Wzornictwo bez obciążeń, czyli lekkie wanny MARMORIN DESIGN

data aktualizacji: 03-11-2017, 07:10 – artykuł promocyjny

W poszukiwaniu doskonałości. Na początku był kamień.
Początki urządzenia sanitarnego jakim jest wanna sięgają XVI w p.n.e., kiedy to w rezydencji Knossos na Krecie stworzono dla tamtejszej królowej prawdopodobnie pierwsze kamienne naczynie służące do kąpieli. Przez wieki popularność wanien się zmieniała, podobnie jak budulec, z którego je wykonywano.

Współcześnie na rynku odnajdujemy niezliczoną ilość form i różnorodność dostępnych materiałów od akrylu poprzez stal, żeliwo po szkło, drewno, a nawet pierwotny dla naczyń kąpielowych kamień. Do najbardziej ekskluzywnych należą wanny z materiałów naturalnych, takich jak granit, marmur i trawertyn. W ślad za ich pięknem i szlachetnością idą jednak poważne ograniczenia – poza bardzo wysoką ceną jest to przede wszystkim duży ciężar. Wanna kamienna waży zwykle ponad 1000 kg.


Pożądana lekkość bytu

Alternatywą, łączącą zalety materiałów naturalnych ze zwiększoną funkcjonalnością są kompozyty. Przy większości materiałów tego typu wanny o dużym gabarycie pozostają jednak nadal dość ciężkie, co stanowi zmorę projektantów, których wizje niejednokrotnie ogranicza nośność stropów.

W odpowiedzi na te wyzwania firma MARMORIN DESIGN stworzyła unikalny materiał odlewniczy – LIGHTCAST®– lekki i zarazem niezwykle wytrzymały. Doskonale nadaje się do wytwarzania dużych wanien ze zintegrowanym przelewem, które stają się bardziej odporne, a jednocześnie lżejsze od produktów wykonanych w konkurencyjnych technologiach wytwórczych. Dla amatorów długich kąpieli nie bez znaczenia pozostaje jego wysoki wskaźnik izolacji termicznej, zapewniający ciepłą wodę na dłużej.

Wzornictwo bez obciążeń, czyli lekkie wanny MARMORIN DESIGN

Wśród produktów MARMORIN DESIGN wykonanych z LIGHTCAST® znajdziemy cechujące się wzornictwem najwyższej próby wanny Bona, Amos i Tebe IV.


BONA, królowa łazienki

Wanna Bona imponuje ponadczasową, uniwersalną formą. Prosta i majestatyczna zarazem, wyróżnia się we wnętrzu podkreślając jego indywidualny charakter. Opływową misę, która zapewnia wygodną pozycję podczas długich kąpieli zwieńczają praktyczne, płaskie ranty – przestrzeń na przybory toaletowe, czy romantyczne kompozycje ze świecami i kieliszkiem wina. Bona przy swoich sporych rozmiarach waży tylko 83 kg.

wanna BONA

Bona

 • materiał: LIGHTCAST®
 • przelew zintegrowany
 • wymiary: 1820x854x615 mm
 • waga: 83 kg
 • bez konieczności ingerencji w podłoże podczas montażu syfonu
 • nie wymaga użycia stelaża
 • płaskie ranty
 • opływowe kształty wnętrza misy i podparcie głowy w pozycji półleżącej gwarantują wygodną pozycję w trakcie kąpieli


AMOS znaczy „mocny”

Wanna Amos to manifestacja zdecydowanej formy i harmonii, kwintesencja inteligentnych rozwiązań zawartych w nowoczesnym wzornictwie. Luksusowy model dla wymagających użytkowników, którzy oprócz walorów praktycznych, cenią wysublimowane wzornictwo i otaczają się przedmiotami będącymi odzwierciedleniem ich stylu życia. Perfekcyjnie dopracowana przez projektantów Marmorin Design Studio, ergonomiczna forma charakteryzuje się nietypowym przesunięciem misy w stosunku do ścian zewnętrznych. Dzięki temu uzyskano ciekawy efekt wizualny, a jednocześnie funkcjonalną przestrzeń na podręczne drobiazgi. Zastosowanie materiału LIGHTCAST® sprawiło, że wanna Amos, zgodnie z etymologią swojej nazwy, jest niezwykle wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne, a ponadto zaskakująco lekka. Maksymalna wygoda użytkowania cechuje całą serię produktów, w skład której wchodzą jeszcze trzy modele umywalek wykonane z materiału MINERALICAST®.

wanna AMOS

Amos

 • materiał: LIGHTCAST®
 • przelew zintegrowany
 • wymiary: 1747x764x583 mm
 • waga: 65 kg
 • minimalistyczny design
 • nie wymaga użycia stelaża
 • wygodna przestrzeń na akcesoria kąpielowe
 • ergonomiczny kształt


TEBE IV, „lekkie” inspiracje kubistyczne

Wanna dościenna Tebe IV wchodzi w skład linii autorstwa Jędrzejak DESIGN, którą tworzą jeszcze trzy inne modele wanien oraz umywalki stojące. Estetyka kolekcji stanowi zaproszenie do kubistycznej zabawy symetrią i przestrzenią. Geometrycznie uproszczone projekty powstały na bazie odwróconego trapezu, dzięki czemu uzyskano wrażenie lekkości i minimalizmu. Uniwersalny design sprawdza się doskonale zarówno we wnętrzach modernistycznych, jak i tych o ciepłym charakterze, zbliżonym do stylu skandynawskiego. Innowacja konstrukcyjna wanny polega na dużym nachyleniu ścian i wynika z analizy ułożenia ciała podczas kąpieli, w celu zapewnienia maksymalnej wygody. Zastosowany w modelu Tebe IV LIGHTICAST® oprócz wytrzymałości i małej wagi wanny, gwarantuje też wydłużony czas utrzymywania temperatury wody. Wanna posiada zintegrowany przelew szczelinowy, jest dostosowana do baterii ściennych, podłogowych i nablatowych, z możliwością nawiercania do czterech otworów.

wanna TEBE IV

Tebe IV

 • materiał: LIGHTCAST®
 • szczelinowy przelew zintegrowany
 • wymiary: 1600x800x580 mm
 • waga: 86 kg
 • bez konieczności ingerencji w podłoże podczas montażu syfonu (o wysokości poniżej 89 mm)
 • nie wymaga użycia stelaża
 • płaskie ranty

Kontakt w sprawie produktów:

Marmorin Design
Skład Fabryczny Marmorin

ul. Puławska 300 A
02-819 Warszawa
tel. + 48 22 298 64 40
www: www.marmorindesign.pl
mail: wyślij wiadomość

umywalki » wanny » brodziki

Zobacz zdjęcia w galerii MARMORIN DESIGN:


Podobne artykuły
Parawany nawannowe - podwójna przyjemność

armatura łazienkowa

Parawany nawannowe - podwójna przyjemność

Wieczorna kapiel czy poranny prysznic? Dzięki parawanom nawannowym oba rozwiązania są możliwe nawet w najmniejszej... więcej...

Każda łazienka może być piękna

armatura łazienkowa

Każda łazienka może być piękna

Nie sztuka urządzić łazienkę, kiedy nie ogranicza nas przestrzeń. Niewielki metraż sprawia natomiast, iż zadanie... więcej...

Wygodna profilowana wanna dwuosobowa

armatura łazienkowa

Wygodna profilowana wanna dwuosobowa

Kąpiel we dwoje to dobry sposób na relaks po ciężkim dniu oraz przeżycie niezwykłych chwil z bliską osobą.... więcej...