konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

SPA we własnych czterech kątach

data aktualizacji: 15-06-2015, 10:17 – artykuł promocyjny

Aby korzystać z relaksacyjnych i regeneracyjnych wodnych zabiegów wcale nie musimy wyjeżdżać do ośrodka SPA. Dzięki wyposażeniu łazienki w urządzenia z funkcjami hydroterapeutycznymi oraz poprzez odpowiedni wystrój tego wnętrza, możemy stworzyć własną strefę relaksu w domowym zaciszu.

SPA we własnych czterech kątach

Hydroterapia posiada wiele zalet, spośród których najczęściej wymienia się redukcję napięcia psychicznego, poprawę krążenia krwi oraz uśmierzanie bólu mięśni czy stawów. Zabiegi wodne mają również pozytywny wpływ na nasz wygląd. Rozszerzanie naczyń krwionośnych w kontakcie z ciepłą wodą korzystnie oddziałuje na jędrność i napięcie skóry.

 

Jak wyposażyć łazienkę, aby stała się prywatną strefą relaksu i odpoczynku?

Czynnikiem, który ma decydujący wpływ na dobór wyposażenia do własnego SPA jest wielkość pomieszczenia, jakim dysponujemy. W łazienkach o małym metrażu zastosowanie znajdą natryski prysznicowe z funkcjami hydroterapeutycznymi.

Innym rozwiązaniem, godnym polecenia, są deszczownie, czyli specjalne natryski,umożliwiające ustawienie intensywności strumienia od lekkiej mżawki po mocne strugi. - Oprócz tradycyjnej słuchawki prysznicowej, tego typu modele wyposażone są w głowicę talerzową, umiejscowioną w centralnym punkcie górnej części kabiny - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Masaż uzyskany poprzez rozproszenie wody równomiernie po całym ciele, wpływa pozytywnie na krążenie krwi i rozluźnienie napiętych mięśni. Dzięki rozbijaniu strumienia bez zwiększania przepływu wody, deszczownia to także rozwiązanie ekonomiczne - dodaje. Decydując się na zakup deszczownicy, musimy pamiętać, o dopasowaniu rozmiaru głowicy do metrażu łazienki. W niewielkich pomieszczeniach, gdzie montowane są zwykle wąskie kabiny, sprawdzą się talerze o średnicy ok. 200 mm. W pokojach kąpielowych zastosowanie znajdą nawet natryski o głowicach ponad trzykrotnie większych.

Kolejnym rozwiązaniem przeznaczonym do umieszczenia w kabinie prysznicowej są panele, wyposażone w dysze masujące. Tego typu urządzenia polecane są osobom borykającym się z uporczywymi kontuzjami lub bólami stawów. Możliwość zakupu panelu w zestawie z siedziskiem sprawia, że spełni ono również wymagania osób starszych.

 

Kąpiel z masażem

Wanny z funkcjami hydroterapeutycznymi stanowią rozwiązanie, z którego skorzystać mogą posiadacze łazienek o większym metrażu. O właściwościach prozdrowotnych danej wanny, decyduje rodzaj dyszy, w jaką została wyposażona. Korzystanie z urządzeń zapewniających masaże powietrzne ma pozytywny wpływ na krążenie krwi. Natomiast masaże wodne, skierowane głównie na plecy oraz stopy, zalecane są osobom narzekającym na bóle artretyczne, częste kontuzje sportowe lub przykurcze wynikające z siedzącego trybu życia. Unoszenie się w wodzie redukuje siłę nacisku na stawy oraz mięśnie, a dodatkowy masaż rozluźnia powstałe w ciągu dnia spięcia.

Jednym z ciekawszych rozwiązań hydroterapeutycznych są także wanny umożliwiające masaż ultradźwiękami, który dzięki właściwościom przyspieszania metabolizmu polecany jest osobom borykającym się z nadwagą. Dysze emitujące fale akustyczne o wysokich częstotliwościach są jednak dość drogie.

 

Aranżacja łazienki zainspirowana naturą

Jeśli zależy na stworzeniu łazienki w stylu SPA, powinniśmy wykorzystać do jej wykończenia naturalne materiały, takie jak drewno. Drewniane elementy w łazience pozwolą nam wprowadzić do wystroju nieco przytulności i przywieść na myśl wystrój tradycyjnej sauny. Wbrew powszechnym przekonaniom, materiał ten doskonale sprawdza się w łazienkowych wnętrzach. Odpowiednio zabezpieczony nie pęcznieje i nie odbarwia się przy kontakcie z wodą. Dobrym uzupełnieniem kolorystycznym drewna będą biele, popielate szarości czy kolory piaskowe.

 

Dobór odpowiedniego oświetlenia

Właściwie dobrane oświetlenie to czynnik, który ma ogromny wpływ na intymny nastrój, charakterystyczny dla wnętrz SPA. Podczas wieczornych kąpieli doskonale sprawdzi się subtelnie rozświetlająca mrok iluminacja podwannowa. Świetnym towarzyszem pielęgnacyjnych i odprężających zabiegów są również świeczki aromatyczne oraz kominki, które rozprowadzą po łazience relaksujący zapach kwiatów, owoców lub wanilii.

By pomieszczenie dobrze służyło także podczas wykonywania codziennych, porannych czynności, warto zadbać o odrębnie włączane ogólne oświetlenie podsufitowe oraz punktowe lampy przy lustrze.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.grupa-armatura.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » ceramika » natryski » meble łazienkowe » zawory » syfony i spusty » grzejniki i akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków
Podobne artykuły
Jacuzzi

wellness & spa

Jacuzzi

Jacuzzi jest formą masażu wodnego, w której wykorzystuje się napowietrzoną wodę. Najprostszą metodą na... więcej...

Akcesoria i kosmetyki do sauny

wellness & spa

Akcesoria i kosmetyki do sauny

Zagospodarowanie przestrzeni saunowej oraz elementy wyposażenia odpowiadają za nasz relaks i odprężenie. Wszystkie... więcej...

Urządzenia z hydromasażem - przegląd

wellness & spa

Urządzenia z hydromasażem - przegląd

Oferta urządzeń z hydromasażem jest bardzo szeroka. Kupując takie urządzenie stajemy przed trudnym wyborem. Musimy... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj