konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Jak dobrać odpływ do kabiny

data aktualizacji: 10-07-2017, 07:47 – artykuł promocyjny

To co charakteryzuje nowoczesne łazienki to minimalizm form. Takie też cechy mają odpływy liniowe. Oprócz ciekawego wyglądu mają też szereg cech ułatwiających użytkowanie. Nie bez powodu trafiają do łazienek, z których korzystają osoby z ograniczeniami ruchowymi. Ich wykorzystanie możliwe jest także w miejscach użyteczności publicznej, zwłaszcza że CED’OR specjalizuje się w produkcji odwodnień na spersonalizowane zamówienie, czyli również takich z napisami czy wzorami. Indywidualizacji podlega także wymiarowanie, a całość wykonan jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
 

Jak dobrać odpływ do kabiny

Długość odpływu - jak dobrać do kabiny

Przy kabinie o określonej szerokości np. 90 cm zalecany jest montaż odpływu krótszego, w tym przypadku 80 cm. Producent CED'OR realizuje indywidualne zamówienia na odpływy liniowe, więc można otrzymać odpływ idealnie dopasowany do wymiarów w łazience.

 

Wysokość zabudowy odpływu

Wysokość montażowa oraz głębokość w posadzce to dwa ważne parametry, które koniecznie należy uwzględnić przy wyborze odpływu liniowego. Równie ważna jest odległość między kanałem a rurą kanalizacyjną. W przypadku montażu płaskich systemów odpływowych konieczne jest zachowanie spadku. Producent CED'OR dysponuje odpływasmi liniowymi z serii SUPER SLIM oraz PERFECT DRAIN, których wysokość zabudowy wynosi 4,90 cm i jest to najwyższa klasa na rynku jeśli chodzi o głębokość zabudowy.

 

Rodzaj maskownicy w odpływie liniowym a wpływ na odbiór wody z kabiny

Woda spływająca po posadzce w kabinie odbierana jest głównie szczelinami między maskownicą a korytkiem. Wzór na maskownicy ma więc nieduży wpływ na odbiór wody. W odwodnieniach marki CED'OR przepustowość wynosi około 40 l/min.

 

Dokładne uszczelnienie miejsc szczególnie narażonych na wilgoć

Miejscem newralgicznym w każdej kabinie prysznicowej są narożniki. To tam woda lubi się gromadzić powodując rozwój ciemnych osadów. Aby tego uniknąć zaleca się prawidłowe uszczelnienie tych właśnie miejsc. Warto dołożyć wszelkich starań i prawidłowo przeprowadzić hydroizolację. Producent odwodnień liniowych CED'OR, zaleca swoim klientom wykorzystać w tym celu gotowe taśmy uszczelniające oraz profilowane narożniki, wykonane ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć.

 

Dokładne uszczelnienie posadzki

Aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci w posadzkę, przed montażem kafli  zaleca się stosowanie hydroizolacji w płynie. Zwyczajna fuga, stosowana do kafli łazienkowych, po pewnym okresie może popękać i tworzyć szczeliny, którymi woda może przedostać się w posadzkę. Producent CED'OR posiada w swojej ofercie hydroizolację IZOLEX IZOFOL FLEX, która jest szczególnie polecana przy montażu odwodnień liniowych. Prawidłowe użycie polega na nałożeniu pędzlem lub wałkiem, dwóch warstw o grubości minimum 1 mm. Po całkowitym wyschnięciu, posadzka jest gotowa do ułożenia kafli.

 

Zachowanie spadku w kierunku odpływu

Po prawidłowej instalacji kanału odpływu liniowego przychodzi czas na prace glazurnicze. Na tym etapie należy koniecznie uwzględnić spadek w kierunku odwodnienia. Spadek powinien być zachowany w całym obszarze kabiny prysznicowej. Zalecany minimalny spadek, przy zamontowanym odpływie liniowym, wynosi ok 1 cm na 1 m.

 

Szczelinowy odpływ Perfect Drain

Producent CED'OR wprowadził w 2016 roku do swojej oferty nową serię odpływów, PERFECT DRAIN o najniższej wysokości zabudowy - tylko 4,90 cm oraz najwęższej maskownicy – tylko 20 mm! Seria odwodnień PERFECT DRAIN wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej (również syfon). Odpływy z tej serii doskonale sprawdzają się w łazienkach z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym. Dodatkowo model maskownicy STICK dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym oraz czerwonym.

Perfect Drain

 

Odpływ CED’OR COLORS - nowość 2017

Odpływ łazienkowy nie musi być nudny. Firma CED’OR wprowadza innowacyjne kolorowe maskownice ze szkła organicznego do odpływów liniowych, ściennych i punktowych.

CED’OR prezentuje unikalne, kolorowe wykończenia maskownic odwodnień łazienkowych. Produkty linii Colors dodadzą łazience wyjątkowego charakteru, stylu. Klient ma do wyboru wiele wariantów, kolorystycznych i graficznych. Maskownice imitujące surowy beton doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach utrzymanych w industrialnej stylistyce. Jednym z wariantów maskownic jest wzór z kryształkami doskonały do wnętrz w typie glamour. Linia Colors to także możliwość potraktowania wystroju łazienki pół żartem, pół serio poprzez wybór zabawnego motywu na maskownicy, np. rozżarzone węgle, drewniany sęk lub kolorowe pasy.

ColorsColors
 

Kontakt w sprawie produktów:

Prima
ul. Rejtana 20
41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 764-18-52
www: www.cedor-odplywy.pl www.liniowe-odplywy.pl
mail: wyślij wiadomość

Wyłączny przedstawiciel firmy CED'OR

odpływy liniowe » odpływy punktowe » odpływy ścienne » materiały uszczelniające

Zobacz zdjęcia w galerii CED'OR:


Podobne artykuły
Armatura łazienkowa - nowości i trendy

armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa - nowości i trendy

Armatura łazienkowa jest wdzięcznym tematem do kreacji wzorów i trendów. Jako element iście dekoracyjny,... więcej...

Geometryczna LIRA ozdobą strefy natryskowej

armatura łazienkowa

Geometryczna LIRA ozdobą strefy natryskowej

LIRA to natrysk Armatury Kraków o prostej, geometrycznej formie, który idealnie sprawdzi się... więcej...

Wanna Virgo od Cersanit

armatura łazienkowa

Wanna Virgo od Cersanit

CERSANIT S.A. to jedna z wiodących firm produkcyjnych na rynku europejskim z polskim kapitałem. Przedmiotem działalności... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj