konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Wymiana uszkodzonej płytki - krok po kroku

data aktualizacji: 20-07-2015, 07:21 – artykuł promocyjny

Płytki ceramiczne ułożone na podłodze czy ścianie narażone są na pęknięcia. W wyniku silnego uderzenia może bowiem dojść do ich uszkodzenia. Pęknięcie jednej lub kilku płytek nie oznacza wcale konieczności skuwania całej podłogi czy ściany. Wystarczy, że wymieniamy te uszkodzone, oraz nałożymy nową fugą, a terakota będzie wyglądać jak nowa. Czynność ta jest bardzo łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Przy pomocy odpowiednich narzędzi, kleju oraz fugi samodzielnie możemy wymienić uszkodzoną płytkę, bez konieczności wzywania fachowca.

Wymiana uszkodzonej płytki - krok po kroku

Poniżej krok po kroku prezentujemy proces wymiany uszkodzonej płytki:

  • Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest usunięcie przy użyciu frezarki lub innego narzędzia starej fugi wzdłuż uszkodzonej płytki. Uważaj, aby nie uszkodzić membrany.
  • Następnie należy naciąć płytkę równolegle i po przekątnych tak, aby głębokość nacięć nie była większa niż grubość płytki.
  • Kawałki płytki trzeba usunąć za pomocą dłuta, trzymając je możliwie równolegle do podłoża, aby uniknąć uszkodzenia membrany.
  • Gdy usuniemy uszkodzoną płytkę, powinniśmy koniecznie oczyścić podłoże i boki płytek ze starego kleju i fugi. Zachowaj ostrożność, aby uniknąć perforacji, używając w tym celu 3230 superrapidfix. Nie nakładaj więcej niż to konieczne - musi zostać miejsce na membranę i klej.
  • Następnie na oczyszczoną powierzchnię nanosimy warstwę 4400 multicoat, szczególnie starannie w „rogach stykowych”.
  • Kolejnym krokiem jest montaż nowej płytki. Musimy pokryć ją od spodu 3230 superrapidfix. Ilość kleju należy dopasować do grubości warstwy, którą trzeba uzyskać. Na krawędziach powinno być mniej kleju, jego nadmiar uniemożliwi umocowanie płytki we właściwym miejscu.
  • Nową płytkę trzeba wcisnąć na miejsce starej, kontrolując równość. Lepiej użyć trochę za mało kleju niż nie móc dopasować płytki do płaszczyzny pozostałych.
  • Po zastygnięciu kleju możemy przystąpić do zafugowania płytki. Pomimo użycia tej samej fugi, zwłaszcza na początku może być widoczna różnica w kolorze.


 

Kontakt w sprawie produktów:

mira Polska Sp. z o.o.
ul. Boczna 8
44-240 Żory
tel. (32) 756 00 31-32
www: www.mira.ee/pl
mail: wyślij wiadomość

kleje do płytek » fugi » środki gruntujące » silikony » masy samopoziomujące » środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek podłogowych i ściennych » systemy hydroizolacji » narzędzia do układania płytek
Podobne artykuły
Szklane płytki Colorimo Hexi

podłogi i ściany

Szklane płytki Colorimo Hexi

Colorimo Hexi to kolekcja sześciu wzorów szkieł lakierowanych utrzymanych w jednej, ciepłej i eleganckiej... więcej...

Renowacja fug

podłogi i ściany

Renowacja fug

Fuga jest nieodłącznym elementem niemal każdej ściany i posadzki wykończonej płytkami gresowymi, ceramicznymi... więcej...

Eksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki

podłogi i ściany

Eksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki

Barwy w aranżacji wnętrz mają ogromny potencjał. Zestawiane i łączone na zasadzie gradacji lub kontrastów... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj