konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Umywalka nablatowa - między wyrazistą formą a wygodą

data aktualizacji: 25-04-2018, 11:46 – artykuł promocyjny

Łazienka to pomieszczenie, które urządzamy na przysłowiowe lata. W związku z tym powinna być to dobrze przemyślana, zarazem ciekawa i funkcjonalna aranżacja! Często zastanawiamy się nad kolorem, fakturą i rozmiarem płytek, stajemy przed wyborem: wanna czy prysznic itd. Do tej pory wyposażenie strefy umywalkowej było wręcz oczywiste, to w końcu w niej spędzamy najwięcej czasu. Mimo to pozostawała ona strefą bardzo neutralną. Współczesne rozwiązania aranżacyjne w postaci modnych umywalek nablatowych pomogą nam ją wyróżnić, a nawet uczynić interesującym punktem centralnym naszej łazienki.

Umywalka nablatowa - między wyrazistą formą a wygodą

Umywalka nablatowa - nuta kobiecego wdzięku

Jak ich nazwa wskazuje umywalki nablatowe są montowane na dowolnym, indywidualnie dobranym blacie, a zatem są dość mocno wyeksponowane. Stąd producenci często dbają o to, by cieszyły nie tylko funkcjonalnością, ale także ciekawą formą. Invena – producent armatury łazienkowej i kuchennej, ma w swojej ofercie aż 10 zróżnicowanych modeli. – Dawniej kobiece toaletki były wyposażone właśnie w specjalne misy, przy których kobiety dokonywały codziennej toalety. Umywalka Tara to jeden z naszych modeli, którego forma inspirowana była przeszłością. O kształcie wysokiej, ale nie za dużej misy świetnie wypełni wnętrze niewielkiej łazienki. Idealnie sprawdzi się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i tym bardziej retro, czy nawet rustykalnym. Na pewno nada mu kobiecego wdzięku – opowiada Monika Stolarczyk, Product Manager marki Invena.

Tara

Tara

W ofercie Inveny znajdziemy także umywalki zdecydowanie większe, które stanowić będą wyróżnik nowoczesnego pomieszczenia, np. wyrazista Izyda czy nieco delikatniejsza, prostokątna Ate.

IzydaAte

           Izyda                                                                         Ate


Umywalka z baterią - designerski majstersztyk

Nieodzownym elementem umywalki nablatowej jest bateria, którą także należy odpowiednio dobrać. – Jeśli zdecydowaliśmy się na umywalkę, która nie posiada otworu na baterię możemy rozważyć dwa rozwiązania. Pierwszym będzie sztorcowa bateria umywalkowa wysoka, która dzięki odpowiedniej wysokości i długości wylewki zapewni komfort użytkowania. Dlaczego o tym mówię? Dlatego, że zbyt krótka bateria sprawi, że strumień będzie odbijał się od ścianki umywalki. W efekcie woda będzie się rozchlapywać, więc będzie to trudne do utrzymania w czystości i mało wygodne. Drugi wariant to bateria podtynkowa, ale to rozwiązanie należy uwzględnić już na etapie projektowania – uzupełnia doradca Inveny. W sytuacji, w której rozważamy sztorcową baterię na szczególną uwagę zasługuje pełna seria armatury Nyks (Invena), w której komplecie znajdują się: umywalka z baterią, także deszczownia i baterie: natryskowa bądź wannowa. Seria charakteryzuje się interesującym designem, a projekt o kubistycznych kształtach z pewnością przykuje uwagę użytkowników. Przy tym mamy gwarancję, że aranżacja naszej łazienki będzie spójna i jednocześnie niebanalna.

PejtoPejto

Nyks                                                                   Pejto      

Jeśli jednak decyzja padnie na umywalkę nablatową posiadającą otwór na baterię, wówczas mamy nieco szersze spectrum wyboru wśród umywalkowych baterii niskich. W przypadku umywalki Pejto, która taki otwór posiada, możemy nawet pokusić się o ponadczasowy, bardzo wyrazisty kontrast i dobrać do niej kran w kolorystyce grafit/chrom np. z serii Dokos marki Invena. Efekt: nowoczesna, elegancka i przykuwająca wzrok strefa umywalkowa.


Wygoda przede wszystkim

Przy tak ciekawej formie mogą pojawić się głosy niepokoju związane z funkcjonalnością zastosowania umywalki nablatowej. – Jest to jak najbardziej wygodna forma. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać wszystkie komponenty. – zapewnia Monika Stolarczyk, PM Invena. Niewątpliwym atutem umywalek nablatowych, jest fakt, że pozostałą powierzchnię blatu możemy dowolnie zagospodarować, a więc znajdzie się miejsce na ulubione kosmetyki. Łączenie umywalki z blatem zabezpieczone jest silikonem, dlatego mamy pewność, że woda i ewentualne nieczystości nie dostaną się w trudno dostępne zakamarki. Jest to więc łatwy do utrzymania w czystości element.

Okazuje się zatem, że designerska forma może iść w parze z wygodą, a dzięki umywalce nablatowej nasza łazienka nabierze bardziej wyrazistego charakteru nie tracąc tym samym na swej funkcjonalności!
 

Kontakt w sprawie produktów:

Invena S.A.
ul. Grabskiego 3
75-209 Koszalin
tel. Dział Obsługi Klienta: 801 108 072
www: www.invena.pl
mail: wyślij wiadomość

Armatura łazienkowa: baterie umywalkowe, baterie wannowe, natryskowe, bidetowe, deszczownie, słuchawki, panele i zestawy natryskowe
Kabiny i brodziki
Umywalki
Armatura kuchenna
Armatura do instalacji wodnych, grzewczych i gazowych
Grzejniki

Zobacz zdjęcia w galerii Invena:

Podobne artykuły
Sedes zintegrowany z bidetem - zestawy od MARAX

ceramika sanitarna

Sedes zintegrowany z bidetem - zestawy od MARAX

Miska WC zintegrowana z bidetem to praktyczne, uniwersalne i wygodne rozwiązanie i to nietylko do małych wnętrz.... więcej...

Szczególne cechy stali nierdzewnej

ceramika sanitarna

Szczególne cechy stali nierdzewnej

Jakie są właściwości techniczne tego materiału, które powodują, że jest on najbardziej zalecany ze względu... więcej...

Nowoczesna ceramika Touch 3

ceramika sanitarna

Nowoczesna ceramika Touch 3

Touch 3 to kolejna wersja ceramiki o nazwie Touch marki Disegno. W przeciwieństwie do dobrych filmów, gdzie... więcej...

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj