konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Czarna ściana w łazience

data aktualizacji: 26-03-2018, 07:45 – artykuł promocyjny

Niesztampowa stylizacja łazienki z czarnymi ścianami może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na taką aranżację zapewne zdecydują się osoby odważne, otwarte na eksperymenty i zmiany. Warto zastanowić się co pasuje do czerni, z czym ją łączyć i jak w oryginalny sposób zaaranżaować czarną ścianę, by nikt nie odebrał tego koloru jako ponurego, smutnego i o niekorzystnym wpływie na proporcje wnętrza.

Czarna ściana w łazience

fot.: Kolekcja Space, marka Defra


Aranżacja czarnej łazienki

Mała czarna to klasyka - każdy wie o co chodzi. Ale czy takie podejście sprawdzi się również w urządzaniu wnętrz? Czerń, podobnie jak biel jest ulubionym kolorem, zwłaszcza dla osób niezdecydowanych. Może dlatego, że powszechnie uznaje się je za uniwersalne i ponadczasowe a stylizacje na ich bazie są bezpieczne. I choć czarny nie kojarzy nam się z kolorem budującym przytulność i ciepło we wnętrzu to właśnie za jego sprawą możemy zupełnie odmienić jego odbiór.

Czarna wanna wolnostojąca

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Czarny to kolor wytwornej elegancji. Zawsze się obroni, nawet jeśli trafi na ścianę w łazience. Zestawienia kolorystyczne na bazie czerni mają swój urok. Łazienka z przewagą czarnego zachwyca i inspiruje, ale też budzi pewną ciekawość. Aranżacja, w której czarny dominuje ma wielki potencjał.

meble łazienkowe z kolekcji Trento

fot.: Defra - białe meble łazienkowe z kolekcji Trento pięknie prezentują się na tle czarnej gładkiej ściany

 

Czerń do łazienki - z czym łączyć

Powszechne przekonanie, że czarny może pojawić się we wnętrzu tylko w niewielkiej ilości i to najlepiej w pomieszczeniu dużym i dobrze doświetlonym jest mylne. Umiejętne zestawienie tego koloru może poprawić proporcja każdego wnętrza, a do tego stworzyć przytulną nastojowość w łazience. Kolor czarny doskonale współgra z innymi barwami we wnętrzu.

Biała konsola z umywalką nablatową i fantazyjne lustro na tle czarnej ściany

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - sztukateria w oprawie lustra podkreśla elegancję czarnej ściany

 

Zobacz także: Czarna ceramika w łazience

 

Czerń świetnie się czuje w towarzystwie złoceń. Nabiera wówczas wytworność i elegancji, które przekładają się na prestiż danego wnętrza. Taki ekstrawagncki wystrój ma wiele cech kobiecości, dlatego najczęściej wybierany jest do wnętrza, w którym rządzi piękna płeć.

fot.: Opoczno - kolekcja płytek Spin w dużym formacie  - kolor czarny połączony z żółcią i domieszką bieli

Trend na materiały przypominające drewno na dobre zagościł w naszych domach. Co więcej idealnie wpisze się on również do duetu z czarną ścianą w łazience. Ciepło drewnianych powierzchni złagodzi mroczny wygląd czarnego koloru oraz ożywi wnętrze.

aranżacja łazienki - grafit + drewnołazienka - grafit + drewno

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Niepowtarzalnym topem w aranżacjach z wykorzystanie koloru czarnego jest nieśmiertelny duet z bielą. Jego popularność nie przemija od wielu sezonów i każdy znajdzie coś dla siebie w takim zestawieniu. Możliwości jest nieskończenie wiele a czarny może dominować lub być tylko delikatnie zaakcentowany w danej stylizacji.

fot.: Opoczno - Pret a Porter - - biało-czarne płytki 

Poniższe aranżacje obrazują łazienkę z jedną czarną ścianą. W pierwszym przypadku jest to ściana ze skosem, gdzie łączenie z ozdobnym sufitem oraz wytłaczany wzór dodaje łazience elegancji. Czerń ściany w drugiej aranżacji została przełamana chromowanym grzejnikiem Radox, który idealnie komponuje się z baterią wannową, a minimalistyczny kontur wanny jest tu wyjątkowo dobrze czytelny.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                                       fot.: Radox                 
                                                                

 

Łazienka w czarnym kolorze - z połyskiem czy matowa

Czarny kolor może mieć różne oblicza. Wersja matowa lub z połyskiem zupełnie zmienia ten kolor wizualnie. Do tego dochodzą jeszcze bardzo modne struktury, które pozwalają na subtelną grę światłem. Błyszczące powierzchnie optycznie powiększą przestrzeń, z kolei maty wprowadzą ciekwy spokój.

Elegancka łazienka na wysoki połysk z czarnymi płytkami z efektem 3DAranżacja łazienki w kolorach bieli, czerni i drewna

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Łazienka w czarnym kolorze wcale nie musi być pozbawiona pozostałych barw. Malując na czarno tylko jedną ścianę możemy wnętrzu nadać głębi i nieco przesunąć faktyczne granice łazienki. Czarny świetnie będzie pasował również do wszelkich wnęk w łazience. Tylko nadmiar tego koloru może przytłoczyć. Jeśli wyważymy proporcję pomiędzy czarnymi elementami a pozostałymi kolorami efekt ostateczny będzie łagodny. Co więcej za pomocą koloru czarnego łatwo podkreślić różne elementy wystroju wnętrza lub zaakcentować, na przykład piękną białą stolarkę lub podział funkcjonalny pomieszczenia.

Podwójna umywalka na blacie umieszczonym we wnęce z dużym lustremHexagon mały, czarny, matowy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                               fot.: Raw Decor                     

Salonika -  Płytki Porcelanosa Oxford Black

fot.: Salonika

łazienka ze ścianami w ciemnym, nasyconym kolorze

fot.: Śnieżka - salon kąpielowy urządzony w czarnych kolorach

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Opoczno, Salonika, Radox, Śnieżka, Raw Decor, Defra
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj