konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Basen w domu - podstawowe informacje

data aktualizacji: -

Basen w domu - podstawowe informacje

Baseny wewnętrzne inaczej baseny kryte zasadniczo różnią się od basenów zewnętrznych. Podstawową różnicą jest to, iż w basenach wewnętrznych stykamy się z tematyką hali basenowej oraz wszystkich wymogów jakie musi ona spełniać. Sam basen również nieco zmienia swą konstrukcję kiedy przewiduje się jego budowę wewnątrz budynku. Baseny wewnętrzne muszą być wyposażone w kanał rewizyjny na wszystkich ścianach na których są instalowane urządzenia. Spotyka się odejścia od tej reguły jednak my zalecamy każdorazowo wykonanie kanału rewizyjnego.

Powietrze w hali basenowej charakteryzuje się wysoką wilgotnością, więc materiały użyte do jej budowy muszą być na tę wilgotność uodpornione. Ponadto muszą być odporne na działanie chemii basenowej. Samo wykonanie hali z takich materiałów nie wystarczy. Należy do minimum ograniczyć emisję wody do powietrza oraz zapewnić ciągłe jego osuszanie. Przekrycie basenu folią pęcherzykowatą wystarczy by zapobiegać parowaniu, folia piankowa dodatkowo zapobiegnie utracie ciepła. Można także zastosować żaluzje pływające stanowiące również bardzo ekskluzywne wykończenie.


 

Baseny wewnętrzne to przeważnie baseny murowane z pustaków betonowych lub żelbetonowych. Niecki uszczelniane są basenową folią PCV o grubości 1,5 mm lub wykładane ceramiką basenową. Kształt i wymiary basenów murowanych i żelbetonowych jest dowolna, według upodobania właściciela. Jednak zaleca się kształty regularne basenów ze względu na łatwiejsze ich użytkowanie. Na przykład, stosowanie przykrycia lustra wody przez specjalne przykrycia basenowe, które używa się w celu ograniczenia parowania wody basenowej. Dodatkowo w pomieszczeniach, gdzie znajduje się basen, stosuje się skraplacze pary wodnej lub układy wentylacji w celu zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu.


 

Baseny kąpielowe z polipropylenu zapewniają relaks, stwarzają komfort i przyjemność kąpieli. Są rewelacyjnym miejscem zabawy dla dzieci. Gwarantują niepowtarzalny wygląd posesji. Można je lokalizować na działkach, przy budynkach mieszkalnych, rekreacyjnych ośrodkach wypoczynkowych, przedszkolach i innych obiektach, a także wewnątrz budynku. Dla powierzchni do 30m2 nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Gwarantują wszystkim użytkownikom poczucie luksusu, dużą satysfakcję i pewnego rodzaju prestiż. Baseny z polipropylenu są montowane w zakładzie produkcyjnym a gotowe niecki przywożone na miejsce przeznaczenia, w związku z czym wmontowanie basenu w ogrodzie trwa ok 3 dni.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja


Podobne artykuły
Domowe spa - wanna do zabudowy

wellness & spa

Domowe spa - wanna do zabudowy

Wielu z nas marzy o domowym, odprężającym salonie kąpielowym. Jednym z lepszych sposobów na uzyskanie takiego... więcej...

Megiw - praktyczny przewodnik po saunowaniu

wellness & spa

Megiw - praktyczny przewodnik po saunowaniu

Sauna to strefa wypoczynku i błogiego relaksu. Kultura saunowania rozprzestrzeniła się na cały świat, dlatego przekraczając... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj