Chromoterapia w wannach marki Sanplast

data aktualizacji: 13-07-2015, 10:45 – artykuł promocyjny

Dobór koloru ścian i podłóg to jedna z ważniejszych decyzji, przed jaką stajemy podczas aranżowania przestrzeni łazienkowej. Zastosowana kolorystyka wpływa nie tylko na charakter wystroju wnętrza, ale również na nasze samopoczucie i zdrowie. Każda barwa ma bowiem swoje właściwości, o czym wiedziano już w starożytności. Początki chromoterapii, czyli leczenia kolorami, sięgają właśnie tych czasów. Obecnie nauka ta przeżywa renesans.

Chromoterapia w wannach marki Sanplast

Udowodniony wpływ barw na nasze samopoczucie sprawia, że coraz bardziej świadomie wykorzystujemy je w pomieszczeniach, w których spędzamy sporo czasu np. w łazience.

W tym pomieszczeniu, doskonałym rozwiązaniem jest system chromoterapii firmy Sanplast. Leczenie barwami realizowane jest przez 2 punkty świetlne z diodami LED, pozwalającymi na wybór 8 terapeutycznych kolorów. Na elektronicznym panelu sterującym można wybrać jeden z trzech programów automatycznych: rotacyjny, umożliwiający automatyczną zmianę kolorów co 5 sekund lub energetyzujący, który ma na celu m.in. wzmocnienie organizmu, w związku z czym posiada optymalną częstotliwość, kolejność i czas trwania kolorów. Każda z 8 barw emituje inną częstotliwość drgań, podobnie jak komórki naszego ciała. Kiedy chorujemy, częstotliwość ta ulega zakłóceniom, wtedy odpowiednie kolory pomagają nam w powrocie do zdrowia. Ponadto wiele funkcji naszego organizmu reguluje wrażliwa na światło przysadka mózgowa, co tłumaczy zauważalne efekty działania tej terapii.

Możliwość samodzielnego dobrania odpowiedniego programu świetlnego, a także konkretnej barwy pozwoli nam osiągnąć pożądany efekt. W zależności od naszych problemów zdrowotnych oraz stanu ducha możemy wspomóc się następującymi kolorami:

  • Kolor czerwony - podwyższa ciśnienie, wspomaga krążenie, dodaje energii.
  • Kolor pomarańczowy - nastraja optymistycznie, reguluje pracę serca, reguluje przemianę materii.
  • Kolor żółty - wspomaga leczenie dolegliwości żołądkowych i niektórych schorzeń skórnych, ułatwia koncentrację.
  • Kolor zielony - uspokaja i poprawia nastrój, dodaje pewności siebie, wspomaga przemianę materii.
  • Kolor niebieski - uspokaja i wycisza, wspomaga leczenie reumatyzmu i chorób gardła.
  • Kolor indygo - łagodzi objawy stanów zapalnych uszu, nosa, gardła i płuc, wspomaga leczenie zatruć.
  • Kolor fioletowy - reguluje prace gruczołów układu hormonalnego, a szczególnie przysadki mózgowej, wspomaga budowę białych ciałek krwi, pomocny przy leczeniu chorób płuc, wątroby i nerek.
  • Kolor biały - uniwersalna barwa, która chroni, przynosząc spokój i dobre samopoczucie, zapewnia czystość uczyć i myśli.


Różne kolory wywołują w człowieku określone reakcje. Mogą pobudzać, dodawać energii, uspokajać, wyciszać i koić. Opcja chromoterapii w produktach marki Sanplast SA dostępna jest zarówno w wannach z systemami hydromasażu, jak i w wannach bez hydromasażu.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Sanplast SA
Wymysłowice 1
88-320 Strzelno
tel. (52) 31 88 500
www: www.sanplast.pl
mail: wyślij wiadomośćkabiny prysznicowe » drzwi prysznicowe » kabiny nawannowe » brodziki » wanny » umywalki » hydromasaż: systemy powietrzne » systemy wodne » systemy wodno-powietrzne » kabiny parowo-hydromasażowe » panele prysznicowe » akcesoria: do kabin » do brodzików » do wanien » do hydromasażu


Zobacz zdjęcia w galerii Sanplast SAPodobne artykuły
Rodzaje saun

wellness & spa

Rodzaje saun

Saunę wyróżniają dwa podstawowe czynniki: temperatura i wilgotność. Ich oddziaływanie na człowieka jest... więcej...

Płyny do dezynfekcji wanien z hydromasażem

wellness & spa

Płyny do dezynfekcji wanien z hydromasażem

Każda wanna w trakcie korzystania brudzi sięi trzeba ją regularnie czyścić. Wanny z systemami hydromasażu brudzą... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj