Patron sekcji - SFA Poland

Ścienne odpływy prysznicowe - przegląd

data aktualizacji: 05-03-2018, 11:59 – artykuł promocyjny

Odpływy prysznicowe pozwalają stworzyć wygodną strefę natrysku. Główną zaletą takiego rozwiązania jest uwolnienie podłogi, przez co zyskujemy optyczną jedność i czystość takiej powierzchni. Rozpowszechnienie takiego ukaładu wiąże się z dużą popularnością kabin prysznicowych bez brodzików, gdzie odpływ wody realizowany jest właśnie przez system ściekowy montowany w podłodze lub ścianie.

Ścienne odpływy prysznicowe - przegląd

Odpływy prysznicowe - rozwiązania technologiczne

Odpływy prysznicowe są częścią technologii podtynkowej. Zajmują mało miejsca i są dyskretne. Widoczny jest tylko niewielki element, który ma ozdobną postać.

Odpływy prysznicowe mogą być:

oraz

  • Ścienne odpływy prysznicowe

 

Ścienne odpływy prysznicowe - zalety

Idealnie prosta podłoga w łazience to duża zaleta. Poza wizualnymi względami ważny jest też aspekt praktyczny. Łatwiej i szybciej można ją wyczyścić, brak zakamarków powoduje, że osad i brud nie gromadzi się w nadmiarze w wybranych strefach. Sam odpływ również jest łatwy do czyszczenia. Dostępne są w różnych wariantach, dlatego można je dopasować do każdej łazienki. Różnorodne wzornictwo zwiększa ich atrakcyjność. Wybór odpływu ściennego zapewnia jednolitą powierzchnię płytek do samej ściany, bez cięć w celu uzyskania wymaganego spadku. Uzupełnieniem jest minimalistyczny design z rusztem i płytkami maskującymi, dlatego odpływy ścienne chętnie wybierane są do małych łazienek. Montaż takiego odpływu nie ingeruje w strukturę posadzki, dzięki czemu może być używane w łazienkach z podłogówką.

 

Odpływy prysznicowe montowane na ścianie - producenci, przegląd wybranych modeli

GEBERIT  
odpływ ścienny Geberit Odpływ ścienny Geberit działa bez zarzutu. Wyposażony w sitko, które można łatwo zdjąć i umyć w dowolnym czasie. Pokrywa dostępna jest w różnych wzorach: chrom błyszczący, stal nierdzewna szczotkowana, biały alpin, a także wariant do wypełnienia przez klienta dowolnie wybranym materiałem.
VABO  
Odpływ ścienny ERGO  Vabo Odpływ ścienny ERGO wykonany ze stali nierdzewnej. Niska zabudowa (75 mm) powoduje, że jest to idealne rozwiązanie do budynków różnego typu – od starego budownictwa, aż po nowe bloki. Może być stosowany zarówno w ścianach pełnych, a także w ścianach gipsowo-kartonowych. Rozwiązanie idealne do łazienki w stylu nowoczesnym.
WERIT  
Werit - odpływ ścienny JOMOTech Magic Odpływ ścienny Magic charakteryzuje się trwałą i wytrzymałą konstrukcją wykonaną w pełni ze stali nierdzewnej. Magic posiada zintegrowany syfon z korpusem rynny ze stali nierdzewnej. Odpływy Magic mogą być stosowane zarówno w ścianach pełnych jak również w ścianach gipsowo-kartonowych. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w odpływach Magic zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania naszych klientów, jak również by w pełni zoptymalizować łazienkę. Dzięki nowoczesnym wzorom maskownic ze stali nierdzewnej od najlepszych dostawców europejskich zapewnią one unikalny wygląd łazienki.
KESSEL  
odpływ ścienny Scada Kessel Odpływ ścienny Scada o wysokości zabudowy 80 mm nadaje się do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych oraz do renowacji już istniejących instalacji. Przepustowość wynosi 30 l/min. Pokrywy ze stali nierdzewnej posiadają możliwość wklejenia dowolnej płytki łazienkowej czyniąc go niemalże niewidocznym, krzywizna pokrywy typu Wave optycznie powiększa przestrzeń a wbudowane podświetlenie LED czyni to rozwiązanie pięknym i praktycznym.
KESMET  
odpływ ścienny Kesmet Odwodnienie Modern montowane w ścianie to nowoczesne rozwiązanie które coraz częściej stosowane jest w łazienkach o nietuzinkowym wyglądzie. Pokrywa wyciągana, możliwość czyszczenia odpływu. Wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Wysokość jedyne 65mm. 5 lat gwarancji.
FERRO  
odpływ ścienny Ferro

Odpływ ścienny Wall zapewnia przepustowość 27 l/min. Odpływ wykonany ze stali nierdzewnej, w zestawie kołnierz hydroizolacyjny oraz syfon. Maskownica jest polerowana.

DEANTE  
odpływ ścienny Deante Odpływ ścienny Deante dostępny w wariancie z rusztem pełnym oraz z rusztem pod płytkę. W zestawie niski syfon o wysokości 65 mm i przepustowości 26 l/min oraz nóżki ułatwiające poziomowanie i haczyk do zdejmowania rusztu. Zakres wysokości osadzenia 70-125 mm. Produkt dostępny w wykończeniu ze stali nierdzewnej.
CED'OR  
odpływ ścienny CED'OR Łazienkowe odpływy do montażu w ścianie Ced'or seria Wall - wysokość zabudowy 90 mm, dostosowany do syfonu plastikowego McAlpine fi 50. Przepustowość 40 litrów na minutę, maskownica ze stali nierdzewnej lekko szczotkowanej. Idealne rozwiązanie do łazienek z ogrzewaniem podłogowym.
VIEGA  
Odpływ ścienny Advantix Vario jest niezwykle wąski z możliwością przycięcia na dowolną długość. Dzięki głębokości montażu wynoszącej zaledwie 25 mm można go zamontować nawet w ścianie murowanej, a sprawdzi się nawet w najmniejszej łazience. Innowacyjny sposób mocowania w ścianie umożliwia łatwy montaż metodą zatrzaskową bez konieczności kucia ścian i naruszania ich konstrukcji. Łatwe czyszczenie możliwe jest dzięki gładkim ściankom korpusu i wyeliminowaniu martwych przestrzeni.

 viega-advantix-vario-wandablauf-2-174x160px.jpgviega-advantix-vario-wandablauf-3-174x160px.jpg

fot.: Korpus odwodnienia można dociąć na odpowiednią długość za pomocą piłki ręcznej, po uszczelnieniu wystarczy ustawić i dokręcić profil do glazury, a na koniec wystarczy włożyć ruszt i zamocować płytki ozdobne.


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Viega, Vabo, Kesmet, Kessel, Deante, Geberit, Ferro, Ced'or, WERIT


Podobne artykuły
Metody udrażniania kanalizacji

woda i kanalizacja

Metody udrażniania kanalizacji

Z uwagi na normalną eksploatację kanały sanitarne wymagają bieżącej konserwacji. Udrażnianie mechaniczne jest... więcej...

Produkty z serii Saniaccess i Sanilife firmy SFA

woda i kanalizacja

Produkty z serii Saniaccess i Sanilife firmy SFA

Firma SFA Poland jest dystrybutorem, produkowanych przez Grupę SFA, urządzeń do łazienek, kuchni, pralni, wc, klimatyzacji,... więcej...

Kąpiel łatwo dostępna

woda i kanalizacja

Kąpiel łatwo dostępna

Nowoczesne łazienki pozbawione są dziś barier, a w ich dowolnych aranżacjach odzwierciedla się styl użytkowników.... więcej...