konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018
aurora

Lustro - zapomniany bohater łazienki

data aktualizacji: 03-04-2018, 09:29 – artykuł promocyjny

Trudno jest wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. To jej centralny punkt, coś, co stanowi o charakterze łazienki, dodaje jej blasku i ożywia. I choć lustra wymyślono wiele wieków temu, to aranżując łazienkę skupiamy się zazwyczaj na wyborze armatury i płytek. Lustro łazienkowe to dodatek, do którego nie przykładamy wielkiej wagi, co jest sporym błędem. Dlaczego?

Lustro łazienkowe 3D illusion LED z oświetleniem LED RUKE

Kształt i rozmiar odpowiednie do wnętrza

Wiele osób uważa, że lustro to lustro - ważne, że jakieś jest. Tymczasem ten niepozorny element może w istotny sposób wpływać nie tylko na to, jak postrzegamy konkretne wnętrze, ale również siebie samych. Odpowiednio dobrana wysokość, kształt, oprawa i oświetlenie lustra to czynniki, które w znaczący sposób zmieniają charakter każdego wnętrza, a także wpływają na nastrój i samoocenę przebywających w danym pomieszczeniu osób. Doskonale zdawali sobie sprawę z tego faktu nasi przodkowie, montując w salach balowych ogromne, kryształowe lustra, sięgające od podłogi aż do sufitu. I choć epoka lustrzanych sal balowych odeszła już w niepamięć, to zasada nadal obowiązuje.

lustro łazienkowe z oświetleniem LED lustrodlaciebie.plLustro łazienkowe Volante LED z oświetleniem LED lustrodlaciebie.pl

Współczesne łazienki nie są od niej wyjątkiem. Odpowiednio dobrane i oświetlone lustro łazienkowe to prawdziwy komfort dla wszystkich domowników - w końcu kto z nas nie lubi dobrze wyglądać nie tylko w domu, ale też poza nim? Wiedząc zaś, że dobrze się prezentujemy, automatycznie poprawiamy sobie samopoczucie na cały dzień. To jeden z powodów, dla których tak istotne jest, by rozmiar lustra odpowiadał wielkości przestrzeni, w jakiej się ono znajduje. W większych łazienkach możemy śmiało zdecydować się na duże tafle albo np. lustra podwójne, zawieszone nad dwoma umywalkami. W obu przypadkach trzeba oczywiście pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu między umywalką a lustrem, a jeśli decydujemy się na montaż pojedynczych tafli nad umywalką, pamiętajmy, by miały szerokość minimalnie mniejszą od szerokości samych umywalek.

Wybór kształtu lustra do łazienki to kwestia indywidualna, ale choć największą popularnością cieszą się tafle prostokątne, warto eksperymentować. Interesującą opcją może okazać się przykładowo wybór lustra okrągłego lub modelu o nieregularnych kształtach, co nada wnętrzu indywidualnego charakteru.

lustro z oświetleniem LED lustrodlaciebie.plLustro łazienkowe Vitrum LED z oświetleniem LED lustrodlaciebie.pl

Bardzo ciekawym rozwiązaniem (zwłaszcza z perspektywy kobiet) jest połączenie dwóch luster – zwykłego i powiększającego, które świetnie sprawdzi się podczas robienia makijażu. Przykładem takiego rozwiązania jest lustro łazienkowe Lapis z oświetleniem LED dostępne na stronie lustrodlaciebie.pl - autoryzowanego dystrybutora luster RUKE.


Oświetlenie wszystko zmienia

Każde lustro łazienkowe wymaga właściwego oświetlenia. Idealnie sprawdziłoby się oświetlenie naturalne, jednak najczęściej łazienki są przestrzeniami zamkniętymi, pozbawionymi okien. Aby dobrze je doświetlić, należy zainstalować kilka źródeł światła - najczęściej popełnianym błędem jest montaż wyłącznie oświetlenia górnego, które jest niewystarczające, by odpowiednio doświetlić lustro łazienkowe.

Tafla lustra łazienkowego powinna być oświetlana rozproszonym, chłodnym światłem, pozwalającym bez wysiłku dostrzec całą twarz. Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja kinkietów po obu stronach lustra albo montaż lustra LED, które jest nie tylko energooszczędne, ale też zapewnia rozproszone światło o odpowiedniej barwie. Tego typu lustro to połączenie funkcjonalności i elegancji, a rosnąca popularność technologii LED sprawia, że wyposażone w nie lustra cieszą się sporym wzięciem.

Oprócz wspomnianych dwóch rodzajów oświetlenia (górne i kinkiety) warto w łazience zainstalować również dodatkowe punkty świetlne nad wanną czy prysznicem. Nie powinny one jednak dawać mocnego światła, a jedynie delikatne i ciepłe, co sprzyja relaksowi. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie oświetlenia w szczelinach ściany, podświetlenie półek albo skierowanie strumienia światła na elementy dekoracyjne w łazience.

Na stronie lustrodlaciebie.pl można znaleźć szeroką gamę zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych luster LED o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu dobranie czegoś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb i wielkości łazienki nie będzie stanowić żadnego problemu. Na indywidualne życzenie Klienta możliwe jest docięcie lustra na pożądany wymiar.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Lustrodlaciebie.pl


tel. 814 778 404
www: www.lustrodlaciebie.pl
mail: wyślij wiadomość

Autoryzowany przedstawiciel firmy RUKE

lustra: Modern LED » 3D LED » Lacobel LED » tradycyjne » w ramie

Zobacz zdjęcia w galerii Lustrodlaciebie.pl:Podobne artykuły
Żarówki Power CHIP zaświecą dwa razy jaśniej

meble i akcesoria

Żarówki Power CHIP zaświecą dwa razy jaśniej

Oferta ActiveJet powiększyła się o unikalną na polskim rynku linię żarówek Power CHIP. Są to pierwsze,... więcej...

Akcesoria łazienkowe Haiku wkrótce w ofercie Coram

meble i akcesoria

Akcesoria łazienkowe Haiku wkrótce w ofercie Coram

Haiku –  nowa kolekcja akcesoriów łazienkowych marki Geesa, to orientalna inspiracja w  kosmopolitycznej... więcej...

Montaż akcesoriów łazienkowych bez wiercenia

meble i akcesoria

Montaż akcesoriów łazienkowych bez wiercenia

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez takich dodatków, jak: mydelniczka, wieszak czy uchwyt na papier toaletowy.... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj