konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Poznaj trendy łazienkowe na najbliższe lata

data aktualizacji: 12-01-2017, 10:16 – artykuł promocyjny

Jakiej łazienki chcemy? Bezpiecznej, komfortowej i higienicznej. Chcemy też aby była piękna, zaspokajała nasze poczucie estetyki, oraz była emanacją naszego gustu i stylu życia. Łazienkę urządzamy przecież dla siebie, domowników, ale także dla gości. Wybierajmy mądrze i tak, by nie czuć niedosytu. Finał naszych łazienkowych inwestycji będzie oceniany przez innych, a zwłaszcza przez najbardziej wymagającą osobę, przez Ciebie.

Poznaj trendy łazienkowe na najbliższe lata

Aranżacje łazienek to prawdziwe wyzwanie. Architekci i dekoratorzy będą potrzebowali czasu na poznanie naszych preferencji, stylu mieszkania i dodanie własnej idei. Aranżacja łazienki musi być przemyślana, zgodna z modą i nadchodzącymi trendami. Wyczucie tendencji w projektowaniu wnętrz jest bardzo ważne. Design nowej łazienki przecież musi być świeży i cieszyć oko przez wiele lat. Bądź na bieżąco i poznaj aktualne TRENDY W ŁAZIENKACH.

Zmiany w aranżacjach łazienek i odwrócenie obecnych trendów nadchodzą. Warto obserwować co mają w zanadrzu najlepsze światowe manufaktury luksusowych łazienek na targach w Mediolanie. Śledzimy także najnowsze propozycje designerów i architektów, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Analizując trendy w łazience jesteśmy pewni, że nastąpi rewolucja! Najlepsze europejskie firmy dostrzegają nadchodzące trendy i przygotowują już ofertę rynkową.

Rafał Łukawski - Dyrektor w krakowskiej manufakturze Luxum:


Zwiedzaliśmy nie tylko słynne targi w Mediolanie, ale także w Berlinie, Paryżu, Barcelonie i Amsterdamie. Współpracujemy z czołowymi polskimi projektantami wzornictwa przemysłowego. Dlatego mamy wspaniałą wiadomość dla tych, którzy chcą urządzić się modnie i nowocześnie, podkreślając własny styl życia.

Przyznaję, że oprócz doświadczenia i ciężkiej pracy, mamy szczęście, którym chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Jako pierwsi w Polsce trafiliśmy w aktualne, światowe trendy w łazience. Mieliśmy czas aby się przygotować i jesteśmy gotowi na zmiany. Kreatywność i pójście pod prąd jak widać się opłaca. Możemy już teraz realizować ambitne projekty łazienek dostarczone przez polskich architektów i designerów.

Co się zmienia? Jakie są trendy łazienkowe na najbliższe lata?

R.B. Dużo się zmienia w wyposażeniu łazienek. Kabiny prysznicowe, meble łazienkowe, umywalki, wanny i okładziny ścienne – to najważniejsze elementy wyposażenia łazienek. Teraz czekają je zmiany wzornicze, ale także w dużej części materiałowe. Niektóre elementy wyposażenia przejdą zmiany ewolucyjne, ale większość czeka prawdziwa rewolucja!


Jak zatem zmieniają się trendy w łazience ? Co wyznaczy modę w naszych łazienkach w najbliższym czasie i w pierwszej połowie dekady lat 20-stych XXI wieku?

R.B. Lata 20-ste ubiegłego stulecia, to czas awangardy. Głęboko wierzę w to, że dzięki szerzej dostępnym, dotychczas bardzo drogim materiałom i nowemu pokoleniu projektantów, będziemy godnymi kontynuatorami osiągnięć tamtego czasu.

Dzięki wnikliwym badaniom rynku i obserwacji nowoczesnych trendów w łazience, mogliśmy przygotować się od strony planowania i produkcji. Już teraz Luxum dostarcza wyposażenie łazienek o wyjątkowym charakterze. Można nawet powiedzieć nieskromnie, że to łazienki przyszłości.

Odpowiadając zatem konkretnie na pytanie co się zmieni:


Meble łazienkowe

Meble lakierowane w wysokim połysku wychodzą z mody. Zbierająca się para wodna i widoczne odciski palców powodują, że często musimy je czyścić. Właściwym kierunkiem jest satyna matowa. Gładkie, licowane fronty otwierane systemem tip-on, na dotyk wyeliminują uchwyty.

Powierzchnie pozbawione „świecenia”- minimalistyczne, gładkie i czyste.

Wśród kolorów będą dominowały jasne szarości, turkus, mięta i antracyt. Koniecznie dodatki z naturalnego drewna czyli forniru, lub sklejki. Najczęściej wykorzystywane jako wstawki dekoracyjne we frontach szafek lub jako półki.

meble łazienkowe Luxummeble łazienkowe Luxum

Furorę robić zaczynają szafki łazienkowe z kompozytów solid surfaces takich jak Corian, czy Krion. W przypadku szafek kompozytowych, wykonuje się je z Krionu lub Corianu w całości, lub obniżając koszty - z solid surface robione są tylko fronty i blaty. Reszta wykonywana jest z lakierowanego MDF pokrytego warstwą ceramiczną. To trend ku trwałym i estetycznym wyrobom. Szafki z kompozytów są odporne na wilgoć i wyjątkowo eleganckie.

Ze względu na swoją trwałość i możliwość łatwej regeneracji, wymieniane są właściwie wyłącznie wówczas kiedy znudzą się właścicielowi. Pozwala to korzystać z łazienki swobodnie i bez obaw. Nawet kiedy meble łazienkowe nam się znudzą, bez problemu można je przerobić, zmieniając wielkość i kształt.

Jeżeli chodzi o sam styl mebli to zmiany będą niewielkie. Ugruntowany zostanie trend minimalistyczny, bez zbędnych zdobień. W modzie jest geometryczny kształt, podkreślony ostrymi liniami. Wzrośnie znaczenie frontów 3D, które nadają meblom wyrazistego charakteru.

Blaty łazienkowe bezspoinowe wykonane z kompozytów mineralnych solid surface, w monolicie, delikatnie podświetlone, budują atmosferę odprężenia i luksusu.

Luxum

 

Kabiny prysznicowe i brodziki

Kabiny prysznicowe czeka rewolucja! Do lamusa odejdą dotychczas często spotykane kabiny bez brodzika, wykonane z płytek. To rozwiązanie nie było ani praktyczne, ani niezawodne, a są to przecież bardzo ważne, o ile nie najważniejsze cechy nowoczesnej łazienki. Ułożenie powierzchni prysznicowej z płytek, to zaproszenie do naszej kabiny grzybów i bakterii. Płytki nie są w 100% odporne na wodę i ścieranie - po rocznym użytkowaniu wierzchnia warstwa zaczyna robić się porowata, a to właśnie tam gromadzą się nieprzychylne dla nas drobnoustroje. Fugi często się wypłukują, a odpływ odkleja od podłoża. Dlatego może dojść do odspojenia płytek od podłoża i nieszczelności syfonu. Brak brodzika powoduje także, że niewielkie zatkanie syfonu powoduje zalanie łazienki podczas kąpieli. Nowy kierunek w trendach łazienkowych wyraźnie stawia na brodziki. Modne będą wyłącznie brodziki niskie, a jeżeli mamy możliwości techniczne, wpuśćmy brodzik w posadzkę. Ranty brodzika mają być wyposażone w „szkło wpusty”, dzięki którym wyeliminujemy brzydkie profile, a całość kabiny stanie się niezwykle lekka wizualnie.

LuxumLuxum

Hitem są brodziki dwustrefowe, podzielone na strefy suchą i mokrą. To bardzo wygodne i eleganckie rozwiązanie, bez konieczności stosowania drzwi kabinowych.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego kompozytu typu solid surface, brodzik łazienkowy może być bezspoinowo połączony z okładziną ścienną, także zrobioną z kompozytu, którym okłada się ściany i z którego możemy uformować wnęki na kosmetyki i wyposażenie prysznica. Dzięki użyciu kompozytów w zastępstwie płytek, aranżacja strefy kąpieli z prysznicem jest lekka i nowoczesna.

Brodziki i kabiny kompozytowe z solid surface i GFK Luxum, są higieniczne, a to niezwykle ważny aspekt przy wyborze materiałów i wyposażenia łazienkowego. Czystość w kabinach kompozytowych jest bardzo łatwa do utrzymania.

Brodziki, kabiny prysznicowe i okładziny ścienne z kompozytów, to pozytywny trend w łazience nie tylko ze względu na design.

Zapamiętaj, że wyposażenie sanitarne, w tym kabiny prysznicowe z brodzikiem, możesz zamówić w Luxum w dowolnym kształcie, kolorze i rozmiarze.


Wanny wolnostojące do zabudowy

Najczęściej spotykamy w łazienkach wanny prostokątne w zabudowie, oraz owalne wolnostojące; dolomitowe (wanny z lanego marmuru) lub akrylowe. To materiały znane Polakom od kilkudziesięciu lat. Są dosyć tanie, ale nie spełniają wymagań osób chcących czegoś więcej niż standard. Wanny z akrylu szybko szarzeją i rysują się. Niestety nie wyglądają też wystarczająco elegancko w łazience urządzonej niemałym nakładem pracy i finansów. Właściwością lanego marmuru jest jego zimny charakter, dodatkowo wanny są bardzo ciężkie. Woda w wannie z dolomitu szybko się studzi, bowiem materiał pochłania ciepło z wody. Dlatego trend w łazience idzie w kierunkach szerokiego zastosowania kompozytu solid surface. Wanny solid surface (Corian, Krion, Staron) lub z lekkich kompozytów (GFK Luxum), są dużo lżejsze od dolomitowych i nie są „plastikowe” jak te z akrylu. Wanny do zabudowy oraz wolnostojące od Luxum, są piękne i ciepłe w dotyku, solidnie wykonane, wyjątkowo trwałe i dostępne na wymiar, w dowolnych kształtach oraz kolorach. Struktura powierzchni wanien do wyboru - w tradycyjnym połysku jak i w modnej strukturze satyny matowej.

Luxum

Wanny na wymiar, możemy dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników pod względem użytkowym i estetycznym. Wanny na zamówienie, to świetny pomysł zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Nadchodzące trendy wyraźnie wskazują na zdecydowaną przewagę wyposażenia sanitarnego o odważnych, ostrych liniach i kubistycznej formie. Niemniej jednak, owalne wanny wolnostojące ciągle będą wykorzystywane w aranżacjach łazienek, choć już w mniejszym stopniu niż obecnie. Wanny owalne, które pozostaną w modzie, to zdecydowanie duże gabaryty, eleganckie, o długości co najmniej 180 cm, które oprócz komfortu będą dawały rzeczywiste poczucie luksusu. Ciekawostką jest też zastosowanie w wannach owalnych jak i kubistycznych cienkich rantów, które wizualnie dają dużą lekkość.

Ozdobą łazienki będą niewątpliwie wanny wpuszczane w podłogę. W formie walca, wpisane w kwadrat lub typu "balia" o cylindrycznym kształcie, nadadzą każdemu wnętrzu charakteru. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle ekskluzywnie.

Jednak w nadchodzących trendach łazienkowych, hitem będą wanny wolnostojące, zintegrowane z zabudową meblową, szafkami czy półkami łazienkowymi. Dla bardziej wymagających realizowane są zestawy wolnostojące, gdzie wanna zintegrowana jest z szafkami i umywalkami. To świetne rozwiązanie do średnich i dużych łazienek.

Luxum

Oprócz wanien wolnostojących, w łazienkach nadal spotkamy wanny w zabudowie. Najczęściej będą to wanny solid surface z Corianu, Krionu, Staronu. Zabudowa takiej wanny będzie monolityczna, bez spoin, zrobiona z takiego samego kompozytu co wanna. Pozwoli to idealnie dopasować wannę do wnęki, lub w miejsce które jest na nią przeznaczone.

To rozwiązanie doskonałe zarówno wizualnie, jak i pod względem utrzymania w czystości. Wanny w zabudowie, dopasowane do wnęki wykonywane są wyłącznie na zamówienie, razem z montażem.

Coraz częściej pojawiać się będą wanny obudowane drewnem egzotyczny np. teakiem. Drewno teakowe jest wodoodporne. Idealnie komponuje się z czystymi, śnieżnobiałymi i higienicznymi kompozytami solid surface.

 

Umywalki z blatem, podwójne i wolnostojące

Umywalki to niezbędne wyposażenie sanitarne, a dzięki możliwościom nowoczesnych kompozytów i producentom takim jak nasze polskie Luxum, umywalka staje się także centralnym akcentem dekoracyjnym, który sprawia, że pomieszczenie łazienkowe wygląda świeżo i elegancko nawet przez kilkanaście lat. Wybór umywalki jest niezwykle ważny, więc zobaczmy jaką umywalkę powinniśmy wybrać, aby mieć modnie i doskonale urządzoną łazienkę.

W umywalkach nadchodzą czasy rewolucyjne! Designersko urządzona łazienka? Z całą pewnością nie będzie w niej popularnych w ostatnich latach umywalek nablatowych. Wbrew pozorom umywalki nablatowe „zagracają” łazienkę, nie są wygodne, a do tego ciężkie do utrzymania w czystości, zwłaszcza na łączeniu umywalki z blatem. Umywalki nablatowe nie znikną jednak całkowicie z nowoczesnych łazienek. Jeżeli już się decydujemy na taką, wybierzmy ciekawy kształt, o owalnej formie lub zupełnie prostej – kubistycznej. Ich wspólnym mianownikiem będą cienkie ścianki, nie grubsze niż 1,5 cm, oraz matwo-satynowe wykończenie. Trendy w łazienkach pokazują, że jeżeli w aranżacji będą proponowane umywalki nablatowe, to na pewno nietypowe, w dużych rozmiarach. Takie umywalki nablatowe będą umieszczane na niskich, lekkich szafkach, lub na zabudowach zintegrowanych z wanną. Duże, majestatyczne, ale lekko wyglądające umywalki odnajdą się w stylowych aranżacjach. Te wykonane z tradycyjnej, ciężkiej, połyskującej i pofałdowanej ceramiki odejdą do lamusa.

umywalki nablatoweumywalki nablatowe

W nowoczesnej łazience znajdzie się miejsce dla umywalek wolnostojących. Nie będzie już ciężkich umywalek ceramicznych w kształcie cygara i innych „dziwnych” kształtach. Umywalki wolnostojące będą minimalistyczne i eleganckie, w formie walca (tuby) lub kubistyczne. Awangardą będą designerskie umywalki stojące, projektowane indywidualnie, na zapotrzebowanie konkretnego inwestora.

Lekkość umywalek, cienkie ścianki, idealnie gładka powierzchnia i piękno matowej powierzchni zapewnią nam nowoczesne kompozyty solid surface. Umywalki wolnostojące z kompozytów, to połączenie elegancji i wysokich walorów użytkowych.

umywalka stojącaumywalka stojąca

Umywalki z blatem - kwintesencja dobrego smaku, nowoczesności i absolutnej higieny.

Umywalki na wymiar - łączone z blatem, to zdecydowanie kierunek w jakim idą nowe trendy w łazienkach. Propozycje najlepszych na świecie, uznanych designerów, architektów i wyznaczających styl manufaktur, idą w kierunku właśnie takich rozwiązań.

Umywalki z blatem - podwójne, wielostanowiskowe i te z pojedynczą misą, zespolone w monolicie, bez widocznych łączeń. Umywalki o ostrych liniach, minimalistycznej, można powiedzieć, wręcz ascetycznej formie.

Prawdziwą awangardę i wyznacznik nowych trendów w łazience stanowią umywalki z odpływem liniowym. Wyglądają luksusowo, mają niepowtarzalny charakter i gwarantują, że łazienka z taką umywalką zostanie zauważona. Umywalki z blatem z odpływem liniowym, są już dostępne w Luxum, w dowolnych kształtach i kolorach. Najczęściej wybierana jest klasyczna, śnieżna biel, o modnej strukturze satyny matowej.

umywalka z odpływem liniowymumywalka z odpływem liniowym

Zmiany trendów i stylu w łazienkach są tak innowacyjne, że zachodzi konieczność zmiany również w materiałach. Powoli znika tradycyjna ceramika porcelanowa, która ze względu na ekonomiczność i zimny charakter pozostanie głównym materiałem w produkcji mis ustępowych. Ceramika odchodzi do historii ustępując miejsca nowoczesnym materiałom kompozytowym. Kompozyty dają większe możliwości wytwarzania wyposażenia o świetnej estetyce, bardzo trwałych i o wysokich walorach higienicznych. Ceramika to materiał zasłużony i tani, lecz nie dający możliwości wyprodukowania umywalek z blatem o długości powyżej 110-120 cm. Powierzchnia ceramiki jest nieznacznie pofałdowana, a skurcze przy produkcji powodują, że duże umywalki wykrzywiają się. W ceramice nie można uzyskać modnych ostrych rantów, odpływów liniowych i co ważne - matowej struktury. Nowoczesne kompozyty takie jak lekki GFK Luxum, Krion, Corian czy Staron - pozwalają na tworzenie doskonałych, designerskich umywalek o świetnym wyglądzie, dowolnym kształcie i kolorze oraz rewelacyjnym komforcie użytkowania.

Najlepsi na świecie producenci, dostarczają do łazienek prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, właśnie dzięki materiałom kompozytowym. Połączenie nowoczesnego, dopracowanego designu z kompozytami solid surface, to DNA trendów w łazienkach, gdzie główną rolę będą odgrywały umywalki o matowej strukturze, cienkich ściankach, często połączonych z blatem.

Polski lider designerskich, modnych rozwiązań w łazience - manufaktura Luxum, jako pierwsza w kraju, wprowadziła produkcję umywalek z kompozytów solid surface z odpływami liniowymi o powierzchni w strukturze satyny matowej. Umywalki są wytwarzane na wymiar, w dowolnym kształcie. Dodatkowym plusem jest możliwość zamówienia w komplecie z umywalką - wanny, brodzika oraz mebli.

Ciesz się najlepszymi rozwiązaniami i komfortem we własnej łazience.


Okładziny ścienne - płytki, a może coś w zamian?

Trendy w łazienkach pokazują, że to co modne przez setki lat niekoniecznie będzie dobre w XXI wieku. Płytki ceramiczne i gresowe popadają w niełaskę klientów i wiodących projektantów. Nie dlatego że są złe, lecz dlatego, że ludzie chcą zmian, chcą czegoś innego, chcą iść na przód... Producenci kafli dwoją się i troją aby sprostać oczekiwaniom wymagającej klienteli. Dodatkowe zamieszanie na rynku wywołują oznaki zmierzchu włoskiego wzornictwa, które dotychczas niepodzielnie królowało w eleganckich łazienkach. W płytkach ceramicznych ton nadają Hiszpanie.

W płytkach widoczne są trendy na wzornictwo z półwyspu iberyjskiego. Okładziny ścian w łazienkach aranżowane są coraz częściej z płytek celowo poddawanych „starzeniu”, „przecieranych”. Ich wzory dosłownie przemawiają, chcąc przedstawić jakąś historię. W ten sposób nadają łazience unikalnego charakteru. Ważną rolę grają stonowane kolory i matowa faktura. Natomiast wciąż na czasie są różnego rodzaju mozaiki, nie tylko w formie dekoru, ale też stosowane na ścianach w całej łazience. Wówczas koniecznym staje się dobranie wyposażenia w minimalistycznej formie, dla wizualnego zrównoważenia całej łazienki. Mozaiki energetyzują pomieszczenie, a w połączeniu z umywalką, brodzikiem i wanną o kubistycznej formie, wyglądają świetnie.

patchwork

patchwork

Trendy w łazienkach wskazują, iż płytki ceramiczne czy gresy, aby wzbudzić zainteresowanie muszą być niezwykłe i bardzo kreatywne. Łazienki mają być utrzymane w stylu minimalistycznym i wykończone materiałami o wysokiej jakości.

Co zatem na ściany łazience zamiast płytek ceramicznych? Na okładziny ścian powraca w glorii kamień naturalny. Awangardą i wyznacznikiem trendów w łazienkach będą jednak kompozyty solid surface oraz beton architektoniczny, zarówno w płytach jak i nakładany w formie „stiuków”, jako cienka warstwa dekoracyjna.

Marmur Carrara, metamorficzny piaskowiec, łupek gnejsowy, onyks i trawertyn – to kamienie naturalne, które znajdą się w pięknych łazienkach w najbliższej dekadzie.

Ludzie nietuzinkowi, lubiący styl industrialny, loftowy – sięgną w aranżacjach nowoczesnych łazienek po beton architektoniczny. Nie tylko w formie płyt betonowych, ale także jako monolitycznej okładziny bez fug. Obecnie beton architektoniczny od Luxum jest też opracowany z myślą o wymagających łazienkach. Wbrew pozorom, beton architektoniczny potrafi być bardzo elegancki, trwały i odporny nie tylko na wodę, ale także na kosmetyki i domową chemię. Z lekkiego betonu w Luxum powstają nie tylko okładziny ścian, ale także wanny, brodziki i umywalki, a nawet szafki i meble łazienkowe. Do tego, beton architektoniczny jest dostępny w wielu odcieniach kolorystycznych. Prócz tradycyjnej szarości betonowej, dostępne są także kolory biały, czarny, antracytowy, pisakowy, a na życzenie niemal każdy inny, który znajdzie uznanie projektanta i inwestora.

beton architektonicznyonyks

Co jednak najmocniej zaznaczy swoją obecność i wyznaczy stałe trendy w łazienkach?

Niezaprzeczalnie będą to coraz bardziej doceniane i dostępne kompozyty solid surface.

To przyjazny, szlachetny, idealny do wymagających pomieszczeń, wszechstronny materiał. Krion, Staron, Corian czy GFK Luxum możemy wykorzystać w łazience bez ograniczeń. Dzięki unikalnym właściwościom kompozytów solid surface, otrzymujemy kompletną, spójną aranżację, bowiem z tego samego materiału (ale z możliwością różnego rodzaju kombinacji kolorystycznych) wykonane są zarówno okładziny ścienne, meble i wyposażenie sanitarne.

Krion, Corian, Staron, Kerrock, Montelli, Hi-Macs, GFK Luxum – czyli kompozyty solid surface. To dzięki nim i ich niepowtarzalnym właściwościom otrzymujesz piękną, monolityczną, całkowicie higieniczną, nieporowatą powierzchnię, zarówno w tradycyjnym połysku, jak i w modnej satynie matowej.

Dzięki możliwości kształtowania, formowania i nieuciążliwemu montażowi, Twoja łazienka otrzyma ściany w luksusowym monolicie, na którym nie widać żadnych spoin. Takie monolityczne ściany z kompozytu z powodzeniem możemy połączyć z umywalkami, wanną, brodzikiem, czy nawet szafkami i meblami łazienkowymi, które przecież będą wykonane z tego samego materiału co ściany, choć mogą być w różnej kolorystyce.

Łazienki monolityczne, zrobione z Corianu, Krionu, GFK Luxum czy innych tego rodzaju kompozytów, wyglądają olśniewająco, czysto i wyjątkowo elegancko.

Wybierane przez architektów kompozyty solid surface, są zazwyczaj w odcieniach bieli, od super ostrej po stonowaną, ale trendy w łazienkach wskazują, że modne będą również kolory eteryczne, pastelowe, takie jak mięta.

Kolory i faktury kamiennych kompozytów solid surface fascynują. Od kolorów „kosmicznych” kamieni, po naturalne jak marmur karraryjski. Przykładem kompozytów w strukturze fantazyjnych kamieni mogą być okładziny z kompozytu produkcji Samsuga - „ Staron Tempest”. Mało kto wie, że kompozyty wytwarzają giganci tacy jak Samsung, Porcelanoca, LG, DuPont. Zapewnia to doskonałą, sprawdzoną jakość i pewność gwarancji.

Łącząc doświadczenie, wiedzę i pasję, w polskim Luxum opracowano lekki kompozyt - GFK LUXUM. Powstają z niego doskonałe, luksusowe umywalki na wymiar, blaty łazienkowe, brodzki, wanny wolnostojące i do zabudowy.

Materiały kompozytowe solid surface można łączyć w różnych zestawach kolorystycznych. Doskonale odpowiada im towarzystwo naturalnego drewna, stali nierdzewnej, metali kolorowych i „zardzewiałej” stali kortenowskiej - Corten. Kompozyty w kolorze białym, świetnie łączą się także z kamieniem naturalnym i betonem architektonicznym Luxum.

Kompozyty można frezować, dowolnie formować, a niektóre nawet podświetlać. Wyroby z GFK Luxum, Krionu, Staronu, Corianu przyjmują najbardziej wyrafinowane formy i kształty.

Okładziny ścienne w łazience zrobione z kompozytu to świetny wybór - wygoda, piękno i modne rozwiązanie. Kompozyty solid surface to powitanie XXI wieku w łazienkach i wyznaczenie trendu na najbliższe dekady. Postaw na kompozyty solid surface i ciesz się najlepszymi rozwiązaniami w łazience.

Zwolennicy mody industrialnej zapewne ucieszą się, że beton architektoniczny i stal kortenowska zagoszczą we wnętrzach na długo.

„Zardzewiała stal kortenowska – Corten „ to specjalna stal, która pokrywa się prawdziwą patyną rdzawą, która chroni rdzeń stali przed korozją. Dzięki swojej surowości jest świetnym materiałem dekoracyjnym. Odradzamy stosowanie jej w łazienkach i pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Lepiej wykorzystać w tym przypadku beton architektoniczny Luxum w kolorze stali kortenowskiej.

Beton architektoniczny w płytach lub w monolitycznej, cienkiej warstwie dekoracyjnej został opracowany w Luxum z myślą właśnie o łazienkach.

Luxum


WC i bidet

Wyposażenie łazienek w misę WC jest oczywiste, a jeśli wymiary łazienki na to pozwalają, to zamontować można także bidet. To konieczność cywilizacyjna i dbałość o higienę dzisiejszego, nowoczesnego europejczyka. Pamiętać należy, że na rynku znajdują się już misy ustępowe z funkcją bidetu. To dobre rozwiązanie w przypadku małych łazienek.

Trendy w łazienkach wskazują na popularność toalet lekkich i smukłych, o formie kwadratu lub prostokąta. Misy WC o kształtach owalnych zdecydowanie wychodzą z mody. Wolno opadająca, antybakteryjna, deska – najlepiej w białym, matowym kolorze, powinna stanowić nieodłączny komplet do misy ustępowej.

Jeżeli tylko jest taka możliwość, w projekcie nowoczesnej łazienki nie może zabraknąć podtynkowego systemu WC. Firma Geberit już może się cieszyć. System podtynkowy z eleganckim, designerskim przyciskiem, będzie wyznaczał standard w łazience przyszłości.

bidet


Armatura łazienkowa

Stal nierdzewna szczotkowana lub satyna, armatura w kolorze wyposażenia sanitarnego, lub w kolorze kontrastowym - taka właśnie armatura będzie królowała w aranżacjach nowoczesnych łazienek. To dobry trend, bowiem na tego typu bateriach znacznie mniej widać ślady użytkowania.

Popularne będą umywalkowe baterie podtynkowe, minimalistyczne, proste w formie. Zastosowanie na szeroką skalę znajdą także syfony podtynkowe, które będą niewidoczne i nie będą zajmowały miejsca pod umywalką. Do takiego syfonu bez problemów podłączymy umywalkę z odpływem liniowym.

Podtynkowy system w natryskach prysznicowych, będą zgodnie z panującymi trendami wyposażane w deszczownice o dużych rozmiarach. Dzięki temu, delikatnym strumieniem wody obejmą całe ciało podczas relaksującej kąpieli.

Systemy napływowo-przelewowe znajdą zastosowanie w wannach wolnostojących oraz tych do zabudowy.

Zmienia się sytuacja rynkowa wanien z systemami hydromasażu i masażu powietrznego. To co dobre w SPA, nie zawsze sprawdzi się w domowej łazience. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie domowe SPA zrobić, ale niech będzie to duża wanna wyposażona w profesjonalne systemy.

wanna z hydromasażem


Oświetlenie w łazienkach

Odpowiednio dobrane oświetlenie to podstawa w każdej dobrze urządzonej łazience. Modne pozostaną duże lustra, które wklejane są w okładzinę ścienną. Nad lustrem i pod prysznicem, trzeba zastosować oświetlenie punktowe. Najlepiej lampy ze źródłem światła opartym na ledach. W sklepach zaczynają pojawiać się także lampy laserowe. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu laserowemu, wydobędziemy z łazienki jej piękno, podkreślimy atuty i smak detali. Nie przemija moda na świecące sufity podwieszane - to wciąż naszym zdaniem świetne i estetyczne rozwiązanie.

oświetlenie łazienkioświetlenie łazienki


Minimalizm - łazienki przyszłości

Widoczny trend w projektowaniu, aranżacji i urządzaniu łazienek pokazuje, że minimalizm będzie pożądanym stylem w nowocześnie urządzanych łazienkach.

Oszczędne formy, materiały kompozytowe, beton architektoniczny, szkło będą łączone z kwintesencją natury - drewnem i kamieniem.

Luxum, to pierwsza manufaktura wnętrz na polskim rynku nowoczesnych łazienek, która śledzi, analizuje i odgaduje wiodące trendy.

Architekci, projektanci wzornictwa przemysłowego, branżowi fachowcy i Wy– nasi drodzy klienci, razem tworzymy przyszłość i przenosimy to co najlepsze wprost do waszego domu i waszych łazienek. Możecie być dumni ze swoich wyborów i polskich firm.

Kontakt w sprawie najpiękniejszych łazienek w Polsce.
www.luxum.pl

Kontakt w sprawie produktów:

LUXUM
ul. Jana Dekerta 44
30-703 Kraków
tel. (+48) 12 346 49 11
www: www.luxum.pl
mail: wyślij wiadomość

wanny » umywalki » brodziki na wymiar » kabiny prysznicowe » blaty umywalkowe » blaty łazienkowe » blaty kompozytowe » meble łazienkowe » nietypowe formy meblowe


Zobacz zdjęcia w galerii Luxum

 

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj