konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Prawidłowa konserwacja i czyszczenie kabin prysznicowych

data aktualizacji: 27-09-2017, 07:32 – artykuł promocyjny

Produkty firmy KERMI są tworzone z myślą o intensywnym korzystaniu. W kabinach prysznicowych zadbano o przyjemność kąpieli i łatwą konserwację. Powierzchnia kabin nie wymaga częstego i mocnego szorowania. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji oraz specjalnej powłoce, dłużej jest ona czysta i dobrze wygląda.

Prawidłowa konserwacja i czyszczenie kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe KERMI wykonane są z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane tak, by były wygodne w trakcie użytkowania oraz łatwe podczas czyszczenia. Na tak doskonały efekt składa się zarówno odpowiedni kształt produktu, nowoczesny system wytwarzania i technologia ułatwiająca późniejszą eksploatację. Aby kabiny KERMI były trwałe i cieszyły nas swymi walorami przez lata, konieczne jest przestrzeganie zasad prawidłowego czyszczenia oraz odpowiedniej, polecanej przez producenta konserwacji.

>> Zobacz kabiny prysznicowe KERMI


Zaprojektowane z myślą o wygodzie

KermiCleanSam projekt kabiny prysznicowej KERMI wpływa nie tylko na wygodę korzystania i wyjątkową estetykę, ale także na zmniejszenie nakładu czasu, potrzebnego do czyszczenia. Ścianki kabiny są idealnie gładkie, dzięki czemu nie zatrzymują się na nich: woda, osady z mydła i kosmetyków do ciała. Także przemyślany system odpływów ułatwia skuteczne ich odprowadzenie. Woda i mydliny nie mają szans dłużej pozostawać na powierzchni kabiny. Za szybkie ich usunięcie odpowiada również powłoka KermiClean. Nie zastępuje ona czyszczenia, ale znacznie je ułatwia. Po spłukaniu czystą wodą jesteśmy w stanie doprowadzić profile i taflę szkła do stanu, w jakim znajdowały się przed kąpielą.


Czyszczenie nowoczesnej kabiny

Wnętrze kabiny KERMI nie może być czyszczone za pomocą środków i sprzętów rysujących powłokę zewnętrzną. Należy używać jedynie łagodnych preparatów oraz miękkich ściereczek. Aby nie uszkodzić szyb i samoczyszczącej warstwy, nie można stosować silnych detergentów, produkowanych na bazie rozpuszczalnika, acetonu czy alkoholu. Niewskazane jest też używanie preparatów wzbogaconych o drobiny ścierne. W żadnym przypadku nie można stosować odkamieniaczy. Nawet ściereczki z mikrofazy i inne gruboziarniste zmywaki są tu niezalecane.

Po każdej kąpieli należy spłukać kabinę wodą. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy zastosujemy gorący, a następnie zimny prysznic. Po opłukaniu wycieramy wnętrze do sucha. Im częściej będziemy tak postępować, tym mniej zabrudzeń pozostanie na powierzchni kabiny. W zależności od częstotliwości korzystania z prysznica należy po kilku kąpielach umyć szyby. Najbezpieczniejszy, ekologiczny i ekonomiczny środek czyszczący to roztwór wody i octu. Usunie ewentualne zabrudzenia, zarówno ze ścianek kabiny, jak i brodzika oraz baterii. Nadaje się do tego też łagodny środek przeznaczonym do pielęgnacji powierzchni szklanych.

Ścianki kabin wyprodukowane bez powłoki samoczyszczącej KermiClean, można czyścić specjalną pastą polerską, która usunie wszelkie osady i nabłyszczy taflę. Po nałożeniu jej i wyczyszczeniu trzeba spłukać szyby czystą wodą, a następnie wytrzeć do sucha.


Konserwacja elementów mechanicznych

Wszystkie elementy umożliwiające otwieranie kabiny wymagają co jakiś czas pielęgnacji. Przynajmniej raz do roku konieczne jest solidne oczyszczenie zawiasów, rolek i szyn prowadzących. Po osuszeniu ich powierzchni należy nałożyć na nie warstwę wazeliny technicznej. Sprawi ona, że elementy mechaniczne będą sprawniej pracowały i zyskają odpowiednią osłonę. Warto jeszcze wspomnieć, że prawidłowe czyszczenie i konserwacja gwarantują długotrwałą radość z użytkowania kabiny i umożliwiają w przyszłości identyfikację produktu, pomocną przy zakupie części zamiennych. 
 

Kontakt w sprawie produktów:

Kermi
ul. Graniczna 8b
54-610 Wrocław
tel. +48 71 354 03 70
www: www.kermi.pl
mail: wyślij wiadomość

grzejniki: grzejniki płytowe » grzejniki dekoracyjne » grzejniki łazienkowe » konwektory » ściany grzewcze » konwektory kanałowe » pompy ciepła » kabiny prysznicowe: walk-in » zawiasowe » profilowe » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe na wymiar


Podobne artykuły
Eko baterie do łazienki

armatura łazienkowa

Eko baterie do łazienki

Wybierając baterie do łazienki, oprócz wyglądu i ceny, powinniśmy także zwracać uwagę na to, czy wyposażona... więcej...

Elegancki natrysk - ścienny zestaw odpływowy Geberit

armatura łazienkowa

Elegancki natrysk - ścienny zestaw odpływowy Geberit

Wygodne i eleganckie natryski bezbrodzikowe stają się obecnie coraz bardziej modne. Łazienka, dzielona tylko szklanymi... więcej...

Kompozycja natrysku z baterią podtynkową

armatura łazienkowa

Kompozycja natrysku z baterią podtynkową

Skomponuj wymarzony natrysk z baterią podtynkową Primo. Propozycja firmy Deante - to połączenie funkcjonalności... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj