Kamień dekoracyjny w Twoim domu

data aktualizacji: 18-05-2016, 08:19 – artykuł promocyjny

Przyglądając  się  rynkowi  okładzin  ściennych nie trudno zauważyć, iż  kamień elewacyjny przeżywa drugą młodość. Portfolia produktowe nieustannie poszerzają się o nowe kolekcje, a zainteresowanie tą formą wykończenia wnętrza wśród klientów nadal nie maleje.

Kamień dekoracyjny w Twoim domu

Dzieję się tak z kilku powodów - rozwój technologii produkcyjnych pozwala na wzbogacenie możliwości wzorniczych, usługi fachowego doradztwa w dziedzinie projektowania wnętrz stały się ogólnie powszechne, zaś mnogość dostępnych alternatyw w temacie okładzin ściennych i podłogowych pozwala  bez  problemu  dobrać właśnie tą najlepiej  pasującą do danego wnętrza. Zastanawiasz się jednak - jakie korzyści uzyskasz decydując się na wybór kamienia dekoracyjnego, jako formy zagospodarowania powierzchni nawet w takich pomieszczeniach, jak kuchnie czy łazienki?

 

Wyrazistość

Kamień dekoracyjny jest widoczny! Czy to na elewacji zewnętrznej, czy też w zabudowie salonowego kominka - nie da się przejść obok niego i nie zauważyć jego obecności. Mocna struktura i często żywe kolory od razu przyciągają nasz wzrok. Czy będzie to imitacja północnoamerykańskich skał, różnego rodzaju cegieł czy też  kamieni występujących powszechnie w naszym klimacie, produkt daje się zauważyć niemal natychmiast. Wrażenia estetyczne potęgują się poprzez umiejętne zastosowanie oświetlenia - gra cieni na nierównej powierzchni kamienia wywołuje niezapomniane efekty wizualne.

Nebrasca Karmel

 

Komplementarność

Kamień dekoracyjny przeczy niejako idei konkurencyjności - można by rzecz nawet, że doskonale sprawdza się w towarzystwie innych typów okładzin ściennych. Wyłożenie nim nawet niewielkiego fragmentu ściany czy zabudowy przynosi spodziewane efekty! Taka właściwość sprawia, że kamień jest często nabywany nawet w tych przypadkach, gdy pierwotnie nie był brany pod uwagę - pas kamienia ułożony za telewizorem czy  fragment holu doskonale skomponuje się z farbą, tynkiem, czy choćby płytkami ceramicznymi.

Loft Brick Sahara

 

Odniesienie

Kamień może przybierać rozmaite formy, lecz najchętniej poszukiwany jest ten, który imituje znane od setek lat człowiekowi materiały budulcowe. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, kiedy chcemy wystylizować nasz dom na konkretny styl wnętrzarski. Miłośnicy wielkomiejskich loftów, wiejskich domków, czy też rewitalizowanych przestrzeni postindustrialnych wreszcie mogą przenieść w ulubiony klimat mieszkanie oddane do ich dyspozycji w stanie deweloperskim. Kamień do złudzenia przypomina cegłę, otoczaki czy naturalnie pokruszone fragmenty skał, co w bardzo prosty sposób nadaje pomieszczeniom ten jedyny, kojarzący się z konkretnym wspomnieniem charakter.

Home Brick Piasek

 

Montaż

Jest w zasadzie tak prosty, że domorosły majsterkowicz bez problemu poradzi sobie z zadaniem. Sprawę znacząco ułatwia fakt, iż kamień poprzez swoją naturalną nieregularność i wielotwarzowość nie wymaga tak chirurgicznej precyzji przy układaniu jak ma to miejsce np. w przypadku płytek ceramicznych rektyfikowanych. W opakowaniu - w zależności od kolekcji - znajdziemy od kilku do kilkudziesięciu płytek, które różnią się wybarwieniem, rozmiarami modułów oraz fakturą powierzchni, oczywiście w ramach przyjętych przez projektanta kolekcji odstępstw. W dużym uproszczeniu polega więc montaż kamienia na dowolnym zestawianiu kolejnych elementów, które układają się w jedną, spójną całość. Nie ma tutaj jednego, obowiązującego wzoru - to klient samemu, bądź z pomocą wykonawcy zadecyduje o tym, jak wyglądać będzie finalnie wnętrze jego domu.

Powyższe zalety to tylko najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem kamienia dekoracyjnego do wykończenia swojego domu. Jeśli zdecydujesz się na jego wybór zauważysz, że jest ich o wiele więcej! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kamienia w bogatym portfolio Stone Master.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Stone Master SA
ul. Dubois 117/119
93-465 Łódź
tel. 42 213 21 12
fax. 42 213 21 28
www: www.stonemaster.pl
mail: wyślij wiadomośćkamień dekoracyjny i elewacyjny » chemia budowlanaPodobne artykuły
Połączenia płytek ściennych i podłogowych

podłogi i ściany

Połączenia płytek ściennych i podłogowych

Granica przejścia płytek ściennych w podłogowe oraz powtarzanie wzorów na obu powierzchniach to sposób... więcej...

Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2014 - wyniki

podłogi i ściany

Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników...

W połowie września zakończyło się II głosowanie architektów i projektantów na najpopularniejszą... więcej...

Barwy z kolekcji farb MAGNAT

podłogi i ściany

Barwy z kolekcji farb MAGNAT

Do kolekcji farb MAGNAT dołączają kolory inspirowane najnowszymi trendami w światowym wzornictwie. Docenią je z... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj