konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Massi - kabiny i ścianki walk in - zobacz najnowsze trendy

data aktualizacji: 01-02-2017, 12:30 – artykuł promocyjny

Podczas aranżacji nowego mieszkania lub remontu starej łazienki, stajemy przed dylematem wyboru kabiny prysznicowej. Szeroka oferta produktów pozwala idealnie dopasować kabinę zarówno do budowy, jak i preferowanego wystroju wnętrza.

Massi - kabiny i ścianki walk in - zobacz najnowsze trendy

W nowoczesnych aranżacjach, niemal obowiązkowym rozwiązaniem są obecnie kabiny typu walk in. Czy nowatorska forma kabiny sprawdzi się także w Twojej łazience? Zobacz najnowsze propozycje projektantów.

 

Co warto wiedzieć o kabinach walk in?

Istota kabiny walk in polega na braku wystającego ponad podłogę brodzika. Jest ona mocowana bezpośrednio na posadzce. Kabinę walk in może tworzyć wnęka, wynikająca z układu ścian łazienki lub bezpieczne, wysoce wytrzymałe szkło hartowane. Szklane ścianki montowane są do ściany i sufitu lub tylko do ściany za pomocą dwóch ramion przy użyciu specjalnych profili. Wówczas kabina nabiera jeszcze wyraźniejszej lekkości.

Ścianka prysznicowa WALK IN FIX, MassiWalk in - wspornik

Ścianka prysznicowa WALK IN FIX, Massi

Kabina

 

Ponadczasowy design

Szkło to materiał, który dyskretnie wkomponowuje się w aranżację każdej łazienki - bez względu na dominującą stylistykę. Kabiny walk in, chociaż na ogół obszerniejsze od tradycyjnych, nie przytłaczają wnętrza. Przeciwnie - optycznie powiększają przestrzeń, są uniwersalne i ponadczasowe.

Ścianka prysznicowa WALK IN FIX, Massi

VERRE drzwi prysznicowe szklane, Massi

 

Dla miłośników praktycznych rozwiązań

Proste kształty, gładkie powierzchnie i dodatkowe technologie szklanych kabin walk in pozwalają z łatwością utrzymać je w czystości. Warto zdecydować się na model wyposażony w specjalną, niewidzialną powłokę polimerową, która chroni powierzchnię przed zabrudzeniami, kamieniem i drobnoustrojami oraz umożliwia mycie kabiny z użyciem wyłącznie bieżącej wody. Brak brodzika, a tym samym - trudno dostępnych szczelin, w których gromadzi się brud oraz powłoka antybakteryjna, to recepta na zawsze schludną, piękną łazienkę.

 

Pomiędzy tradycją a nowoczesnością

Jeśli przestrzeń, przeznaczona na prysznic, jest niewielka lub nie masz możliwości zamontowania kabiny bezpośrednio na podłodze, postaw na kompromis między nowatorską kabiną walk-in a standardowym rozwiązaniem, wybierając model montowany na brodziku typu slim, który wystaje ponad posadzkę zaledwie kilka centymetrów. Kwadratowe, proste linie sprzyjają oszczędności miejsca nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach.

Kabina prysznicowa kwadratowa CAVE, MassiKabina prysznicowa kwadratowa MOVO, Massi

 Kabiny prysznicowe kwadratowa CAVE i MOVO, Massi        

 

Zanim kupisz kabinę

Decydując się na kabinę walk in, należy pamiętać o kilku zasadach, zwiększających jej funkcjonalność. Brak brodzika wymaga odpowiedniego wyprofilowania spadu w podłodze, by woda była swobodnie odprowadzana i nie wypływała do pozostałej części łazienki. Wiąże się to także z koniecznością zamontowania odpływu punktowego lub liniowego. Jeśli łazienka ulokowana jest na piętrze, należy upewnić się, że strop jest wystarczająco gruby, aby można było zastosować odpowiedni odpływ. Warto wiedzieć, że półotwarta kabina nagrzewa się wolniej niż tradycyjne modele, dlatego należy zadbać o właściwe ogrzewanie oraz prawidłową wentylację.
 

Kontakt w sprawie produktów:

MASSI Sp. z o.o.
Białuty 33b
05-870 Białuty
tel. +48 022 22 82 376
www: www.massi.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie łazienkowe: umywalkowe stojące i naścienne » bidetowe » zlewozmywakowe » prysznicowe » wannowe » baterie kuchenne: ścienne » stojące z wyciąganą wylewką » ceramika » umywalki » miski wiszące » bidety wiszące » bidety stojące » kompakty wc » kabiny » brodziki » odpływy liniowe » wanny


Zobacz zdjęcia w galerii Massi:

 Podobne artykuły
Kabina prysznicowa KOŁO Ultra

armatura łazienkowa

Kabina prysznicowa KOŁO Ultra

Kabina prysznicowa zaliczana jest do grupy elementów wyposażenia łazienki, które wymagają dużego wysiłku... więcej...

Czym się kierować kupując panel prysznicowy

armatura łazienkowa

Czym się kierować kupując panel prysznicowy

Panel prysznicowy to rozwiązanie przeznaczone do do sauny i kabiny prysznicowej. Posiada on bowiem system dysz do hydromasażu,... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj