konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Szybki montaż płytek na nierównym podłożu

data aktualizacji: 22-11-2017, 11:41 – artykuł promocyjny

W dzisiejszych czasach ważnym czynnikiem decydującym o wyborze produktu jest możliwość szybkiego wykonywania prac remontowych, takich jak np. montaż glazury.

Przed rozpoczęciem prac glazurniczych, istotnym krokiem jest dokonanie wizualnej oceny podłoża Jego przygotowanie należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia. Konieczne jest sprawdzenie poziomu podłogi oraz wilgotności. Jeżeli na powierzchni, na której zamierzamy układać płytki występują nierówności należy je niwelować.

Szybki montaż płytek na nierównym podłożu

Ekspresowe wyrównanie podłoża

Renogrunt 412Odpowiednie przygotowanie podłogi i ściany to podstawa do późniejszego łatwego klejenia płytek. Do wyrównania podłogi proponujemy specjalistyczne szybkie rozwiązanie, wylewkę RENOGRUNT 412.

2 godziny - tylko tyle czasu wystarczy, aby po wylaniu wylewki wejść na nią. Ma to szczególnie duże znaczenie w miejscach, gdzie należy zapewnić ciągłość ruchu pieszego. Najważniejszą cechą proponowanej wylewki jest właśnie szybkość wiązania. Produkowana jest ona na bazie cementu, a w swoim składzie ma też włókna zbrojące zwiększające wytrzymałości wylewki. Po wykonaniu warstwy wyrównującej już na następny dzień podkład jest gotowy, aby przykleić na nim płytki. Wylewka RENOGRUNT 412 to wysoce wytrzymały produkt (wytrzymałość na ściskanie >30MPa). Dzięki temu jest także idealny jako podkład nie tylko pod płytki ceramiczne, ale także pod panele i klejone parkiety. Wylewkę tą można stosować w zakresie od 2 do 20mm.

SZYBKI BETON B-30 445Przy znacznych nierównościach podłogi warto zastosować tzw. SZYBKI BETON B-30 445. Produkt ten idealnie sprawdzi się przy szybkich naprawach podłoża betonowego (ścian i podłóg). Możliwość wchodzenia na naprawiany element jest już po 2 godzinach od wykonania naprawy. Zaprawa ta nadaje się także do wykonywania wylewek związanych z podłożem, na warstwie rozdzielczej czy na warstwie termoizolacji (podłogi pływające). Szczególnie polecany jest do miejsc gdzie szybkość wiązania ma szczególne znaczenie (korytarze, przejścia itp.). Równie dobrze sprawdzi się na tarasach i balkonach. Przyklejanie płytek na wykonanym podłożu można wykonać już po 24godz. (temperatura 20˚C). Wytrzymałość na ściskanie po 7dniach wynosi >20 MPa, a po 28 dniach: >30MPa.


Montaż płytek

klej EXPRESS 106Po wyrównaniu podłoża kolejnym etapem prac jest klejenie płytek. Jeżeli podstawą ma być szybkość montażu proponujemy klej EXPRESS 106. Jest to klej klasy C2FT, a więc elastyczny, o przyczepności >1,0MPa. Bez problemu przeniesie wszelkie naprężenia od pracującego podłoża lub płytki, bez utraty połączenia w tym układzie. W kleju kompensowana jest część naprężeń dzięki czemu prawdopodobieństwo pęknięć i zarysowań jest minimalne. Klej ten to dobre rozwiązanie do płytek wielkoformatowych, a więc o wymiarze boku większym niż 60cm.

Największą zaletą kleju EXPRESS 106 jest właśnie szybkie wiązanie, umożliwiające spoinowanie już po 3-4 godzinach po ułożeniu płytek! Pozwala to znacząco usprawnić i przyśpieszyć prace glazurnicze, a co za tym idzie szybciej zakończyć cały remont. Po min. 3 godzinach wystarczy tylko wypełnić spoiny fugą i zmyć całą powierzchnię, a więc po ok. 4-5 godzinach pracy pomieszczenie jest gotowe. Klej EXPRESS 106 nadaje się szczególnie do takich miejsc jak ciągi komunikacyjne, tarasy, balkony, podłogi z ogrzewaniem podłogowym oraz na podłoża takie jak lamperie olejne, stare płytki ceramiczne, powierzchnie pokryte płynnymi foliami oraz zaprawami uszczelniającymi, a także wszystkie tradycyjne podłoża z tynków cementowych, gipsowych itp. Klejem tym przykleimy nie tylko płytki wielkoformatowe, ale także mniejsze, ceramiczne, terakotowe, klinkierowe czy gresowe, a nawet kamień naturalny nie ulegający przebarwieniom.


Kluczowe zalecenia wykonawcze

Pamiętajmy też o podstawowych zasadach wykonawczych. Płytki o dużych wymiarach powinny być mocowane do podłoża tak, aby zaprawa klejąca pokrywała całą tylną powierzchnię płytki. Ogranicza się w ten sposób możliwość odspajania płytek. Takie same wymagania są stawiane w przypadku wykonywania wykładzin na zewnątrz budynków, w miejscach trwale wilgotnych oraz na podłogach intensywnie eksploatowanych – bez względu na wielkość płytek. Całkowite pokrycie zaprawą powierzchni płytki można uzyskać stosując tzw. metodę kombinowaną nakładania kleju. Przygotowaną zaprawę rozprowadza się najpierw na podłożu przy użyciu stalowej pacy zębatej, następnie, przy użyciu prostej krawędzi pacy, zaprawę klejącą nanosi się na każdą płytkę, cienką warstwą pokrywającą wszystkie wyprofilowania. Dopiero tak „przesmarowaną” klejem płytkę przykłada się do warstwy kleju naniesionego na podłoże i po odpowiednim rozsunięciu na szerokość spoiny silnie dociska.
 

Kontakt w sprawie produktów:

KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.
ul. Szarych Szeregów 23
60-462 Poznań
tel. +48 61 846-79-00
www: www.kreisel.pl
mail: wyślij wiadomość

Profesjonalne produkty do przyklejania glazury, gresu i płyt kamiennych » Zaprawy i masy klejowe do glazury » Zaprawy przeznaczone do przyklejania materiałów termoizolacyjnych oraz wykonywania warstwy zbrojonej tkaniną szklaną » Fugi i silikony » Środki gruntujące i ulepszające » Izolacje wodochronne » Masy bitumiczne » Podkłady podłogowe » Zaprawy wyrównawcze i renowacyjne » Zaprawy murarskie » Zaprawy tynkarskie » Dekoracyjne masy tynkarskie » Gipsy i gładzie » Farby » Środki zabezpieczające i czyszczące
Podobne artykuły
Raw Decor - mozaiki ceramiczne o światowym dizajnie z polską tradycją

podłogi i ściany

Raw Decor - mozaiki ceramiczne o światowym dizajnie...

Współczesne płytki ceramiczne nie mają wyłącznie walorów użytkowych. Pełnią przede wszystkim funkcje... więcej...

Płytki ceramiczne - najnowsze kolekcje 2013/2014

podłogi i ściany

Płytki ceramiczne - najnowsze kolekcje 2013/2014

Płytki ceramiczne od wielu lat wiodą prym w aranżacjach łazienek. To za ich pomocą wykańcza się większość... więcej...

Monolityczne okładziny ścienne w łazience - kamienie solid surface

podłogi i ściany

Monolityczne okładziny ścienne w łazience -...

Standardowe płytki ceramiczne od lat wiodą prym w naszych łazienkach. Czasem też decydujemy się na płyty z naturalnego... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj