Cerrad - okładziny gresowe i kamienne

Kamień dekoracyjny w Twojej łazience

data aktualizacji: 07-03-2018, 11:44 – artykuł promocyjny

Patrząc na współczesny rynek materiałów wykończeniowych zauważyć można, że kamień elewacyjny przeżywa prawdziwy boom. Zainteresowanie Klientów tą formą wykończenia zdaje się przybierać na sile, co znajduje poparcie choćby w preferencjach projektantów wnętrz. 

Kamień dekoracyjny w Twojej łazience

Dynamiczny  rozwój  technologii  produkcyjnych  wzbogaca wzornictwo kolejnych linii produktów, co prowadzi do szerokiego przekroju ofert - mnogość dostępnych na rynku alternatyw pozwala dobrać właśnie tą najlepiej pasującą do naszego wnętrza. Jakie zatem korzyści przyniesie nam wybór kamienia dekoracyjnego, jako formy zagospodarowania łazienek?

Kamień dekoracyjny jest jednym z najbardziej wyróżniających się elementów wyposażenia wnętrz. Jego niekwestionowana wyrazistość nie pozwoli nikomu przejść obok obojętnie - mocna struktura i częstokroć  żywe  kolory  przyciągają  wzrok  niczym  magnes.  I  to  bez  względu  na  to,  czy  jest to  imitacja  pokruszonych  siłami  natury  skał,  wszelakich  odmian  cegieł  czy  też  otoczaków wprost z naszych pól. Wrażenia estetyczne potęgowane są przez grę cieni na nierównej powierzchni kamienia, co wywołuje niezapomniane efekty wizualne. Dlatego tak ważne jest umiejętne   dobranie   odpowiedniego   oświetlenia,   które   pozwoli   na   „wyciągnięcie” kamienia ze ściany – na ukazanie jego naturalnej nierówności, subtelnego tańca cieni, prawdziwego wrażenia trójwymiarowości. W tak intymnym miejscu jak łazienka, gdzie oświetlenie ma na celu stworzenie mistycznej atmosfery, gdzie długim kąpielom towarzyszą chórki świec – kamień przeniesie nas w odległe rejony, bliskie naturze i wyobcowane z dzisiejszej rzeczywistości.

Roma Sahara

Kamień dekoracyjny nie jest wrogiem, a wręcz doskonałym towarzyszem dla pozostałych elementów, czym przeczy idei zawziętej konkurencyjności. Sprawia to, iż jest częstym wyborem już na ostatnim etapie dokonywania zakupów do przebiegającego właśnie remontu mieszkania. Tam, gdzie pojawia się biała plama, na zagospodarowanie której nie mamy żadnego pomysłu – tam kamień spełni swoją rolę z nawiązką. Przemyślane dobranie wzoru i koloru, a przede wszystkim ilości, jaką chcemy poświęcić na upatrzoną powierzchnię jest kluczem do zachowania harmonii. Może się zdarzyć tak, że niewielki fragment akcentujący walory pomieszczenia będzie po stokroć lepszym wyborem, aniżeli wyłożenie nim każdej wolnej przestrzeni, które przytłoczy wnętrze i zabije jego indywidualność. Możemy również oddać kamieniowi całą aranżację, czym podporządkujemy projekt wyjątkowej charakterystyce danej kolekcji w stu procentach.

Forma kamienia przybiera rozmaite kształty, lecz przyglądając się decyzjom Klientów, nadal najchętniej poszukiwany jest ten, który naśladuje znane człowiekowi od stuleci materiały budulcowe. W momencie gdy pragniemy wystylizować nasze otoczenie na konkretny styl, poszukujemy rozwiązań bardzo skonkretyzowanych, wyrazistych. Miłośnicy poindustrialnych loftów, wiejskich domków, czy hacjend znad śródziemnomorskiej riwiery mogą przenieść w swój ulubiony  klimat  mieszkanie  będące  w  zasadzie  w  stanie  surowym.  Kamień przypominający do złudzenia cegłę, sęki drewna czy bloki skalne w bardzo prosty sposób nada pomieszczeniom tego jedynego, kojarzącego się z konkretnym wspomnieniem charakteru. Łazienka z odsłoniętymi rurami i zaworami? Tam najlepiej odnajdzie się czerwona, przydymiona cegła. Słoneczne światło wpadające przez duże okno? Zaryzykujmy z barwnymi beżowymi i kremowymi tonacjami, które rozjaśnią   dodatkowo   nasz   każdy   poranek.  Szybki   prysznic   przed  wyruszeniem  w  drogę na   lotnisko?   Beton   architektoniczny   wraz   ze  srebrnym  wykończeniem  kabiny  prysznicowej i stalowoszarymi dodatkami połączy całość w jeden spójny efekt. Jak widać – pomysłów oraz możliwości jest całe mnóstwo.

Nebrasca Karmel

Powyższe zalety to tylko najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem kamienia dekoracyjnego  do  wykończenia  swojej  łazienki.  Jeśli  zdecydujesz  się na jego wybór zauważysz, że   jest   ich   o   wiele   więcej!  Pamiętaj  jedynie,  aby  do  łazienek  i  innych   miejsc   narażonych na   bezpośrednie   oddziaływanie   wody   i   dużą   wilgotność   wybierać   kamień   produkowany w technologii betonowej, który – w odróżnieniu od kolekcji gipsowych – jest na nią odporny. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kamienia w bogatym portfolio Stone Master.

Kontakt w sprawie produktów:

Stone Master SA
ul. Dubois 117/119
93-465 Łódź
tel. 42 213 21 12
www: www.stonemaster.pl
mail: wyślij wiadomość

kamień dekoracyjny i elewacyjny » chemia budowlana

Podobne artykuły
Uniwersalne płytki w naturalnych kolorach

podłogi i ściany

Uniwersalne płytki w naturalnych kolorach

Wykończenie podłóg i ścian w łazience za pomocą płytek w naturalnych, stonowanych kolorach to ponadczasowe... więcej...

Kolorowe farby do wnętrz Śnieżka Satynowa

podłogi i ściany

Kolorowe farby do wnętrz Śnieżka Satynowa

Kolorowe farby do wnętrz Śnieżka Satynowa dają możliwość stworzenia wyjatkowego i niepowtarzalnego wnętrza,... więcej...

Zimowe inspiracje

podłogi i ściany

Zimowe inspiracje

Zimowe inspiracje wiążą się ze śniegiem i oszronionymi szybami, na których mienią się tysiącem barw piękne... więcej...