konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Pomysły na ciekawe wykończenie ścian w łazience

data aktualizacji: 08-02-2016, 11:23 – artykuł promocyjny

Wykańczanie wnętrza domu czy mieszkania dla większości osób jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy zależy nam na stworzeniu estetycznych, pięknych a zarazem oryginalnych i ciekawych aranżacji. Szukając materiałów wykończeniowych do wyboru mamy wiele propozycji, różniących się nie tylko wzornictwem, ale również kosztami zakupu oraz montażu. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się rozwiązania bazujące na naturalnych materiałach, takie jak: drewno, kamień, cegła czy beton, które stosowane są zazwyczaj w postaci surowej lub mało przetworzonej.

Pomysły na ciekawe wykończenie ścian w łazience

Firma Elkamino Dom posiada w swojej ofercie różnego rodzaju płytki na ściany, podłogi, tarasy, schody i parapety np. kamień typu łupek, beton architektoniczny czy płytki imitujące starą cegłę.
 

Płytki imitujące starą cegłę

Pytki ścienne imitujące starą cegłę firmy Elkamino Dom stanowią rozwiązanie, które daje nam możliwość kompleksowego wykończenia wnętrza. W ofercie firmy znajdują się bowiem bogata gama rodzajów, od płaskich ściennych po narożne schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe, dzięki czemu z płytek typu stara cegła „możemy mieć wszystko”.

ścienne płytki imitujące cegłę

fot.: płytki ceglane Elkamino Dom są bardzo trwałe, wyglądają jak cegła, trudno uwierzyć że to nie jest zwyczajna stara cegła

ścienne płytki imitujące cegłęścienne płytki imitujące cegłęścienne płytki imitujące cegłę

Płytki ceglane mają grubość zależnie od rodzaju -1,5 cm lub 3,5 cm.  Do wykonania podłogi najczęściej stosowane są płytki o grubości 1,5 cm ze względu na mniejszą wagę i grubość. W mieszkaniu często nie ma możliwości ułożenia grubszych płytek ze względu na poziom wylewek i konieczność licowania z podłogami wykonanymi z innych materiałów w sąsiednich pomieszczeniach. Płytki imitujące cegłę mogą być układane na ogrzewanie podłogowe.

Niezależnie od miejsca ułożenia płytek, powinniśmy je zaimpregnować, dzięki czemu znacznie łatwiejsze będzie utrzymanie takiej ściany czy podłogi w czystości. Płytki możemy również pomalować farbą zmywalną.

biała cegła na ścianie

fot.: płytki w stylu starej cegły bielonej i białej znakomicie wkomponowują się w nowoczesne budownictwo


Szeroki wachlarz wariantów kolorystycznych płytek - około dziesięć barw, począwszy od barwy białej poprzez kolory ceglaste, brązowe aż do niemal czarnej, sprawia, że z powodzeniem można je zastosować do każdej niemal aranżacji. Płytki Stara Cegła zostały wykonane na bazie autentycznych ponad stuletnich cegieł. Posiadają one charakterystyczne wyżłobienia, rysy i ubytki w strukturze powierzchni. Płytki mają trochę większe wymiary niż obecnie produkowana cegła budowlana, co także podkreśla ich wiekowy charakter.

 

Beton architektoniczny

Osoby, któe poszukują oryginalnych rozwiązań na wykończenie wnętrz, coraz częściej decydują się na zastosowanie betonu architektonicznego, dzięki któremu zyskujemy aranżację w nowoczesnym, industrialnym stylu.

beton architektonicznybeton architektoniczny

Płyty z betonu architektonicznego, produkowane przez firmę Elkamino Dom, oferowane są w kilku rozmiarach. Cechuje je mała grubość od 1,5 cm do 2,5 cm oraz niewielka waga, co sprawia, że płyty można zarówno stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku. Powierzchnia płyt może być gładka lub bardziej surowa, porowata. Standardową barwą, w jakiej produkowane są płyty jest kolor szaro betonowy. Jednakże istnieje możliwość wykonania praktycznie każdego koloru. Płyty z betonu architektonicznego można mocować kotwiąc je do ścian. Istnieje też możliwość klejenia, każda z płyt firmy Elkamino Dom jest dodatkowo wyposażona w wąsy montażowe.

 

Kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny jako materiał wykończeniowy ścian, to kolejna ciekawa propozycja, której zastosowanie sprawi, że wnętrze naszej łazienki może zyskać ciepły i odprężający klimat. Oferowany przez firmę Elkamino Dom kamień elewacyjny i dekoracyjny może być zastosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Mamy możliwość wyboru pomiędzy wieloma wariantami kolorystycznymi tego rozwiązania, co znacznie ułatwi nam dopasowanie do aranżacji danego pomieszczenia.

kamień dekoracyjny


Zapraszamy na stronę internetową firmy - Elkamino Dom służy pomocą i fachowym doradztwem.


Zobacz także: Układanie ceglanych płytek i kamienia dekoracyjnego

Kontakt w sprawie produktów:

Elkamino Dom Sp. J.
ul. Gen. Skokowskiego 99, Jaktorów Kolonia
96-313 Jaktorów
tel. (46)8564040
www: www.elkaminodom.pl
mail: wyślij wiadomość

Biuro i dział sprzedaży:
05-822 Milanówek
Ul. Średnia 33


płytki stara cegła » kamień dekoracyjny » beton architektoniczny » akcesoria/impregnaty


Zobacz zdjęcia w galerii Elkamino Dom
:

 Podobne artykuły
Rosta - płytki jak wulkan gorące

podłogi i ściany

Rosta - płytki jak wulkan gorące

Moda na wykorzystywanie we wnętrzach naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, czy wzory odzwierciedlające... więcej...

Połączenia płytek ściennych i podłogowych

podłogi i ściany

Połączenia płytek ściennych i podłogowych

Granica przejścia płytek ściennych w podłogowe oraz powtarzanie wzorów na obu powierzchniach to sposób... więcej...

Cegła w łazience

podłogi i ściany

Cegła w łazience

Postarzana, czerwona, biała lub specjalnie zdobiona, matowa i błyszcząca, znana już od starożytności i powszechnie... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj