Szkło w łazience

data aktualizacji: 06-02-2017, 07:46 – artykuł promocyjny

Szkło to materiał, który coraz częściej pojawia się w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Jego zastosowanie pozwala nadać wnętrzom wrażenia subtelności i elegancji. Gładka i jednolita tafla szkła sprawia, że dane pomieszczenie zyskuje schludny i higieniczny wygląd. Architekci wnętrz chętnie wykorzystują ten materiał we współczesnym budownictwie nie tylko w roli okien, ale również do wykończenia ścian, podłóg, sufitów, blatów oraz innych elementów mebli i wyposażenia wnętrz.

Szkło w łazience

Firma Glasimo to producent gotowych produktów ze szkła, charakteryzujących się estetyką, trwałością oraz bezpieczeństwem użytkowania. W swojej bogatej ofercie posiada między innymi: balustrady, biurka, stoły, daszki, drzwi, fasady, gabloty, kabiny prysznicowe, lustra, okładziny, podłogi, przegrody toaletowe, przeszklenia, schody, szyby windowe oraz umywalki. 


Kabiny prysznicowe

Szklane kabiny prysznicowe to interesujące rozwiązanie, które powstało z myślą o osobach wymagających, dla których liczy się nowoczesny design i eleganckie wzornictwo. Kabiny ze szkła nadają pomieszczeniom wysublimowanego smaku oraz przejrzystości. Podczas ich montażu ilość okuć można ograniczyć do niezbędnego minimum. W przypadku drzwi przesuwnych mocowane są one na panelu stałym. W zależności od układu ścianek do wyboru mamy dwa sposoby montażu: za pomocą zawiasów (układ ściana - szkło) lub relingu (układ szkło - szkło). Przy wyborze układu ścianek należy pamiętać o docenieniu aspektu praktycznego, dzięki któremu zamknięta kabina szklana pozwala na szczelne zabezpieczenie części mokrej łazienki.

kabiny prysznicowe Glasimo

fot.: Kabiny prysznicowe Glasimo to rozwiązanie łączące w sobie nowoczesny design z walorami użytkowymi, gwarantującymi komfort i wygodę użytkowania. Aby lepiej zobrazować możliwości związane z doborem szkła jak i okuć zapraszamy na stronę www.glasimo.pl.

Dostępne rodzaj szkła: szkło standardowe, szkło extra białe, szkło barwione w masie (brąz, grafit, zieleń), kilka wybranych rodzajów szkła ornamentowego (trójwymiarowa faktura). Dodatkowo szkło kabin może być zdobione poprzez naniesienie wzoru sitodruku lub poprzez naniesienie pełnokolorowego obrazu.

Szklane kabiny prysznicowe przeznaczone są do montażu nie tylko w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, ale również w obiektach zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej.


Kabiny prysznicowe, ścianki stałe

Kabiny prysznicowe ze stałymi ściankami stanowią doskonałą propozycję dla osób, które pragną nadać swojej łazience wyjątkowego i nowoczesnego charakteru. Różnorodność, oferowanych przez markę Glasimo, rozwiązań ułatwia zaprojektowanie indywidualnego modelu kabiny. Możemy bowiem dostosować kształt oraz wielkość kabiny do swoich potrzeb i oczekiwań. Zazwyczaj szkło montowane jest za pomocą okuć liniowych, profil zamieszczany jest na podłodze, w niektórych przypadkach dodatkowo na suficie.

kabiny prysznicowe

fot.: Stanowią idealne rozwiązanie do aranżacji kabiny prysznicowej typu walk-in, nadających łazience nowoczesny i elegancki wygląd

Firma Glasimo oferuje następujące rodzaj szkła: szkło standardowe, szkło extra białe, szkło barwione w masie (brąz, grafit, zieleń),kilka wybranych rodzajów szkła ornamentowego (trójwymiarowa faktura). Dodatkowo szkło kabin może być zdobione poprzez naniesienie wzoru sitodruku lub poprzez naniesienie pełnokolorowego obrazu


Aby lepiej zobrazować możliwości związane z doborem szkła jak i okuć zapraszamy na stronę www.glasimo.pl


Lustra

Trudno jest sobie wyobrazić wnętrze łazienki bez lustra, które oprócz swojej praktycznej funkcji, odgrywa również niezwykle ważną rolę w aranżacji tego pomieszczenia. Duże lustra ścienne optycznie powiększają przestrzeń oraz sprawiają, że staje się ona jaśniejsza.

Firma Glasimo w swojej ofercie posiada niezwykle bogatą gamę luster w różncyh stylach, pasujących do każdego miejsca w domu. Producent przykłada szczególną uwagę do tego, aby tafla szkła została odpowiednio przygotowana do spełniania swoich funkcji. Szkłem bazowym dla lustra jest szkło typu float. Dostępna kolorystyka bazuje na barwach srebra, brązu oraz grafitu. Warto także pamiętać o tym, aby lustra kolorowe traktować jako dekoracyjne natomiast białe jako użytkowe.

lustrolustro

fot.: Lustra Glasimo doskonale pasują do każdego miejsca w domu. Świetnie sprawdzają się również w nowoczesnych biurowcach, apartamentowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Aby lepiej zobrazować możliwości związane z doborem szkła zapraszamy na www.glasimo.pl.


Okładziny ścienne

Aranżując łazienkę, pragniemy, aby odzwierciedlała ona naszą duszę oraz osobowość. W pomieszczeniu tym spędzamy bowiem sporą ilość czasu, odpoczywając czy szykując się do pracy. Elementem wystroju łazienki, który w dużym stopniu decyduje o ostatecznym charakterze tego wnętrza, są ściany, a dokładnie rodzaj materiału zastosowany do ich wykończenia. Decydując się na wykorzystanie okładzin ze szkła, możemy być pewni, iż otrzymamy niezwykle ciekawą i niepowtarzalną aranżację.
Modne dekoracje na szklanych okładzinach imitujące graficzne obrazy powstają dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii druku cyfrowego, która pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie każdego detalu i żywej kolorystyki. Technologia digitalizacji printu, umożliwia wyprodukowanie laminatu w indywidualnie zaprojektowanym lub wybranym przez klienta wzorze. Proces ten polega na wtopieniu się farby w szkło. Jest to farba wodoodporna.

Firma Glasimo oferuje możliwość wykonania nadruku zarówno na ścianach, jak również możemy ten sam wzór przenieść np.: na stojącą obok kabinę prysznicową. Dzięki czemu w naszej łazience na dowolnej ścianie może pojawić się wodospad, nadając wnętrzu ciekawy efekt.

okładziny szklaneokładziny szklane

fot.: W ofercie Glasimo do wyboru mamy kilka rodzajów szkła ornamentowego (trójwymiarowa faktura), szkła z folią laminacyjną w określonym kolorze (od przezroczystych kolorowych poprzez matowe, po nieprzejrzyste kolorowe), dodatkowo okładzina ścienna może być zdobiona poprzez naniesienie wzoru sitodruku lub poprzez naniesienie pełnokolorowego obrazu. Aby lepiej zobrazować możliwości związane z doborem szkła zapraszamy na stronę www.glasimo.pl


Nadruk cyfrowy

Marka Glasimo w swojej ofercie posiada również produkty szklane z nadrukiem ceramicznym naniesionym poprzez zastosowanie technologii Digital Print. Można wybierać spośród kilku dostępnych różnych propozycji nadruku. Technologia ta pozwala ponadto na wyprodukowanie elementu szklanego z indywidualnie zaprojektowanym wzorem. Firma Glasimo otwarta jest na projekty nadruków, przygotowane przez swoich klientów. Nadruk ceramiczny na drzwiach do łazienki czy kabinie prysznicowej odświeży każde wnętrze.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Mochnik Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Składowa 6
45-125 Opole
tel. +48 77 42 32 800
www: www.glasimo.pl
mail: wyślij wiadomość

szkane wnętrza: balustrad » biurka » stoły » daszki » drzwi » fasady » gabloty » kabiny prysznicowe » lustra » okładziny » podłogi » przegrody toaletowe » przeszklenia » schody » szyby windowe » umywalki

Zobacz listę dystrybutorów

Zobacz zdjęcia w galerii Glasimo: