Alpol Gips Sp. z o.o. jest firmą powstałą w 1998 roku w oparciu wyłącznie o polski kapitał. Należy do P.W. ALPOL, znanego od lat producenta najlepszego w kraju wapna hydratyzowanego. Zamiarem założycieli było stworzenie przedsiębiorstwa zdolnego do wytwarzania materiałów budowlanych najwyższej jakości, dostosowanych jednakże do finansowych możliwości krajowego odbiorcy.
Dzięki dużemu wysiłkowi znakomicie przygotowanej kadry fachowców, Spółka kieruje na rynek szeroką gamę starannie dopracowanych produktów, które szybko zdobywają uznanie Klientów. Nabywców produktów marki Alpol przekonuje niewątpliwie zarówno ich wysoka jakość jak i bardzo korzystna cena. Pomimo krótkiego istnienia Spółki, oferta rynkowa Alpol Gips jest bardzo bogata. Składają się na nią produkty dla profesjonalistów w jedenastu podstawowych grupach: zaprawy murarskie i tynkarskie, spoiny, kleje cementowe i gipsowe, posadzki, farby, grunty, hydroizolacje, szpachle i gładzie, oraz tynki gipsowe. Poza tym od 1 kwietnia 2006 r. firma wprowadziła nową linię produktów uniwersalnej chemii budowlanej skierowaną do indywidualnego odbiorcy pod marką Huzar.
P. W. Alpol Sp. z o. o. - producent wapna hydratyzowanego
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Alpol" sp. z o. o. z siedzibą w Sitkówce koło Kielc jest spółką osób cywilnych. Przedsiębiorstwo powstało w 1990 roku i już wiosną 1991 roku uruchomiło w nowo wybudowanym zakładzie produkcję wapna hydratyzowanego według nowatorskiej technologii dającej gwarancję wytworzenia produktu najwyższej jakości. Od tego czasu Spółka notuje stały, dynamiczny wzrost sprzedaży. W 1995 roku zakład został zmodernizowany, głównie pod kątem wzrostu zdolności produkcyjnych, automatyzacji procesu technologicznego i ochrony środowiska. Dzięki niepodważalnym zaletom produkowanego przez siebie wapna, a także systemowi sprzedaży, nastawionemu na maksymalne ułatwienie dla klienta, P. W. "Alpol" opanowało znaczącą część krajowego rynku wapna.
W 1996 roku firma uruchomiła produkcję wapna hydratyzowanego głęboko separowanego. Ten niespotykany w tej części Europy produkt stał się niezastąpiony dla producentów suchych mieszanek tynkarskich, szpachli i innych wyrobów, w których bardzo wysoka jakość zastosowanych surowców jest niezbędna.
W 1998 roku P. W. "ALPOL" założyło spółkę "ALPOL GIPS" w Fidorze w celu uruchomienia tam produkcji suchych mieszanek budowlanych.
Alpol Gips Sp. z o. o. - producent chemii budowlanej
Spółka Alpol Gips powstała w lutym 1998 roku w Fidorze k/Końskich. Jej jedynym założycielem jest P.W. Alpol sp. z o. o. w Sitkówce. Spółka powstała na bazie majątku Koneckiej Fabryki Farb Suchych. Tego samego roku rozpoczęto tam budowę zakładu produkcji suchych mieszanek budowlanych: cementowych i gipsowych, o projektowanej zdolności 400 tys. ton rocznie.
W sierpniu 1999 roku uruchomiono produkcję i sprzedaż wyrobów chemii budowlanej, które od samego początku spotkały się z dużym uznaniem rynku. Od tego czasu Spółka systematycznie wzbogaca swoją ofertę rynkową o kolejne produkty.
|