konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Patron sekcji - SFA Poland

Jak dobrać odpływ do kabiny

data aktualizacji: 06-04-2016, 09:50 – artykuł promocyjny

Odpływy liniowe to idealne rozwiązanie, charakteryzujące się eleganckim wyglądem i wygodą korzystania, do nowoczesnych wnętrz, sprawdza się w łazienkach dla osób niepełnosprawnych. Idealnie nadaje się także do basenów, klubów fitness, i hoteli. Producent CED’OR wykonuje odwodnienia na indywidualne zamówienia inwestorów z wzorami, napisami na maskownicy oraz w wymaganych wymiarach. Całość konstrukcji wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Jak dobrać odpływ do kabiny

  • Jak odpowiednio dobrać długość odpływu do kabiny

Przy kabinie o określonej szerokości np. 90 cm zalecany jest montaż odpływu krótszego, w tym przypadku 80 cm. Producent CED'OR realizuje indywidualne zamówienia na odpływy liniowe, więc można otrzymać odpływ idealnie dopasowany do wymiarów w łazience.

  • Wysokość zabudowy odpływu

Wybierając odpływ liniowy koniczne jest uwzględnienie wysokości montażowej oraz głębokości, jaką dysponujemy w posadzce. Należy także zwrócić uwagę na odległość między kanałem a rurą kanalizacyjną oraz uwzględnić spadek na rurkach łączących. Producent CED’OR w wprowadził niedawno na rynek odpływ liniowy serii SUPER SLIM oraz PERFECT DRAIN, o wysokości zabudowy 4,90 cm. Są to obecnie jedyne odpływ na rynku o tak niskiej głębokości zabudowy.

  • Rodzaj maskownicy w odpływie liniowym a wpływ na odbiór wody z kabiny

Woda spływająca po posadzce w kabinie odbierana jest głównie szczelinami między maskownicą a korytkiem. Wzór na maskownicy ma więc nieduży wpływ na odbiór wody. W odwodnieniach marki CED'OR przepustowość wynosi około 40 l/min.

 

O czym należy pamiętać przy montowaniu odpływu?
 

  • Dokładne uszczelnienie miejsc szczególnie narażonych na wilgoć


W kabinie prysznicowej miejscami szczególnie narażonymi na gromadzenie się wody, są narożniki. Producent odwodnień liniowych CED’OR, zaleca swoim klientom szczególną dbałość o prawidłowe uszczelnienie tych właśnie miejsc. Znakomicie sprawdzają się gotowe taśmy uszczelniające oraz profilowane narożniki, wykonane ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć.

  • Dokładne uszczelnienie posadzki

Aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci w posadzkę, przed montażem kafli  zaleca się stosowanie hydroizolacji w płynie. Zwyczajna fuga, stosowana do kafli łazienkowych, po pewnym okresie może popękać i tworzyć szczeliny, którymi woda może przedostać się w posadzkę. Producent CED'OR posiada w swojej ofercie hydroizolację IZOLEX IZOFOL FLEX, która jest szczególnie polecana przy montażu odwodnień liniowych. Prawidłowe użycie polega na nałożeniu pędzlem lub wałkiem, dwóch warstw o grubości minimum 1 mm. Po całkowitym wyschnięciu, posadzka jest gotowa do ułożenia kafli.

  • Zachowanie spadku w kierunku odpływu

Podczas układania płytek podłogowych, po prawidłowej instalacji kanału odpływu liniowego, należy koniecznie uwzględnić spadek w kierunku odwodnienia. Spadek powinien być zachowany w całym obszarze kabiny prysznicowej. Zalecany minimalny spadek, przy zamontowanym odpływie liniowym, wynosi ok 1 cm na 1 m.

 

Odpływ do zabudowy ściennej

Alternatywą dla standardowych odpływów liniowych, są obecnie odpływy montowane w ścianie kabiny. Jest to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w łazienkach, w których zamontowane jest ogrzewanie podłogowe, ponieważ montaż takiego odpływu nie ingeruje w strukturę posadzki. Minimalistyczny design oraz niestandardowa forma, to kolejne zalety tego typu odpływu.

Odpływ ścienny serii WALL z maskownicą szczotkowaną

Odpływy producenta CED'OR to kompletne zestawy, gotowe do montażu, wyposażone w syfon oraz mankiet uszczelniający. Całość objęta jest 5 letnią gwarancją producenta. Odpływ ścienny, podobnie jak odpływ liniowy CED'OR jest bardzo łatwy w czyszczeniu, które polega jedynie na ściągnięciu maskownicy oraz przeczyszczeniu osadnika zanieczyszczeń, znajdującego się w syfonie.

 

Minimalistyczny szczelinowy odpływ Perfect Drain

Producent CED’OR wprowadził w 2016 roku do swojej oferty nową serię odpływów, PERFECT DRAIN o najniższej wysokości zabudowy - tylko 4,90 cm oraz najwęższej maskownicy - tylko 20 mm!

Odpływ ścienny PERFECT DRAIN LineOdpływ ścienny PERFECT DRAIN Trend

Odpływ ścienny PERFECT DRAIN Stick RedOdpływ ścienny PERFECT DRAIN Stick BlackOdpływ ścienny PERFECT DRAIN Stick White

Seria odwodnień PERFECT DRAIN wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej (również syfon). Odpływy z tej serii doskonale sprawdzają się w łazienkach z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym. Dodatkowo model maskownicy STICK dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym oraz czerwonym.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Prima
ul. Rejtana 20
41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 764-18-52
www: www.cedor-odplywy.pl www.liniowe-odplywy.pl
mail: wyślij wiadomość

Wyłączny przedstawiciel firmy CED'OR

odpływy liniowe » odpływy punktowe » odpływy ścienne » materiały uszczelniające

Zobacz zdjęcia w galerii CED'OR:
Podobne artykuły
Przyłącza elastyczne do wody

woda i kanalizacja

Przyłącza elastyczne do wody

Przyłącza elastyczne do wody stanowią ważny element instalacji w każdym domu. Przy ich pomocy do instalacji podłączone... więcej...

System uzdatniania wody Saymon - CrystalRight™

woda i kanalizacja

System uzdatniania wody Saymon - CrystalRight™

Warto odkryć liczne i różne zalety jednocyklicznego multisystemu uzdatniania wody Saymon - CrystalRight™.... więcej...

Kąpiel łatwo dostępna

woda i kanalizacja

Kąpiel łatwo dostępna

Nowoczesne łazienki pozbawione są dziś barier, a w ich dowolnych aranżacjach odzwierciedla się styl użytkowników.... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj