Postaw na wellness

data aktualizacji: 22-05-2015, 13:31

Wellness to nazwa określająca styl życia, w którego celem jest dążenie się do osiągnięcia harmonii ciała i duszy poprzez ochronę zdrowia i poprawę samopoczucia. Kierując się zasadą wellness, powinniśmy codziennie gromadzić wokół siebie dobrą energię, dbając o to, by po męczącym dniu móc się zrelaksować. 

Postaw na wellness

Aby móc sobie pozwolić na osiągnięcie pełnego relaksu w zaciszu własnej łazienki, powinniśmy skorzystać z oferty polskiego producenta - firmy Sanplast S.A..

 

Hydroterapia

Doceniano ją już w starożytności, gdzie była wykorzystywana jako metoda leczenia i niwelowania stresu. Jednak dopiero od niedawna jest ogólnodostępna i można z niej korzystać w warunkach domowych. Hydroterapia opiera się na trzech prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza obieg krwi w organizmie, przez co umożliwia szybszą regenerację tkanek i mięśni. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca na ciele, stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi do poprawy elastyczności skóry, usprawnia krążenie, pomaga wyeliminować przewlekłe bóle pleców, ramion, krzyża, bóle stawów, niesie ukojenie osobom, które cierpią na bezsenność, stany niepokoju czy stres.

wanna Sanplastwanna Sanplast

Popularność tego rodzaju zabiegów spowodowała wzrost zainteresowania urządzeniami do hydromasażu i rozwinięcie rynku w tym kierunku. Obecnie w ofercie wellness Sanplast znajdziemy trzy rodzaje systemów hydromasażu: wodny, powietrzny i mieszany w czterech seriach: Basic, Classic, Free Line, Comfort. Taki wybór pozwala na optymalne dopasowanie urządzenia do potrzeb jego użytkowników. Wannę z hydromasażem można ustawić niemal w każdej łazience. Wystarczy 5 m² w pomieszczeniu z dobrą wentylacją - urządzenie z hydromasażem generuje, bowiem większą wilgotność.

By wzbogacić efekt wellness możemy uzupełnić naszą wannę w zestaw do chromoterapii i aromaterapii. Elementy te dostępne są w ofercie marki Sanplast. Ich zastosowanie spotęguje dobroczynne działanie hydroterapii, pozwalając cieszyć się kompletnym relaksem w domu.

 

Chromoterapia

Terapia barwami doskonale pogłębia odczucie relaksu oraz wspomaga leczenie wielu chorób. W wannach Sanplast realizowana jest przez 2 punkty świetlne z diodami LED pozwalające na wybór 8 kolorów. Każdy z dostępnych kolorów prowadzi do osiągnięcia innego upragnionego efektu. Może m.in. wspomóc krążenie, dodając energii (czerwony), ułatwić koncentrację, regulując pracę serca (pomarańczowy), wspomóc dolegliwości żołądkowe (żółty), dodać pewności siebie i uspokoić skołatane nerwy (zielony), wspomóc leczenie reumatyzmu i dolegliwości gardłowych (niebieski), objawy zatruć (indygo), budowy białych krwinek (fioletowy), czy wprawić w dobre samopoczucie, oczyszczając kołaczące się myśli (biały).

Opcja ta daje możliwość wyboru jednego z trzech programów automatycznych, które różnią się między sobą częstotliwością i czasem zmiany kolorów. Każdy z programów (rotacyjny, energetyzujący i relaksacyjny) został dobrany w taki sposób, by regenerować i wzmacniać organizm, łagodzić objawy chorób i dodawać energii.

 

Aromaterapia

Kąpiele są najprostszym i najwygodniejszym sposobem stosowania aromaterapii, która stanowi nieodłączny element zdrowego życia oraz filozofii wellness. Jej zbawczego oddziaływania na ludzki organizm nie sposób przecenić. Aromaterapia w wannach Sanplast to rewitalizująca kuracja zapachem, wykorzystująca tylko naturalne substancje roślinne. Seanse kąpielowe wzbogacone olejkami eterycznymi to relaks i odprężenie zarówno dla ciała jak i umysłu. Dobroczynne składniki subtelnych nut zapachowych wnikające do organizmu podczas kąpieli i masażu, przywracają harmonię i równowagę emocjonalną, tonizują nastroje, wyciszają lub stymulują. Dodatkową ich zaletą są liczne właściwości medyczne: bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozkurczowe oraz rozgrzewające. Zapachy potrafią wspomóc leczenie wielu dolegliwości, jak choćby migrenowe bóle głowy, nadmierną senność, czy bóle mięśni. Dostępne w asortymencie marki Sanplast subtelne nuty zapachowe wprawią w doskonały nastrój, podnosząc naszą samoocenę.

wanna Sanplast

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie zależą w głównej mierze od nas samych. Dzięki propozycjom marki Sanplast już niewielkim nakładem, możemy zbliżyć się do sedna filozofii wellness, biorąc odpowiedzialność za jakość swojego życia. Zabiegi hydroterapeutyczne z wykorzystaniem aromaterapii i chromoterapii pozwolą nam zniwelować dolegliwości zdrowotne, oczyścić umysł, poddając się pełnemu odprężeniu. Po ciężkim dniu w pracy ich terapeutyczne właściwości doceni każdy.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Sanplast SA
Wymysłowice 1
88-320 Strzelno
tel. (52) 31 88 500
fax. (52) 31 88 501
www: www.sanplast.pl
mail: wyślij wiadomośćkabiny prysznicowe » drzwi prysznicowe » kabiny nawannowe » brodziki » wanny » umywalki » hydromasaż: systemy powietrzne » systemy wodne » systemy wodno-powietrzne » kabiny parowo-hydromasażowe » panele prysznicowe » akcesoria: do kabin » do brodzików » do wanien » do hydromasażu


Zobacz zdjęcia w galerii Sanplast SAPodobne artykuły
Co to jest wellness - definicja

wellness & spa

Co to jest wellness - definicja

Wellness jest filozofią życia jaką opracował amerykański lekarz Dr. Halbert Dunn w 1959 r. Głosi ona, że tylko... więcej...

Masażer do stóp Terraillon AquaSpa+ - ukojenie dla Twoich stóp

wellness & spa

Masażer do stóp Terraillon AquaSpa+ - ukojenie...

Firma Terraillon to projektant i producent urządzeń najwyższej jakości. W jej bogatej ofercie znajdują się wagi... więcej...

Zdrowe życie w stylu wellness

wellness & spa

Zdrowe życie w stylu wellness

Stres w ciągu dnia, pogoń i mnóstwo obowiązków to tylko niektóre znamiona współczesnego... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj