązkowym elementem wyposażenia, jaki musi posiadać zarówno sauna fińska, jak i sauna parowa.... więcej...

Uzdrawiające ciepło podczerwieni

wellness & spa

Uzdrawiające ciepło podczerwieni

Od dawna wiadaomo, że sauna ma dobroczynny wpływ na nasze życie. Jej pozytywne działanie wiąże się z odprężeniem,... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj