Cerrad - okładziny gresowe i kamienne

Wielkoformatowe płytki w łazience

data aktualizacji: 29-08-2017, 04:38 – artykuł promocyjny

Wielkoformatowe płytki to ciekawa propozycja, która w ostatnim czasie cieszy się sporym zainteresowaniem osób urządzającym lub remontujących swoje łazienki. Stanowią one doskonałe rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. 

Wielkoformatowe płytki w łazience

Jeszcze do niedawna format 60×60 centymetrów, uważany był za duży, ale od pewnego czasu na rynku płytek ceramicznych i gresowych zauważyć można wyraźny trend zwiększania ich rozmiarów. Obecnie coraz częściej fabryki oferują płytki w formacie 80x80 lub 120X60 cm. Rozmiar płytek wielkoformatowych może osiągnąć nawet 320x160 cm.

 

Zalety płytek wielkoformatowych

Płytki o dużych formatach z powodzeniem można zastosować zarówno na ścianach, jak i podłogach i to nie tylko w łazienkach. Możemy nimi również wyłożyć elewacje.
Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy jednolitą, gładką powierzchnię, która sprawia, że wnętrze wyda się większe i klarowne. Przy tak dużym formacie płytki, spoiny i rozmiar płytki będzie nie zauważalny.

 

Wybrane propozycje płytek o dużych formatach do zastosowania w łazience z oferty sklepu Salonika:

 • Płyty wielkoformatowych MONOLITH Tubądzin - kolekcja składa się z kilku funkcjonalnych formatów o grubości 6 lub 10 mm, dostępnych w ramach systemu modułowego. Płyty MONOLITH można ze sobą zestawiać, uwzględniając w trakcie konfiguracji ich rozmiary i grubości. Ich urok tkwi w klasycznej elegancji, gwarantującej ogromne możliwości aranżcyjne nowoczesnych wnętrz. Płyty MONOLITH są trwałe i praktyczne. Lekkość i niewielka grubość sprawia, że ich montaż jest niezwykle prosty. Wysoka klasa ścieralności zapewnia nieskazitelny wygląd płyt przez wiele lat.
   

Tubądzin Monolith OnisTubądzin Monolith EpoxyTubądzin Monolith Epoxy Grey

 • Płyty Xlight hiszpańskiego producenta płytek ceramicznych - firmy Urbatek, należącej do słynnej grupy Porcelanosa - duże płyty gresowe idealnie odwzorowujące kamień naturalny. Są one cienkie i niezwykle lekkie - grubość 3,5 mm. Dodatkowo łatwość przycinania, sprawia, że można w nich wycinać skomplikowane kształty. Płyty są trwałe: odporne na zginanie, na mróz i lód, detergenty do czyszczenia, a także na działanie wody i ognia.
   

Xlight Porcelanosa

 • Ciekawą ofertą gresów wielkoformatowych może pochwalić się włoska fabryka Ariostea. Na szczególną uwagę zasługuje linia Ultra, która jest bardzo doceniana ze względów uzyskanej barwy bieli w płytach imitujących kamień. Niezwykle trudno jest uzyskać czystą biel w gresach, a im się to udało – Calacatta czy Statuario w ich wydaniu jest faktycznie najbielsze.
   

Płytki Ariostea Ultra Marmi STATUARIOALTISSIMOPłytki Ariostea Ultra Marmi BIANCO CALACATTA

 • Nieco ekonomiczniejszymi produktami z bardzo bogata gamą kolorystyczną jest propozycja fabryki hiszpańskiej Levantina - Techlam. Proponują oni gresy nie tylko imitujące kamienie czy drewno, ale i gresy z efektem metalu oraz monocolory często wykorzystywane na inwestycjach.
   

Levantina Techlam

 • Kolejną fabryką, którą Salonika posiada w swojej ofercie jest Ceramiche Cerdisa. Proponuje ona również płyty wielkoformatowe strukturalne - co jest dość zaawansowaną technologicznie sprawą i niewiele fabryk posiada takie rozwiązania.
   

Ceramiche Cerdisa

Mówiąc o płytach wielkoformatowych myślimy o gresach, ale istnieje fantastyczna alternatywa również w wielkim formacie - są to naturalne kamienie o grubości zaledwie 2-3 mm. Można je stosować jako okładziny ścienne wewnętrzna, jak i na elewacje zewnętrzne. Są szczególnie doceniane tam, gdzie ciężar odgrywa rolę. Są bardzo lekkie, świetnie nadają się zatem do montowani na płytę g-k. Można je montować na łukowatych ścianach, ze względu na ich elastyczność.  

Porcelanosa AirslatePorcelanosa Airslate

Porcelanosa - kolekcja Airslate

Ponieważ ważną rolę w procesie zakupu i wyboru  materiału odgrywa bezpieczeństwo, które daje przeszkolony wykonawca. Salonika organizuje spotkania dla fachowców, na których mają oni możliwość odbycia praktycznego szkolenia jak obchodzić się z gresami wielkoformatowymi.

Szkolenie SalonikaSzkolenie SalonikaSzkolenie SalonikaSzkolenie Salonika
 

Kontakt w sprawie produktów:

SALONIKA
ul. Związkowa 35
20-148 Lublin
tel. 81 740 99 30 / 37
www: www.salonika.pl
mail: wyślij wiadomość

Zapraszamy do salonów:
Salonika design: Lublin, ul. Związkowa 35
Salonika ECO: Lublin, ul. Gospodarcza 42
Salonika: Radzyń Podlaski, ul. Lubelska 1

płytki ceramiczne » beton » ceramika » meble łazienkowe » armatura » wanny i kabiny » grzejniki

Zobacz zdjęcia w galerii SALONIKA:
Podobne artykuły
Produkty do wyrównania podłoży i wykonywania gładzi

podłogi i ściany

Produkty do wyrównania podłoży i wykonywania gładzi

Do oferty Acryl-Putz® dołączyły dwa nowe produkty: Zaprawa Wyrównawcza oraz Gładź Wapienna Renova. Produkty... więcej...

Łazienka bez grzyba

podłogi i ściany

Łazienka bez grzyba

Specyficzne warunki panujące w łazience sprzyjają powstawaniu zagrzybienia. Główną przyczyną tego zjawiska... więcej...