Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Brem - Grzejniki dla Architektury

data aktualizacji: 20-03-2018, 06:48 – artykuł promocyjny

Brem to firma wyspecjalizowana w projektowaniu oraz produkcji grzejników dekoracyjnych pokojowych, oraz łazienkowych klasy premium. Dzięki nowoczesnej fabryce mieszczącej się we włoskim mieście Bergamo oraz wysokim standardom, jakim objęty jest cały proces produkcyjny, jest liderem na rynku producentów grzejników. Brem oferuje grzejniki w 80 kolorach zarówno satynowych, metalicznych, jak i połyskujących, a także chromowane.

Brem - Grzejniki dla Architektury

Głównym założeniem marki jest tworzenie grzejników dekoracyjnych o wzornictwie wpisującym się we współczesne założenia architektoniczne. Wnętrze i zewnętrze budynku ma tworzyć harmonijną całość, dla tego grzejniki, jak i inne elementy wystroju powinny współgrać z architekturą. Daje to efekt spójności i wprowadza estetyczny ład w przestrzeń życiową. Grzejniki Brem przybierają więc geometryczne kształty, wpisujące się doskonale w modernistyczne budynki mieszkalne.

>>> Zobacz wszystkie grzejniki z oferty firmy Brem

Szczególnie dobrze przy urządzaniu nowoczesnych wnętrz mieszkalnych sprawdza się sztuka współczesna: abstrakcyjne obrazy, rzeźby i instalacje przestrzenne, doskonale ożywiają i nadadzą charakteru wnętrzom. Firma Brem podjęła więc współpracę ze znanymi architektami oraz artystami, którzy mieli za zadanie zaprojektować swoje autorskie grzejniki, nawiązując do dotychczasowego dorobku artystycznego.

Brem - grzejniki dla architektury

Poniższe grzejniki są owocem współpracy firmy Brem i włoskiego artysty i designera Stefano Soddu. Stefano urodził się w Cagliari, obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie, gdzie studiował malarstwo klasyczne i prawo. Jest znany ze swoich rzeźb i instalacji z tworzywa sztucznego i miedzi. Jego punkt widzenia został doceniony przez założycieli firmy Brem, co zaowocowało kilkoma niepowtarzalnymi modelami stalowych grzejników, utrzymanymi w stylistyce twórczości artysty m.in. grzejniki pokojowe Brem Oltre, Brem Confini czy Brem Percorso. Grzejniki te są dostępne w ekskluzywnej linii Brem Art.

Kolejnym twórcą, z którym firma Brem podjęła współpracę projektową, jest malarz i wykładowca uniwersytecki Max Marra. To on był pomysłodawcą grzejników Brem Aree Eque czy nowatorskiego grzejnika pokojowego Brem Struttura Alta z fantazyjnie giętej stali z wypalaną powłoką.

Brem - grzejniki dla architektury

Architekt i designer Luigi Brembilla stworzył popularny grzejnik łazienkowy Brem Clark z płaską płytą grzewczą oraz relingiem na ręczniki w formie masywnej ramy. Dzięki prostocie i funkcjonalności stał się on flagowym produktem marki, lubianym i docenianym przez architektów wnętrz, którzy chętnie umieszczają go w swoich projektach.

To jednak niejedyny projekt tego designera, jaki możemy znaleźć w ofercie Brema. Grzejnik łazienkowy Brem Rome to nowość w ofercie firmy, a już zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Elegancka płaska płyta oraz fantazyjne relingi z haczykami na ręczniki, mogą być pomalowane na ten sam kolor lub kontrastowo.

Za to grzejnik łazienkowy o trapezowym kształcie Brem Trap to rozwiązanie dla tych, którzy chcą twórczej, nietypowej alternatywy do ożywienia zwykłych linii łazienki.

Dla odważniejszych jest propozycja nieco mocniejsza - grzejnik łazienkowy Brem Vinci. Jego strzelisty, zdecydowany kształt doskonale wygląda w chromie, który poprzez grę światła nadaje mu dynamiki.

Wartym uwagi projektem jest również grzejnik dekoracyjny pokojowy Brem Virgo. Trójwymiarową powierzchnię grzejnika tworzą ukośne, nieregularne bruzdy dające efekt autentyczny i surowy, przełamany trójkątnymi „zaciekami” w żywych kolorach. Jest to idealny grzejnik do salonu lub sypialni, bo zasługuje, aby być dobrze wyeksponowanym.

Na koniec absolutny bestseller obecny w rozmaitych wariantach w ofercie Brema od wielu lat. Grzejnik Brem Cross, również projektu Brembilla. Składa się on z różnej wielkości prostokątów i kwadratów, ułożonych pod różnym kątem i w różnych układach. Daje on ogromne możliwości personalizacji, dzięki wielu możliwym modyfikacjom kolorystycznym. Ponadto różne rozmiary pozwolą odpowiednio ogrzać każde pomieszczenie, dzięki dużemu przedziałowi mocy grzewczej.

Kontakt w sprawie produktów:

Przedstawicielstwo BREM w Polsce:
AG GRZEJNIKI DESIGN

ul.Bartycka 24/26 pawilon 211
00-716 Warszawa
tel. +48 22 840 10 19
www: www.brem.pl
mail: wyślij wiadomość

BREM S.r.l.
via dell'Artigianato, 8
24046 Osio Sotto (BG) Italy

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki stal nierdzewna » grzejniki chromowane » grzejniki drabinkowe » grzejniki dekoracyjne » grzejniki ozdobne » grzejniki kanałowe » grzejniki elektryczne » grzejniki żeliwne » grzejniki kolumnowe » grzejniki designerskie » grzejniki dekoracyjne pionowe » grzejniki dekoracyjne poziome

armatura, akcesoria: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki » relingi do grzejników » głowice termostatyczne  

Zobacz zdjęcia w galerii BREM RADIATORS:Podobne artykuły
Wodne ogrzewanie podłogowe w systemie PEX-C

ogrzewanie łazienki

Wodne ogrzewanie podłogowe w systemie PEX-C

System 70 firmy Rotex łączy ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe dobierane... więcej...

Grzejnik w roli głównej

ogrzewanie łazienki

Grzejnik w roli głównej

Grzejnik drabinkowy Zehnder Quaro jest rozwiązaniem, które idealnie wpasuje się w każdą aranżację nowoczesnej... więcej...

Grzejniki łazienkowe w różnych stylach

ogrzewanie łazienki

Grzejniki łazienkowe w różnych stylach

Łazienki w naszych mieszkaniach mogą być urządzone w różnych stylach, w zależności od gustów i... więcej...