cad

Jak zaaranżować łazienkę dla gości

data aktualizacji: 25-09-2017, 09:57 – artykuł promocyjny

Coraz więcej Polaków, urządzając swój dom czy mieszkanie, decyduje się na stworzenie odrębnej łazienki dla gości. Rozwiązanie to jest w szczególności polecane w przypadku, gdy posiadamy dużą rodzinę lub gdy często przyjmujemy znajomych. Poniżej prezentujemy kilka istotnych wskazówek dotyczących tego, jak odpowiednio zaprojektować to pomieszczenie - gdzie go usytuować i w jaki sposób urządzić, aby było piękne i funkcjonalne.

Jak zaaranżować łazienkę dla gości

Fot. Kolekcja mebli WAVE firmy ANTADO (kolor grafitowy)


Łazienka gościnna - zalety

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym powinniśmy się czuć komfortowo i swobodnie. Z tego właśnie względu niezmiernie ważną rzeczą jest zapewnienie poczucia intymności. Dzięki wyodrębnieniu w domu specjalnej łazienki dla gości, nie będziemy musieli rezygnować z tego komfortu podczas domowych przyjęć, przy okazji rodzinnych wizyt lub przyjazdu przyjaciół. Toaleta gościnna zapewni naszym gościom poczucie wygody, a domownikom pozwoli zachować swoją prywatność.


Gdzie najlepiej ulokować łazienkę dla gości?

Wybór miejsca, w którym ulokujemy łazienkę dla gości, uzależniony jest przede wszystkim od usytuowania pomieszczenia, w którym goście będą przebywać. Jeśli pokój ten znajduje się w strefie dziennej, łazienka powinna być zlokalizowana w pobliżu salonu, ale nie powinna znajdować się naprzeciwko drzwi wejściowych, ani wejścia do strefy wypoczynkowej. Ważne, aby była widoczna i łatwo dostępna, ale jednocześnie zapewniała dyskrecję. Jeśli mamy taką możliwość, to najlepszym rozwiązaniem będzie ulokowanie jej nieco na uboczu. Zapewnimy w ten sposób komfort i poczucie intymności jej przyszłym użytkownikom. Z kolei gdy mamy do dyspozycji również dodatkowy pokój przeznaczony na pomieszczenie do spania dla gości, to w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie ulokowanie łazienki tuż obok pokoju gościnnego lub zaprojektowanie pokoju tak, aby łazienka była jego integralną częścią.

meble Loft marki TIGER

Fot. Kolekcja mebli Loft firmy TIGER 1


Jak ją urządzić?

Urządzając gościnną łazienkę, warto pamiętać o tym, iż jest ona swoistą wizytówką naszego domu. Z tego powodu nie powinniśmy oszczędzać na wyposażeniu. Toalety dla gości to z reguły nieduże pomieszczenia, wymagające dobrego rozplanowania. W racji ogarniczonej przestrzeni, warto postawić na prysznic - wanna zajęłaby zbyt dużo cennego miejsca. Dodatkowo warto zdecydować się na podwieszane sanitariaty i meble. Takie rozwiązanie znajdziemy w kolekcji mebli MILLER firmy TIGER, dostępnej w ofercie firmy CORAM. Meble te zaoszczędzą przestrzeń, a także będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

meble Miller firmy Tiger

Fot. Kolekcja mebli MILLER firmy TIGER (kolor biały)


Spraw, aby goście czuli się komfortowo!

Chcąc, aby nasi goście dobrze i komfortowo czuli się w naszym domu, warto postarać się o gustowny wystrój wnętrza łazienki. Ciekawą propozycją jest seria mebli WAVE firmy ANTADO z ozdobnymi frontami nawiązującymi do motywu fali, także dostępna w ofercie firmy CORAM. Jak radzi Dorota Maksymowicz z pracowni architektonicznej THE SPACE: - Małą łazienkę najlepiej urządzić w jasnych kolorach, aby ją optycznie powiększyć. W tym celu świetnie sprawdzą się meble z serii MILLER firmy TIGER – mają różne szerokości, dzięki czemu możemy je łatwo dostosować do pomieszczenia. Dodatkowo można wstawić duże lustro, ono także powiększy wizualnie pomieszczenie. Z kolei jeśli łazienka jest większych rozmiarów, można wstawić do niej fotel lub wazon z kwiatami. Sprawi to, że łazienka stanie się bardziej przytulna. Warto pamiętać również o przyborach toaletowych dla gości, na pewno przydadzą się tym, którzy niespodziewanie zostali na noc. Nie zapomnijmy zaopatrzyć łazienkę w kosmetyki: mydła i szampony, żele pod prysznic, miękkie ręczniki, szlafrok, zapasowe szczoteczki do zębów i pastę, a także suszarkę. Wszystkie te dodatki sprawią, że każdy gość poczuje się wyjątkowo.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram