konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Białe płytki w łazience - inspiracje

data aktualizacji: 26-03-2018, 07:56 – artykuł promocyjny

Białe płytki śmiało wkroczyły i na dobre zadomowiły się w przestrzeni łazienkowej. Jako uniwersalna baza świetnie komponują się niemal z każdym innym materiałem i formą. Do tego biel nie musi być nudna - struktura oraz różne powierzchnie wykończenia nadają jej charakteru. Białe płytki to moda, którą upodobali sobie projektanci i architekci. Możemy być pewni, że szybko nie zejdzie z piedestału.

Białe płytki w łazience - inspiracje

Dobrze zaprojektowana łazienka w bieli przyciąga wzrok. Biel jest wdzięcznym kolorem to eksrawaganckich kolaży i stonowanych stylizacji. Urokliwym tematem do rozważenia jest klasyczne połączenie białych płytek z czarnymi - znane od wieków szachownice bardzo chętnie są wybierane do wnętrz utrzymanych w klasycznym, stylizowanym na dworkowy stylu. Są to wytworne i bardzo eleganckie aranżacje - klasyka gatunku w pełnym wymiarze. Generalnie bowiem biel jest odcieniem, z którym każdy kontrast wychodzi naturalnie i wytwornie.

Łazienka w stylu retroBiało-czarna aranżacja łazienki z dodatkami w niebieskim kolorze

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - białe płytki w łazience utrzymanej w stylu retro oraz szachownica na podłodze w nowoczesnej łazience

płytki heksagonalne białe, duże w łazience

fot.: Raw Decor - białe płytki heksagonalne ułożone na podłodze i ścianie są wyjątkowo eleganckie, a ciemniejsze łączenia małych elementów zniwelowały sterylność w pomieszczeniu urządzonym w jednym kolorze

 

Błyszczące plytki do łazienki w kolorze białym

Rozświetlenie wnętrza to kolejny atut tego rodzaju materiału wykończeniowego. Jeśli chcemy ten zabieg jeszcze bardziej podkreślić wystarczy, że zdecydujemy się na egzemplarze z błyszczącą powłoką. Okaże się wówczas, że biel ma wiele odcieni. Taki zabieg aranżacyjny jest mile widziany w małych łazienkach - gdzie generalnie zaleca się stosowanie jasnych kolorów - oraz na niewielkich fragmentach ścian w pomieszczeniach o dużej powierzchni.

 

Białe płytki do łazienki 3D - modne struktury i wzory

Trójwymiarowa faktura pozwala uwypuklić biel, która bardzo często kojarzona jest z czymś zwykłym, sterylnym i mało ciekawym. Współczesne oblicze płytek pozwala uczynić z nich materiał, który z powodzeniem może konkurować z wieloma innymi tworzywami.  

płytki Neutral, prod. Aparici

fot.: Coram - zróżnicowanie faktury, wielkości i odcienia białych płytek sprawiły, że pomieszczenie zyskało wielowymiarowość

Salonika - płytki Porcelanosa Barbados Blanco

fot.: Salonika - płytki Porcelanosa Barbados Blanco

fot.: Salonika - białe płytki z dekorem tłoczonym

 

Białe płytki łazienkowe - z czym łączyć, jak zestawiać

Stonowanie czystej bieli możliwe jest dzięki zestawieniu jej z bardziej odważnymi barwami. A świetnie prezentuje się w każdym towarzystwie. Jednym z najchętniej wybieranych duetów jest biel i drewno, choć równie często można spotkać propozycje łączenia jej z czerwienią, szaerościami i imitacjami kamienia. Moda na stare kafle to kolejna okazja by eksponować biel w łazienkach, ponieważ zdecydowanie najlepiej im właśnie w tym kolorze.

Biała cegła na ścianie nad wannąPołączenie drewna i bieli w dużej, przestronnej łazience

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 

Mozaika gresowa Mini HEXAGON z kolekcji ARABESCO - DUNINDUNIN - Białe i czarne płytki Mini HEXAGON z kolekcji ARABESCO

fot.: DUNIN

fot.: Cersanit - białe płytki przedzielone paskiem z kwiatowym dekorem zyskały zupełnie inny wygląd w jasnej łazience

 

Łazienka na biało - pomysły na aranżacje

Jasna łazienka to uniwersalność, ponadczasowość i klasa. Warto czasem sięgnąć po tak na pozór banalne rozwiązanie by stworzyć sobie szeroką bazę do dalszych działań i otwartą przestrzeń eksperymentów. Propozycje producentów stanowią szeroką gamę rozwiązań mogących funkcjonować w naszych domach bez dodatkowych akcentów dekoracyjnych, ale biel daje nam szerokie pole manewrów dekoratorskich. Wprowadzenie dodatków może szybko odmienić codzienną aranżację.Przeczytaj także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Raw Decor, Coram, Opoczno, Cersanit, DUNIN, Salonika
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj