aurora

Elektryczna suszarka do rąk czy papierowy ręcznik

data aktualizacji: 05-09-2017, 06:15 – artykuł promocyjny

Jak dobrać właściwą suszarkę do rąk oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia? To pytanie bardzo często pojawia się w przypadku urządzania toalet publicznych. Dla zachowania higieny na właściwym poziomie wysuszenie rąk po myciu ma zasadnicze znaczenie. Dlatego też zapewnienie dostępu do ręczników papierowych lub suszarki jest tak ważne. Co zatem wybrać?

Elektryczna suszarka do rąk czy papierowy ręcznik

Przy doborze wyposażenia toalety ogólnodostępnej należy zwrócić uwagę czy znajduje się ona na dworcu kolejowym, stadionie sportowym, centrum handlowym, uczelni czy w biurowcu. Zawsze wybór rozwiązania do suszenia rąk powinien być podyktowany charakterem miejsca oraz tym jaka ilość osób będzie faktycznie z wybranego rozwiązania korzystać.

Nie wysuszone ręce, na których pozostaje wilgoć stanowią korzystne środowisko do rozwoju bakterii, które potem są przenoszone na kran, klamkę itp.

Z pomocą przychodzą nam suszarki do rąk. Ich olbrzymią zaletą jest bezobsługowość, w przeciwieństwie do ręczników papierowych które trzeba cyklicznie uzupełniać. W toaletach gdzie przepływ użytkowników jest szczególnie wysoki jest to z pewnością korzystniejsze rozwiązanie ze względu na brak konieczności obsługi urządzenia. Często  przy korzystaniu z podajnika ręczników papierowych wybiera się więcej listków niż jest to potrzebne do wytarcia rąk lub po prostu nie potrzebnie wypadają one z pojemnika.

Dzisiejsze suszarki do rąk oferują szeroki wybór w zależności od tego w jakim miejscu i z jaka częstotliwością będą używane. Wśród dostępnych na rynku modeli możemy dobrać urządzenie ze względu na materiał z którego jest ono wykonane. Tutaj zasadniczym podział to obudowa ze stali malowanej lub nierdzewnej i w przypadku tej ostatniej wykończenie matowe(stal szczotkowana) lub polerowane. Coraz częściej wśród wymienionych można znaleźć modele które dodatkowo pokryte są lakierem zapobiegający pozostawaniu odcisku palców przykładem może być model Zonda marki Faneco. Suszarki do rąk ze stalową obudową są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla obiektów takich jak stadiony sportowe, dworce kolejowe, toalety wolnostojące oraz w wagonach pociągowych, centra handlowe.

W przypadku urządzeń z tworzywa sztucznego  można wybrać z pośród dostępnych kolorów. Najczęściej jest to kolor biały lub imitujący stal. Tego typu rozwiązania najczęściej stosowane są w budynkach szkolnych, biurowych, łazienkach przy stacjach benzynowych czy ogólnodostępnych toaletach hotelowych.

Kolejnym elementem doboru odpowiedniej suszarki jest jej moc. Na jej wysokość wpływają dwa parametry moc grzałki oraz silnika wydmuchującego powietrze co za tym idzie  nie zawsze suszarka do rąk o większej mocy skuteczniej i szybciej wysuszy ręce niż ta z niższym parametrem. W razie wątpliwości warto dopytać dostawcy, które urządzenie lepiej sprawdzi się naszej toalecie. Przy wyborze warto tez wziąć pod uwagę czy nasza suszarka do rąk ma być uruchamiana automatycznie za pomocą fotokomórki po podłożeniu pod nią rąk czy za pomocą przycisku.  Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i dobór odpowiedniego jest już indywidualna preferencją kupującego. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę są coraz popularniejsze kieszeniowe suszarki do rąk mimo, że są to modele dużo większe niż standardowe. Urządzenia standardowe  suszą za pomocą wydmuchiwanego na ręce z dużą prędkością ciepłego powietrza. W ten sposób woda z mokrych dłoni może odparować. W suszarkach kieszeniowych ręce wkłada się do specjalnego otworu, oraz porusza nimi w dół i w górę. Dzięki specjalnym wąskim szczelinom znajdującym się po obu stronach „kieszeni” na dłonie kierowane jest z bardzo dużą prędkością powietrze, jego szybkość oraz odpowiedni kształt w/w szczelin powodują „ściąganie” wilgoci z  dłoni. Woda następnie spływa odpowiednim kanałem do zbiornika znajdującego się w dolnej części suszarki. Zbiorniki posiadają optymalne wielkości i  z reguły wystarczy je opróżniać raz dwa razy w tygodniu. Przykładem kieszeniowych suszarek do rąk są modele z serii Monsun Marki Faneco, oczywiście tutaj tez możemy wybrać różne warianty obudowy oraz mocy urządzenia.

Po podjęciu decyzji i zakupie suszarki do rak warto zastanowić się na sposobem jej montażu. Każdy model standardowo wyposażony jest w przewód zasilający z wtyczką. Przed przymocowaniem urządzenia do ściany warto zastanowić się czy chcemy aby przewód zasilający był widoczny i dostępny dla każdego. W toaletach o bardzo dużym przepływie osób suszących ręce warto zamocować suszarkę do rąk bezpośrednio do gniazda zasilającego bez użycia wtyczki. W ten sposób zabezpieczamy się przed możliwością niepotrzebnej ingerencji w podłączenie zasilające naszą suszarkę. Pamiętajmy, aby przy tego rodzaju montażu skorzystać z usług wykwalifikowanego elektryka. Przed zakupem wybranego modelu upewnij się również, że posiada on odpowiednią dokumentację techniczną zatwierdzająca jej bezpieczeństwo. Podstawowym dokumentem który powinna posiadać każda suszarka do rak jest certyfikat europejski CE. Dokument jest zaświadczeniem, że suszarka spełnia normy bezpieczeństwa przewidziane dla tego rodzaju urządzeń. Nie kupuj suszarek nieposiadających deklaracji CE. Dokument poza informacją o spełnieniu norm powinien zawierać również certyfikacje mocy tj. jaką faktycznie moc wyrażoną w Watach posiada urządzenie – te informacje bezwzględnie powinny zostać umieszczone deklaracji. W przypadku ich braku nie warto ryzykować. Producent ma obowiązek wydania takiej deklaracji bezpłatnie na prośbę klienta.

Przy wyborze suszarki do rąk kierujemy się również wrażeniami estetycznymi, krótko mówiąc jej wyglądem zewnętrznym. Urządzenie które wybierzemy musi w końcu pasować do pomieszczenia w którym będzie się znajdować. W większości wybór suszarki do rąk jest już wskazywany przy projektowaniu toalety ogólnodostępnej, zgodnie z jej ogólnym wyglądem oraz dostępnością miejsca w pomieszczeniu.

Podsumowując suszarki do rąk to trafny wybór. Zwłaszcza jeśli chodzi o toalety publiczne, gdzie duży ruch jest wyznacznikiem przydatności danego rozwiązania. Bezobsługowe działanie, trwałe i solidne obudowy zwłaszcza w modelach ze stali nierdzewnej to największe plusy przemawiające na korzyść suszarek do rąk. Moc suszarki należy dobrać odpowiednio do charakteru miejsca montażu. Dodatkową zaletą jest również różnorodność kształtów oraz kolorów, dzięki którym możemy dobrać urządzenie indywidulanie do wyposażanej toalety.


 

Kontakt w sprawie produktów:

FANECO Sp. z o.o. Sp. k.
Za Bramką 12a/5
61-842 Poznań
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość

profesjonalne wyposażenie toalet publicznych: suszarki do rąk » dozowniki mydła » pojemniki na ręczniki papierowe » pojemniki na papier toaletowy » metalowe kosze na śmieci » wyposażenie sanitariatów ze stali szlachetnej: umywalki, misy wc, pisuary » poręcze i inne artykuły dla osób niepełnosprawnych » przewijaki ścienne składane dla niemowląt » zestawy do montażu ściennego i wnękowego » wieszaki » inne akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii Faneco:

 


Podobne artykuły
Jak niedrogo i estetycznie urządzić małą łazienkę

meble i akcesoria

Jak niedrogo i estetycznie urządzić małą łazienkę

Każdą łazienkę, niezależnie od jej metrażu, możemy urządzić w taki sposób, aby jej wystrój odpowiadał... więcej...

Plafony do łazienki

meble i akcesoria

Plafony do łazienki

Każda łazienka, niezależnie od wielkości i sposobu jej urządzenia, wymaga wewnętrznego światła. Oświetlenie... więcej...

Grochy są wieczne - ręczniki z kolekcji Greno

meble i akcesoria

Grochy są wieczne - ręczniki z kolekcji Greno

Wszechwładna moda każe swoim niewolnikom ubierać się raz w wąskie, raz w szerokie spodnie, raz w trumniaki raz... więcej...