konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Niezawodny system izolacji przeciwwilgociowej

data aktualizacji: 02-10-2017, 11:25 – artykuł promocyjny

Łazienka jest pomieszczeniem narażonym na niszczące działanie wody. Z tego powodu wymaga wykonania skutecznej hydroizolacji, dzięki której wyeliminujemy problemy związane z zagrzybionymi ścianami czy też z  odpadającymi od podłoża płytkami ceramicznymi. W przypadku wystąpienia awarii instalacji wodnej, prawidłowo wykonana warstwa izolacji przeciwwilgociowej ochroni nas przed rozległymi szkodami.

Niezawodny system izolacji przeciwwilgociowej

Remontując łazienkę, zanim zupełnie zatracimy się w poszukiwaniach interesującej glazury, eleganckiej wanny czy efektownych dodatków, warto zastanowić się nad kwestią podstawową, a mianowicie skuteczną hydroizolacją tego pomieszczenia. Zadanie to wykonywane jest zazwyczaj przez profesjonalistów. Jednak nawet jeśli nie realizujemy go samodzielnie - mamy wpływ na wybór zastosowanych materiałów. SOUDAL HYDRO SYSTEM to gama optymalnie dopasowanych względem siebie elementów, zapewniających niezawodną ochronę przed wilgocią.


Hydroizolacja łazienki - krok po kroku

SOUDAGUM LMPrzed przystąpieniem do wykonania warstwy hydroizolacji, należy najpierw zagruntować posadzkę oraz ściany wewnętrzne w pomieszczeniu. W tym celu warto wykorzystać grunt głęboko penetrujący SOUDAPRIM DP, który wzmocni podłoża i zmniejszy jego chłonność. Produkt ten przeciwdziała również pękaniu i odspajaniu powłok klejących i dekoracyjnych. Nanosi się go przy pomocy pędzla lub pistoletu natryskowego. Jego atutem jest szybki czas schnięcia, wynoszący około godziny.

Na zagruntowane wcześniej podłoże należy następnie nałożyć dwie warstwy folii w płynie SOUDAGUM LM. Pozwoli to nam stworzyć nieprzepuszczalną dla wody barierę. Podobnie jak w przypadku gruntu, można użyć w tym celu pędzla lub pistoletu natryskowego. Folia SOUDAGUM LM odznacza się elastycznością, wytrzymałością, odpornością na detergenty i nieznaczne ruchy podłoża, a także bardzo dobrze wiąże się z klejami i zaprawami. Doskonale sprawdza się na tynkach mineralnych, betonie, gazbetonie, cegłach, płytach gipsowo-kartonowych i OSB. Rozpoczęcie prac okładzinowych możliwe jest po 12 godzinach od momentu nałożenia folii.

Niektóre miejsca, takie jak połączenia typu ściana-podłoga (3D) wymagają zastosowania dodatkowej ochrony przeciwwilgociowej. Produktami wykorzytywanymi do tego celu są: narożnik wewnętrzny SOUDATAPE IC oraz zewnętrzny SOUDATAPE OC w postaci membrany TPE trwale zespolonej z włókniną polipropylenową. Narożniki marki SOUDAL są wysoce elastyczne, odporne nawet na znaczne ruchy podłoża i niewrażliwe na działanie różnego rodzaju chemikaliów. Taśma SOUDATAPE PD wykazuje podobne właściwości. Przeznaczona jest do zabezpieczania styku ścian lub ściany z podłogą. Do uszczelniania przejść rurowych służą kołnierze SOUDATAPE PD. Można je dopasować do kształtu oraz wielkości uszczelnianej rury.

Systemu hydroizolacji Soudal to gwarancja skutecznego uszczelnienia ścian i posadzek w łazience oraz innych pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności. Dzięki SOUDAL HYDRO SYSTEM wynik naszej inwestycji związanej z urządzeniem wnętrza z pewnością nie okaże się przysłowiowym domkiem z kart.
 

Kontakt w sprawie produktów:

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów
tel. (22) 785 90 40
www: www.soudal.pl
mail: wyślij wiadomość

produkty DIY: pianki montażowe » silikony » Fix All klej-uszczelniacz » akryle » kleje » produkty dekarskie » T-REX klej montażowy » inne uszczelniacze » gama hydrauliczna
produkty profesjonalne: pianki poliuretanowe » masy uszczelniające » kleje » SWS Ciepły montaż » Soudal Panel System » primery » Taśmy i sznury » produkty Fire » narzędzia
hydroizolacja: Soudal Hydro System » powłoka do impregnacji
aerozole techniczne: aerozole czyszczące » aerozole serwisowe » smarująco-zabezpieczające » dodatki do betonu
chemia samochodowa: naprawa karoserii » produkty antykorozyjne » masy uszczelniające » środki smarne

Podobne artykuły
Tynki mineralne Knauf Marmorit RP i SP

podłogi i ściany

Tynki mineralne Knauf Marmorit RP i SP

Tynki mineralne zwane tynkami szlachetnymi przeznaczone są do wykonywania cienkowarstwowych wypraw na tynkach podkładowych... więcej...

Barwy z kolekcji farb MAGNAT

podłogi i ściany

Barwy z kolekcji farb MAGNAT

Do kolekcji farb MAGNAT dołączają kolory inspirowane najnowszymi trendami w światowym wzornictwie. Docenią je z... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj