Advertisement

Jak dobrać kolory ścian w małej łazience

data aktualizacji: 23-11-2016, 09:39 – artykuł promocyjny

W przypadku łazienek o małych metrażu niezmiernie ważną kwestią jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Barwy mają bowiem ogromny wpływ na charakter pomieszczenia oraz na to jakie będzie pierwsze wrażenie każdego, kto do niego wejdzie. Dzięki właściwie skomponowanemu zestawieniu kolorów nasza łazienka, pomimo niewielkich rozmiarów może sprawiać wrażenie przestronnej i wygodnej.

Jak dobrać kolory ścian w małej łazience

Urządzając małą łazienkę, w pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowe jej oświetlenie oraz lekkie wyposażenie i jasne barwy. Zastosowanie mocno nasyconej kolorystyki sprawia, że wnętrze wydaje się mniejsze niż jest w rzeczywistości realnie oraz może także wywołać efekt przytłoczenia. Chcąc użyć mocnych barw, najlepiej ograniczyć je do kilku elementów dekoracyjnych, które dodadzą wnętrzu charakteru, ale nie odbiorą przestrzeni.

Rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się na niewielkich powierzchniach, jest wykorzystanie elementów o jednolitej - jasnej kolorystyce. W sytuacji, gdy fragmenty ścian pokryte są ceramiką, kolor pozostałych ścian należy dopasować do odcienia kafli. Stworzy to wrażenie dużej jednolitej płaszczyzny, która optycznie powiększy niewielkie wnętrze. W przypadku bardzo małych łazienek, doskonałym pomysłem jest umieszczenie na jednej ze ścian dużego lustra bez ram. To znany sposób na "oszukanie" rzeczywistości. Wnętrze wyda Ci się dwukrotnie większe, a cała łazienka zyska także więcej światła.

W małej łazience warto postawić na chłodne lub neutralne barwy, dzięki którym pomieszczenie wyglądać będzie spokojnie, elegancko i przestronnie. Aby nadać jej wrażenia świeżości i czystości zaleca się zastosowanie elementów wykończeniowych oraz dodatków w białym kolorze. Biały sufit podwyższy optycznie niskie pomieszczenie i pozostawi w nim więcej światła.

Połączenia dwóch lub więcej kolorów na małej przestrzeni powinno być subtelne, dlatego najlepiej zestawiać jasne odcienie barw wzajemnie harmonizujących i zestawiać je z bielą. Dobrze wygląda także kompozycja składająca się z tego samego koloru w różnym nasyceniu. Tworząc paletę barw wnętrza, należy uwzględnić kolory wszystkich występujących w niej elementów - ceramiki, sanitariatów, oświetlenia, tekstyliów itd, gdyż wszystkie te przedmioty mają wpływ na ostateczną kolorystykę Twojej łazienki.

Niewielkie łazienki wymagają większej dyscypliny zarówno przy urządzaniu, jak i użytkowaniu przestrzeni. Lepiej wyglądają te wnętrza, w których większa część przedmiotów codziennego użytku jest schowana, a na zewnątrz pozostają tylko niezbędne przedmioty. To z jednej strony gwarantuje nam porządek, który jest warunkiem koniecznym dobrej prezentacji pomieszczenia, z drugiej sprawia, że wnętrze pozostaje harmonijne i przestronne. Projektując łazienkę lepiej jest więc zaplanować w niej miejsce na dużą szafkę, która wprawdzie zabierze przestrzeń ale pomieści „wszystko” niż wiele półeczek, które pozostając otwarte będą nie tylko tzw. „zbieraczami kurzu” ale również pozostawią w zasięgu wzroku liczne, niekoniecznie dekoracyjne przedmioty.

Projektując lub remontując małą łazienkę mamy przed sobą tak na prawdę duże wyzwanie. Zwracając jednak uwagę na kilka ważnych czynników, w tym odpowiednią kolorystykę, możemy stworzyć ciekawe i wygodne wnętrze.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA

39-102 Lubzina 34a
tel. (14) 681 11 11
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćfarby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń  emulsje do pomieszczeń wilgotnych  farby i lakiery do drewna  farby i emalie do metalu  kleje  zaprawy  masy i mieszanki tynkarskie  masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce  farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka

 

Podobne artykuły
Bezpyłowa zaprawa klejowa

podłogi i ściany

Bezpyłowa zaprawa klejowa

Mira udoskonaliła proces produkcji i mieszania, w trakcie którego w bębnie mieszalnika pod wysokim ciśnieniem... więcej...

Monolityczne okładziny ścienne w łazience - kamienie solid surface

podłogi i ściany

Monolityczne okładziny ścienne w łazience -...

Standardowe płytki ceramiczne od lat wiodą prym w naszych łazienkach. Czasem też decydujemy się na płyty z naturalnego... więcej...

Przydatne akcesoria – klej SMP PCI Pecitape® Bond

podłogi i ściany

Przydatne akcesoria – klej SMP PCI Pecitape® Bond

Jednym z powszechnych, współczesnych trendów w dziedzinie wykonywania uszczelnień podpłytkowych w pomieszczeniach... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj