konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Łaźnia parowa w mieszkaniu

data aktualizacji: 09-04-2018, 06:39 – artykuł promocyjny

Łaźnia parowa w mieszkaniu

Jeszcze do niedawna łaźnia parowa mogła nam się kojarzyć jedynie z dużym, ogólnodostępnym obiektem SPA lub basenem. Indywidualne łaźnie parowe są do tej pory rzadkością. Realizacja takiego obiektu pociąga bowiem za sobą nie tylko spore nakłady finansowe na zakup i montaż odpowiednich instalacji, ale także konieczność zapewnienia wysokiej hydro- i paroizolacyjności wszystkich przegród budowlanych, otaczających łaźnię, a więc ścian i stropów. W przeciwnym razie, na skutek przenikania pary wodnej, może dojść w tych przegrodach oraz w przyległych pomieszczeniach do poważnej degradacji konstrukcji czy warstw wykończeniowych, zawilgoceń, rozwoju życia biologicznego itp.

Dążenie do zapewnienia możliwie każdemu Polakowi, także temu z mniej zasobnym portfelem, możliwości relaksu w domowym zaciszu sprawiło, iż coraz częściej budujemy małe, prywatne sauny, zlokalizowane w typowych mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Ze względu na bliskość sąsiadów, sprawa właściwej izolacji nabiera tu jednak szczególnego znaczenia. Stosowane powszechnie w łazienkach domowych hydroizolacje podpłytkowe w postaci tzw. „folii w płynie”, ani też cementowe zaprawy uszczelniające (tzw. „szlamy”), nie zapewniają dostatecznej paroizolacji będącej podstawową cechą prawidłowo funkcjonującej łaźni parowej. Konieczne jest użycie innych produktów.

Z pomocą przychodzi tu PCI Pecilastic® W - specjalistyczna mata oddylatowująca i uszczelniająca.

PCI Pecilastic® W

PCI Pecilastic®W

Odznacza się ona:

  • możliwością stosowania na wszystkich powierzchniach pomieszczenia: ścianach, podłogach i sufitach;
  • niewielką grubością - zaledwie 0,5 mm - dzięki czemu nie wpływa na pogrubienie układu warstw na posadzce czy ścianie;
  • bardzo wysoką wodoszczelnością: 4 m słupa wody;
  • doskonałą paroszczelnością: sD = 80 m, tzn. izolacyjnością taką jak warstwa powietrza o grubości 80 m;
  • możliwością kompensacji naprężeń generowanych przez tzw. „podłoża trudne”, tzn. zarysowane podkłady cementowe czy też podłoża wykonane z różnych materiałów (mineralne, ceramiczne, drewniane itd.);
  • bardzo łatwą aplikacją poprzez wyklejenie na cienkiej warstwie elastycznego kleju do płytek;
  • możliwością bezpośredniego (bez gruntowania) wyklejenia na niej dowolnych okładzin: ceramicznych, szklanych czy kamiennych i to w dowolnych formatach: od mozaik do płytek wielkoformatowych.


Aplikacja PCI Pecilastic® W jest rzeczywiście niezwykle prosta. Można powiedzieć, że przypomina przyklejanie typowej tapety. Kolejne kroki, wraz z układaniem płytek, przedstawiają poniższe zdjęcia.

PCI Pecilastic® W PCI Pecilastic® W
Styki maty skleić izolacją mineralną PCI Soccoral® W ramach czasu otwartego aprawy klejącej przykleić kolejny odcinek maty.
PCI Pecilastic® W PCI Pecilastic® W
Docisnąć przyklejoną matę pacą lub wałkiem. Po utwardzeniu zaprawy klejącej pod matą PCI  Pecilastic® W można wklejać na niej okładziny płytkowe.


Dzięki PCI Pecilastic® W możemy w każdej, nawet niewielkiej łazience, urządzić sobie oazę wypoczynku po trudach całego dnia i to bez obawy o narażenie się na skargi sąsiadów, którym nagle zaczęły pojawiać się jakieś dziwne zawilgocenia na graniczących z naszym mieszkaniem ścianach czy sufitach.

Naturalnie nie ma żadnych przeciwwskazań, by PCI Pecilastic® W zastosować w dużych publicznych łaźniach. Poza tym, mata ta przeznaczona jest także do podpłytkowych uszczelnień balkonów, tarasów, zbiorników wody użytkowej, basenów pływackich, a nawet w pomieszczeniach produkcyjnych w przemyśle spożywczym czy chemicznym.

łaźnia parowa w mieszkaniu

Kontakt w sprawie produktów:

BASF Polska Sp. z o.o.
Dział Chemii Budowlanej

ul. Wiosenna 12
63-100 Śrem
tel. +48 61 636 63 00
www: www.pci-polska.pl
mail: wyślij wiadomość

systemy płytkarskie: preparaty gruntujące » mostki szczepne » jastrychy » wylewki samopoziomujące » zaprawy wyrównawcze » uszczelnienia podpłytkowe » kleje do wyklejania okładzin ceramicznych » zaprawy do fugowania okładzin ceramicznych » silikony » szczeliwa uszczelniające » produkty uzupełniające » izolacje obiektowe: preparaty gruntujące » produkty do izolacji powłokowych » systemy naprawcze: żywice iniekcyjne » systemy naprawy i ochrony betonu » produkty uzupełniające » ETICS: kleje i zaprawy zbrojące » tynki dekoracyjne » farby elewacyjne » produkty uzupełniające » MultiTherm® - Bezspoinowe Systemy Ociepleniowe ścian zewnętrznych » systemy renowacyjne: produkty do wykonywania tynków renowacyjnych i wtórnych izolacji poziomych » systemy posadzkowe: preparaty gruntujące » impregnaty » powłoki żywiczne » spoiwa » żywice zamykające » systemy brukarskie: produkty do układania i spoinowania kostki granitowej/kamienia naturalnego
Podobne artykuły
Lazura ochronno-dekoracyjna marki Vidaron

podłogi i ściany

Lazura ochronno-dekoracyjna marki Vidaron

Drewno, to materiał, który stwarza atmosferę ciepłego, przytulnego wnętrza, gdzie w zgodzie z naturą można... więcej...

Trendy kolorystyczne Śnieżka 2014

podłogi i ściany

Trendy kolorystyczne Śnieżka 2014

Inspiracje kolorystyczne na 2014 rok dopasowane są do zmieniającego się świata. Dynamizm zapisany w barwie konkuruje... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj