Monolityczne okładziny ścienne w łazience - kamienie solid surface

data aktualizacji: 12-05-2017, 06:35 – artykuł promocyjny

Monolityczne okładziny ścienne w łazience - kamienie solid surface

Standardowe płytki ceramiczne od lat wiodą prym w naszych łazienkach. Czasem też decydujemy się na płyty z naturalnego kamienia, lub hit ostatnich lat - dekoracyjny beton architektoniczny. Jednak wszystkie te rozwiązania wiążą się z podziałami powierzchni, podyktowane jest to rozmiarami płytek. Nawet wybierając płyty wielkogabarytowe, nie unikniemy liniowych podziałów, a co za tym idzie niezbędnego fugowania. A co jeśli marzy nam się jednolita, wodoodporna powierzchnia? Naprzeciw wychodzi ultranowoczesne rozwiązanie jakim jest monolityczna okładzina ścienna solid surface. Dla wymagających, pragnących niezwykłych rozwiązań dekoracyjnych na miarę naszych czasów. Wykorzystanie niestandardowych materiałów kompozytowych pomaga wyrazić indywidualność i podkreślić kreatywność mieszkańców, dlatego projektanci coraz częściej sięgają po innowacyjne materiały solid surface. 

łazienka Luxum

www.luxum.pl

Dobrze zaprojektowana przestrzeń jest niezbędna, żeby dać nam odrobinę wytchnienia po ciężkim dniu. Zastosowanie monolitycznych, gładkich powierzchni w łazience sprawi, że głowy nie będą nam zaprzątać zbędne troski o utrzymanie łazienki w czystości. Materiały jak Corian czy Staron są wysoce higieniczne i łatwe w czyszczeniu - idealnie jednolita, antyalergiczna powierzchnia. Kamienie solid surface to nieporowaty, obojętny chemicznie i nietoksyczny materiał, który nie ulega przebarwieniom oraz jest nienasiąkliwy. Bakterie i pleśń nie dostają się do miejsc połączeń, ani pod powierzchnię - co zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Powierzchnie wykonane z Corianu mają najwyższe standardy higieniczne, potwierdzone atestem PZH, są dopuszczone nawet do wykładania sal operacyjnych.

łazienka Luxum

www.luxum.pl

Nowoczesna technologia obróbki kompozytów solid surface, stwarza możliwość łączenia kolorów, oraz dowolnego kształtowania. Do wyboru mamy całą paletę RAL, jak i szeroki wybór struktur, poprzez melanże, fakturę kamienia, połyskliwe drobiny czy lekko przejrzyste powierzchnie. Technika klejenia Corianu pozwala na łączenie poszczególnych elementów bez widocznych spoin. Dzięki temu ściany w naszej łazience mogą być jedną, wysoce estetyczną bryłą, stanowiącą doskonałe tło dla reszty aranżacji. Dodatkowym walorem jest możliwość regeneracji solid surface - dokonywanie naprawy uszkodzeń mechanicznych, nie zmienia walorów eksploatacyjnych, estetycznych i wytrzymałości wyrobów sanitarnych i okładzin ściennych z Corianu.

łazienka Luxumłazienka Luxum

www.luxum.pl

Spełniając oczekiwania  inwestorów, architektów i dekoratorów wnętrz, okładziny ścian wykonane ze szlachetnych materiałów solid surface, czyli kamienia zaklętego w żywicy – mają charakter monolitu, bez widocznych łączeń fugowych. Najczęściej stosowanym materiałem w monolitycznych okładzinach ściennych jest Corian, czyli słynny kompozyt najwyższej jakości, posiadający unikalne możliwości tworzenia i kreacji, doskonałej estetyki, niezwykłej trwałości. Ze względu na mnogość wzorów, materiał ten pasuje do każdego rodzaju wnętrza, od industrialnych przestrzeni loftów, po przytulne, stylowe łazienki w starym budownictwie.  Obłe i nietypowe kształty nie stanowią problemu, Corian jest wysoce plastycznym kompozytem, który z łatwością dopasujemy do naszej łazienki, także na łukowatych ścianach i elementach konstrukcyjnych.

łazienka Luxum

www.luxum.pl

Nowoczesne materiały solid surface umożliwiają projektantom i architektom realizowanie najbardziej ekstrawaganckich pomysłów. Wanna z podestem w "jednym kawałku", bez zbędnych łączeń? Brodzik łazienkowy zespolony z monolityczną ścianą? Umywalka z blatem dodatkowo połączona z praktyczna szafką? Te wszystkie rozwiązania są możliwe z zastosowaniem np. Corianu. Najwyższej klasy materiał dający nieograniczone możliwości projektowania wnętrz, dzięki specyficznym właściwościom i nowoczesnej technologii obróbki. Zatem Corian to uniwersalny, wytrzymały materiał, idealny jako nowoczesna okładzina ścienna w łazience, zwłaszcza w strefach stale narażonych na kontakt z wodą. Obszar nad umywalką, dookoła wanny, czy w końcu jednolita powierzchnia prysznicowa - funkcjonalna, piękna okładzina ścienna w wysokim standardzie. 

łazienka Luxumłazienka Luxumłazienka Luxumłazienka Luxum

www.luxum.pl

Pełne pasji oraz innowacyjne podejście Luxum do aranżacji wnętrz, zaowocowało stworzeniem działu dostarczającego profesjonalne, kompozytowe okładziny ścienne. Doskonałe przygotowanie i pasja z jaką wykonujemy Wasze realizacje, gwarantuje najwyższy standard. A lata doświadczeń, oraz bogate zaplecze techniczne czynią nas odpowiedzialnym partnerem.

łazienka Luxumłazienka Luxumłazienka Luxum

www.luxum.pl
 

Kontakt w sprawie produktów:

Luxum
ul. Lipska 16
30-721 Kraków
tel. (+48) 12 346 49 11
www: www.luxum.pl
mail: wyślij wiadomośćwanny » umywalki » brodziki na wymiar » kabiny prysznicowe » blaty umywalkowe » blaty łazienkowe » blaty kompozytowe » meble łazienkowe » nietypowe formy meblowe


Zobacz zdjęcia w galerii Luxum

 

Podobne artykuły
Floorwood Opoczno - inspiracja drewnem w nowoczesnym wydaniu

podłogi i ściany

Floorwood Opoczno - inspiracja drewnem w nowoczesnym wydaniu

Jednym z najsilniejszych trendów obecnego sezonu w aranżacji mieszkań i domów jest wykorzystywanie elementów... więcej...

Wodoszczelna posadzka w łazienkach, na balkonach i tarasach

podłogi i ściany

Wodoszczelna posadzka w łazienkach, na balkonach i tarasach

Posiadacze tarasów i balkonów borykają się często z problemem ich przeciekania. Posadzki na balkonach,... więcej...

Silikony do łazienki – przegląd

podłogi i ściany

Silikony do łazienki – przegląd

Silikony sanitarne to grupa produktów dedykowanych do pomieszczeń, w których mamy do czynienia ze stałym... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj