konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Jaka farba do łazienki

data aktualizacji: 15-10-2015, 13:49 – artykuł promocyjny

Łazienka jest jednym z pomieszczeń w naszych domach, w których ściany narażone są na częsty kontakt z wodą. Dlatego też, aby zapewnić im odpowiednią ochronę, jako materiał wykończeniowy wybieramy zazwyczaj płytki ceramiczne. W miejscach takich jak: prysznic, okolice wanny czy umywalki jest to zdecydowanie najrozsądniejsze rozwiązanie. Natomiast pozostałą powierzchnię z powodzeniem można pomalować farbą. Pozostaje jednak pytanie, jaką farbę wybrać, aby mieć pewność, że zapewni nam ona właściwą ochronę przed wilgocią.

Jaka farba do łazienki

Na rynku dostępnych jest wiele farb, w tym te specjalnie dedykowane do kuchni i łazienek. Farby różnych firm posiadają odmienne właściwości, co sprawia, że w nieco inny sposób chronią ścianę. Farba Śnieżka Kuchnia-łazienka, dzięki domieszce czystego srebra, pomaga stabilizować ilość niebezpiecznych dla zdrowia pleśni, grzybów i bakterii, które pojawiają się na ścianach. Cząsteczki srebra działają bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie. Emulsja zachowuje te właściwości tak długo, jak długo jest ona na ścianie, czyli przez cały czas życia farby, dzięki czemu nie ma konieczności częstego malowywania ścian w celu zapewnienia im należytej ochrony.

Śnieżka - farba Kuchnia-łazienka - Grota solnaŚnieżka - farba Kuchnia-łazienka - Cynamonowa świeca, Zniewalająca wanilia

Aby zapewnić ścianom należytą ochronę, oprócz wyboru odpowiedniej farby, musimy pamiętać także o właściwym przygotowaniu powierzchni do malowania oraz samej aplikacji farby. Poniżej krok po kroku przedstawiamy proces malowania ścian w łazience:

  • Dokładne oczyszczenie podłoża (przy użyciu detergentu) z wszelkich zabrudzeń, to pierwsza czynność, którą powinniśmy wykonać. Jeśli ściana jest zagrzybiona, trzeba najpierw usunąć warstwy starej farby, umyć ścianę oraz zastosować środek grzybobójczy (np. Vidaron Preparat Grzybobójczy).
  • Uzupełniamy ewentualne ubytki w ścianach przy pomocy gładzi gipsowej lub masy szpachlowej. Po wyschnięciu delikatnie szlifujemy i odkurzamy ścianę
  • Powierzchnię ścian należy jeszcze zagruntować preparatem zalecanym przez producenta farby. Gdy ściana wyschnie, możemy przystąpić do malowania.
     

Śnieżka - farba Kuchnia-łazienka - Grecka Oliwka, Cynamonowa świeca


Zobacz więcej informacji o farbie Śnieżka Kuchnia-łazienka...

Kontakt w sprawie produktów:

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA

39-102 Lubzina 34a
tel. (14) 681 11 11
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomość

farby do wielu zastosowań » farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń » emulsje do pomieszczeń wilgotnych » farby i lakiery do drewna » farby i emalie do metalu » kleje » zaprawy » masy i mieszanki tynkarskie » masy i mieszanki do szpachlowania » lakiery » impregnaty do drewna » lakierobejce » farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka

 Podobne artykuły
Gresy z kolekcji Lando Cersanit

podłogi i ściany

Gresy z kolekcji Lando Cersanit

Beż, jak również paleta szarości począwszy od jasnoszarego aż po głęboki, intensywny grafit to kolory,... więcej...

Łaźnia parowa w mieszkaniu

podłogi i ściany

Łaźnia parowa w mieszkaniu

Jeszcze do niedawna łaźnia parowa mogła nam się kojarzyć jedynie z dużym, ogólnodostępnym obiektem SPA... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj