patron besco

Cztery pory roku w łazience

data aktualizacji: 12-10-2017, 11:03 – artykuł promocyjny

Funkcjonowanie człowieka podlega zmianom związanym z porami roku. Udziela nam się nastrój, otaczamy się podobną kolorystyką, czy wreszcie spędzamy w domu mniej lub więcej czasu - wszystko zgodnie z rocznym cyklem zmian w przyrodzie. Barwy zimne, ciepłe, nasycone, zgaszone, pastelowe, neonowe na ścianach, podłogach i sprzętach tworzą w naszym otoczeniu klimat. Taka zabawa kolorem dostarcza wiele pozytywnych bodźców dla organizmu człowieka, dlatego nie rezygnujmy z niej i bawmy się bez narzekania na nudę, czy jesienną słotę. W końcu każda pora roku ma też swoje piękne oblicze, które warto uchwycić i przenieść do swojego najbliższego otoczenia.

Cztery pory roku w łazience

Potęgę kolorów znamy doskonale. Świadomość tego, jak oddziałują one na nasze samopoczucie – dodają energii, wyciszają, pomagają pozbyć się napięcia – pozwala na tworzenie własnego „kolorowego świata”, w którym czujemy się doskonale. Do tego nie można pominąć takich czynników jak osobiste doświadczenia, uwarunkowania kulturowe oraz indywidualne preferencje. Warto o tym pamiętać - także w łazience!

 

Kamień i drewno - łazienka w stylu eko

 

Kamień, chociażby w postaci płytek imitujących oraz drewno pojawiające się na przykład na meblach to zestawienie idealne dla osób preferujących styl eko we wnętrzach. Łazienkowa przestrzeń jest do tego idealnym miejscem. Okrągła umywalka, kosz czy wazony z brązowego szkła łagodzą surowość płytek, blatu i drzwi do kabiny prysznicowej. Akcesoria i ozdoby wykonane z ekologicznych materiałów czy świeże kwiaty sprawiają, że łazienka staje się przytulna, sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

W takim wnętrzu niewątpliwie sprawdzą się chromowane baterie z kolekcji Modena o niewyszukanym, ale niebanalnym designie z motywem trójkąta. Łazienka w brązach i beżach, z elementami drewna, białą ceramiką i efektownie zaaranżowanym oświetleniem zadowoli nie tylko zwolenników klasycznych rozwiązań. Jest ciepło i przytulnie, ale też nowocześnie, o czym świadczą ciekawie zaprojektowana kabina prysznicowa we wnęce, umywalka wpuszczona w drewniany blat, proste geometryczne formy. W takiej przestrzeni, w otoczeniu jesiennych barw natury można naprawdę wypocząć.

 

Ponadczasowa biel w kolorowym i energetycznym towarzystwie

 

Kolor może mieć moc porównywalną z energią jaką dostajemy po kubku porannej kawy. Sprzyja temu z pewnością połączenie tradycyjnej bieli z soczystą zielenią. Neonowa błyszcząca mozaika dodaje energii i napawa optymizmem. Ułożona z  niewielkiej kostki, dzięki fakturze i barwie przełamuje monotonię gładkich białych ścian. Podobną funkcję spełniają poziome zielone pasy, akcesoria oraz gadżety w tej samej tonacji lub w kolorze równie intensywnej żółci. Do prostokątnych półek, wanny czy umywalki doskonale pasują baterie Kvadro zaprojektowane również na bazie prostokąta. Nowoczesne i eleganckie, dostępne są w wersji umywalkowej, natryskowej i wannowej z automatycznym przełącznikiem wanna-natrysk. W wiosennej łazience doskonale zaprezentuje się otwarta kabina prysznicowa o bokach z transparentnego szkła, a w niej 1-funkcyjny natrysk przesuwny Quadro wyposażony w system easy clean i wygodną, prostokątną półkę na kosmetyki, która znakomicie komponuje się z rączką natrysku o tym samym kształcie. Do armatury świetnie pasują akcesoria z serii Novatorre Metalia 9, wyróżniające się industrialnymi, prostymi, i zarazem dynamicznymi kształtami.

 

Pastelowa elegancja niczym powiew lata

 

Pastele są eleganckie i dość kobiece, choć mają również bardzo uniwersalny charakter. Z pewnością jednak zastosowane w domowym zaciszu, takim jak właśnie łazienka staną się wspomnieniem letniech krajobrazów. W takiej aranżacji warto postawić na rozbielone błękity, niebieskie elementy oraz turkusy. Skojarzenie z morzem, bryzą i wakacjami gwarantowane. 

Glazura i umywalka w pastelowych odcieniach zieleni, turkusu i malachitu świetnie komponują się z bielą ścian i jasną posadzką oraz elementami z surowego sosnowego drewna. Z prostokątnymi płytkami, umywalką i lustrem doskonale harmonizuje designerska armatura Algeo Square. Forma i styl baterii znakomicie koresponduje z eleganckim zestawem natryskowym Squerto, wyposażonym w dużą, kwadratową głowicę deszczowni oraz rączkę natrysku o zbliżonym kształcie. Dzięki rezygnacji z brodzika i kabiny zyskujemy dodatkową przestrzeń i pełną swobodę ruchów pod prysznicem. Taki projekt zakłada montaż specjalnego odpływu – w prezentowanej łazience jest to dekoracyjny odpływ ścienny Wall. Dzięki modułowym rozwiązaniom przestrzeń zostaje ekonomicznie wykorzystana, a pomieszczenie zyskuje modny charakter.

 

W najlepszym porządku - przytulność małej łazienki

 

To co zawsze pozostanie modne to z pewnością podstawowa baza kolorystyczna. Do grupy tak zwanych bezpiecznych odcieni zaliczyć można biel, beż, ecru, jasny brąz. Ich rolę powinni docenić głównie posiadacze małych łazienek, gdyż tkwi w nich duży potencjał jeśli chodzi o optyczne powiększenie przestrzeni. Odcienie te są eleganckie i przytulne. W małych łazienkach jest jeszcze coś, o czym nie wolno nam zapomnieć, a mianowicie funkcjonalność. Dotyczy to zarówno urządzeń i akcesoriów łazienkowych, jak i samego wnętrza. Jeśli dysponujemy małym metrażem, warto zdecydować się na kabinę prysznicową z transparentnego szkła. Podobny efekt osiągniemy, zawieszając na ścianie duże lustro. Ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż termostatycznej baterii natryskowej, jak na przykład model Trinity z regulatorem temperatury i safe touch system, dzięki któremu korpus baterii nie nagrzewa się podczas korzystania z natrysku. Z baterią stylistycznie współgra 3-funkcyjny zestaw natryskowy Tutti, a także pozostałe elementy armatury – oryginalna bateria umywalkowa Ancona i akcesoria łazienkowe Torrente. We wnętrzu małej łazienki wszystko jest należycie uporządkowane, utrzymuje się w nim wrażenie ładu i czystości, tak pożądane w miejscu przeznaczonym do zabiegów higienicznych. 


 

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

            Podobne artykuły
Jakie są właściwości płytek ceramicznych

porady

Jakie są właściwości płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne są jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych stosowanych w łazienkach. Główną... więcej...

Jak usunąć kamienne osady z łazienki

porady

Jak usunąć kamienne osady z łazienki

Z problemem twardej wody boryka się większość gospodarstw domowych w naszym kraju. Jednym z symptomów,... więcej...

Zarysowana umywalka lub wanna - renowacja powłoki

porady

Zarysowana umywalka lub wanna - renowacja powłoki

Zarysowana powierzchnia wanny lub umywalki jest nieestetyczna. Do tego istnieje jeszcze ryzyko gromadzenia się w takich... więcej...