jesteś tu: strona główna / porady

Dekoracje do łazienki - ramki, obrazy, plakaty

data aktualizacji: 29-11-2017, 12:10 – artykuł promocyjny

Minimalizm w linii prostej, innowacyjny kolaż lub stylowy układ to tylko nieliczne propozycje tego jak sprawić by zwykła ściana w łazience nabrała nowego oblicza i wyrazu artystycznego, który będzie jednocześnie personalizacją wnętrza. Poszukiwanie alternatywy dla pustych ścian oraz wzrost rangi łazienki z pomieszczenia sanitarnego do miejsca odpoczynku i odnowy po całym dniu sprzyjają stosowaniu dekoracji, które do tej pory kojarzone były ze strefą dzienną domu. Ramki ze zdjęciami, plakaty, dekoracyjne świeczki nikogo już nie dziwią.

Dekoracje do łazienki - ramki, obrazy, plakaty

fot.: Defra

 

Ramki i zdjęcia w łazience

 

Jak sprawić by za sprawą kilku dodatków odmienić wygląd łazienki? Nie ma nic prostszego. Wystarczy, że zainwestujemy w kilka ramek, do których włożymy swoje zdjęcia lub wydrukowane grafiki (mogą nawiązywać do tematyki łazienki lub być humorystyczne) a wzrok osób przebywających w pomieszczeniu z pewnością zostanie skierowany właśnie w to miejsce.

fot.: Riho

Wszelkie ozdobniki mogą być zgrane kolorystycznie z wnętrzem lub bazować na kontrastach, np. jasna ściana i czarne ramki. Dużą popularnością w wystroju wnętrz cieszą się wyraziste i połyskujące powierzchnie, jak złoto i srebro oraz wracająca do łask miedź. Poznaj propozycje na >> Złoto w łazience - dodatki w szlachetnym kolorze

Cegła pomalowana na czarno w łazience na poddaszu

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Gra kolorem to z kolei najłatwiejszy i najtańszy sposób na zmianę. Tak zwane "plamy kolorów" urozmaicają stonowaną zazwyczaj kolorystykę. Czasem warto również postawić na jakiś wzór. Monochromatyczne powierzchnie nieco już nam się znudziły i taka odmiana dobrze robi dla proporcji wnętrza oraz ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Zobacz więcej >> Moda na wzory

fot.: Defra

 

Obrazki i grafiki do łazienki

 

Obrazki zawieszone na ścianie mają wyjątkowy urok. Może to być prosta grafika, wymowny napis lub dzieło sztuki. Mogą one nawiązywać do stylu łazienki, na przykład te utrzymane w klimacie retro będą jakby nieco wyblaknięte. W łazience, z której korzystają dzieci możemy z powodzeniem postawić na bajkowe postacie lub zwierzęta, które najmłodsi uwielbiają. Takie grafiki to niewielki koszt, także będzie można je z czasem bez wyrzutów sumienia wymienić.

fot.: HB Surface                                        fot.: Mikołajska      

Dużą popularnością cieszą się również humorystyczne obrazki, które doskonale oddają poczucie humoru właścicieli oraz potrafią ożywić nawet najbardziej nudną aranżację. Najczęściej pojawiają się w sąsiedztwie toalety...

fot.: Kramkowska, Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                           

Wyjątkowym dodatkiem do wnętrza są akcesoria, które tworzą klimat. Dotyczy to zarówno miejsc kojarzących się bezpośrednio ze strefą relaksu, oraz jako uzupełnienie przestrzeni codziennej toalety. Dużą popularność zyskały również dekoracje świetlne typu cotton balls znane i lubiane z innych części domu - w łazience również świetnie się odnajdują. 

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Dekoracje mogą być również uzupełnieniem aranżacji wnętrza - zwłaszcza jeśli są spójne, na przykład z płytkami ściennymi. Dekoracje mogą nawiązywać kolorystyką, formą lub stylem do wystroju. Ważne jednak by ich ilość i rozmieszczenie było wyważone.

fot.: Raw Decor - oryginalna dekracja ścienna nawiązująca stylistyką do mozaiki ceramicznej Constellation black w kształcie gwiazdyZastanawiasz się na co warto postawić w aranżacji łazienki by była modna - zobacz co jest w czołówce trendów:

 

Doskonałym akcentem i kolorystycznym i dekoracyjnym są kwiaty. Ich obecność we wnętrzu sprawia, że od razu czujemy się lepiej. Mogą to być kwiaty cięte oraz te doniczkowe, zielone lub kwitnące. Nie bez znaczenia jest też ich sposób prezentacji. Modne doniczki, wazony oraz całe kompozycje ożywią aranżację. 

fot.: Armatura KrakówZobacz także jak udekorować łazienkę za pomocą >> Kwiaty w łazience

 

Oprawa lustra

 

Kolejnym sposobem na zwrócenie uwagi na detale są ramy luster. Finezyjne, kunsztowne lub wręcz przeciwnie surowe, wyglądem przypominające dawne czasy, dające wrażenie odzysku - ramy z pewnością kształtują klimat i styl wnętrza. 

Lustro w łazience - redakcje poleca:

Aranżacja małej łazienki w odcieniach szarościLustro łazienkowe z ozdobą ażurową ramą w czarnym kolorze

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Same lustra również mają dużą moc w kwestii dekorowania ścian. Różna wielkość, ciekawy kształt lub sposób rozmieszczenia zwierciadeł jest w stanie skutecznie przykuć wzrok oraz zamienić nudną ścianę w swoistą galerię.

fot.: Emako - samoprzylepne lusterka dekoracyjne                    fot.: tesa tape - koronkowe           
       w kształcie heksagonów                                       lustra różnej wielkości nad umywalką
 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: HB Surface, tesa tape, Defra, Riho, Emko, Raw Decor, Armatura Kraków, Mikołajska, Kramkowska

Podobne artykuły
Jak tanio urządzić łazienkę - pomysły i porady

porady

Jak tanio urządzić łazienkę - pomysły i porady

Każdy z nas lubi przeglądać katalogi, w których pomieszczenia łazienkowe są dopieszczone w każdym szczególe,... więcej...

Sauna - rodzaje kąpieli

porady

Sauna - rodzaje kąpieli

Jedną z zalet sauny jest mozliwość korzystania z niej na różne sposoby. Wśród kilku rodzajów... więcej...

Jak wywiercić otwory w płytkach ceramicznych ściennych?

porady

Jak wywiercić otwory w płytkach ceramicznych ściennych?

Należy najpierw ostrym narzędziem lekko skuć powłokę ceramiczną z płytki na obszarze równym średnicy... więcej...NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj