konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Beton i kamień - inspiracje do Twojej łazienki

data aktualizacji: 12-10-2016, 06:29 – artykuł promocyjny

Kamień i beton to materiały, które królują obecnie w aranżacjach nowoczesnych wnętrz. Pojawiają się na zarówno na ścianach, jak i na podłodze, dominując we wnętrzu łazienki lub też stanowiąc jedynie detal, nadający lub podkreślający charakter wystroju. 

Beton i kamień - inspiracje do Twojej łazienki

Kamień do niedawna kojarzony był wyłącznie z wnętrzami klasycznymi. Jadnak okazało się, że doskonale sprawdza się również w przypadku nowoczesnych aranżacji. Jego zróżnicowane odcienie i niepowtarzalny rysunek stanowią wymarzone uzupełnienie dla białych płaszczyzn czy naturalnego drewna. Świetnie współgra z metalem i nowoczesnymi tworzywami, nadając pomieszczeniom reprezentatywnego charakteru. Kamień pojawia się nie tylko na podłogach, jest też chętnie wykorzytywany do wykańczania fragmentów ścian, podkreślenia strefy telewizyjnej, ozdobienia kominka, nadania łazience czy kuchni eleganckiego wyglądu.

 

Popularny zamiennik

Współczesnym odpowiednikiem kamienia jest wywodzący się z architektury industrialnej i modernistycznej beton. Wykorzystuje się go na podłogach i ścianach w celu podkreślenia surowego, industrialnego klimatu. Materiał ten świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzach minimalistycznych, ale również w bardziej rozbudowanych aranżacjach. Uzupełniamy go najczęściej drewnem (najlepiej surowym lub pochodzącym z odzysku), metalowymi dodatkami noszącymi często ślady zużycia, rdzy, motywami geometrycznymi i bielą. Jego chropowata faktura pozwala przełamać spokojne płaszczyzny ścian, dodać im charakteru. Betonowe podłogi są popularne nie tylko w garażach, czy wnętrzach użyteczności publicznej. Coraz częściej trafiają do salonów.

betonPietra


Gresowy industrial

Zarówno beton, jak i kamień mają jednak swoje wady. Wysoka cena jest czynnikiem, który w głównej mierze zniechęca od zakupu naturalnego kamienia. Dodatkowo jego minuem jest również podatność na działanie środków chemicznych i zmienne temperatury. Natomiast beton architektoniczny jest ciężki, trudny w montażu i bez odpowiedniego zabezpieczenia nie nadaje się do wilgotnych i narażonych na zabrudzenia miejsc. Stosowany na zewnątrz może się kruszyć. Doskonałą alternatywę dla kamienia i betonu stanowią płytki gresowe Opoczno. Są one dużo tańsze, lżejsze i znacznie odporniejsze na czynniki zewnętrzne. Nie wymagają także pracochłonnej pielęgnacji, pozwalając przy tym osiągnąć ciekawe efekty wizualne. Płytki imitujące kamień i beton mają coraz ciekawsze, bogatsze wzornictwo, dopracowaną kolorystykę i fakturę. Dzięki precyzji wykonania trudno je odróżnić od oryginałów. Można je bez obaw zastosować w każdym pomieszczeniu, realizując swoje wnętrzarskie ambicje za rozsądną cenę.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Cersanit S.A., marka Opoczno
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce
tel. 41 315 80 04/05
www: www.opoczno.eu
mail: wyślij wiadomość

płytki ceramiczne: ścienne » podłogowe » gresy szkliwione » gresy nieszkliwione » klinkier


Zobacz zdjęcia w galerii Opoczno


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj