Jak urządzić łazienkę w stylu soft loft?

data aktualizacji: 06-12-2017, 10:28 – artykuł promocyjny

Soft loft to styl aranżacji wnętrz inspirowany starymi, pofabrycznymi budynkami. Pomieszczenia takie są zazwyczaj surowe i przestronne. Urządzone w duchu minimalizmu, ograniczają ilość dodatków dekoracyjnych do niezbędnego minimum. Jak urządzić łazienkę w stylu soft loft, aby oprócz designerskiego wyglądu miała też praktyczne zastosowanie i oryginalny charakter? Poniżej kilka porad Doroty Maksymowicz - architekta z pracowni The Space, dzięki którym stworzymy taką aranżację.

Jak urządzić łazienkę w stylu soft loft?

Materiał ma znaczenie

Chcąc urządzić mieszkanie w stylu loft, nie musimy wcale dysponować olbrzymimi powierzchniami. Zachowanie umiaru i umiejętne dysponowanie dostępnym miejscem to gotowa recepta na taki wystrój. Wystające ze ściany czy sufitu kable i widoczne uzbrojenie to elementy, których nie powinno zabraknąć w loftowej łazience. To właśnie one najbardziej oddają urok prawdziwego, pofabrycznego stylu. Łazienka w stylu soft loft powinna być przede wszystkim prosta i funkcjonalna, a nieprzesadnie udekorowana. Surowy beton i cegła to materiały, które najbardziej pasują do tej stylistyki. Można je zastąpić płytkami imitującymi te materiały. Urządzając lofty często wykorzystuje się także szkło i metal. Materiały te nadają aranżacji prawdziwy industrialny chłód, który można ocieplić elementami ze starego drewna lub jego imitacją. Łazienki w stylu soft loft są zazwyczaj utrzymane w szarej tonacji. Doskonałym pomysłem jest przełamanie jej bielą, czernią lub miedzią. Dzięki czemu nasza łazienka będzie stylowa i bardziej przytulna. To właśnie stare lofty były inspiracją do stworzenia serii mebli Loft marki TIGER, które dostępne są w ofercie CORAM Poland. Kolekcja Loft wydobywa z industrialnych wnętrz to, co najlepsze.

Loft firmy Tiger w kolorze chalet dąbLoft firmy Tiger w kolorzenaturalny dąb

Fot. Kolekcja mebli Loft firmy TIGER                          Fot. Kolekcja mebli Loft firmy TIGER 
    (kolor chalet dąb)                                                 (kolor naturalny dąb)


Niebanalny efekt

W aranżacji łazienki w stylu soft loft ważną rolę pełnią nieliczne meble i dodatki. Ich wybór należy dokładnie przemyśleć. We wnętrzach tego typu bardzo dobrze sprawdzają się wolnostojące wanny, albo przeszklone prysznice bez brodzika. Godne polecenia są wykonane z aluminium grzejniki lub elementy armatury, konsole podumywalkowe lub szafki wiszące w szarych odcieniach. Pozwolą one zapanować nad wszystkimi drobiazgami. Ciekawą propozycję stanowią metalowe regały i etażerki. Na ścianie warto zamontować duże lustro lub kilka mniejszych. Pozwoli to nam optycznie powiększyć przestrzeń łazienki. Aby zyskać wrażenie przestronności, można również wykorzystać wiszące szafki z kolekcji Loft marki TIGER z lustrzanymi frontami. W loftowej łazience ważną rolę odgrywa również oświetlenie, za pomocą którego podkreślimy charakter całej aranżacji. W tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzają się minimalistyczne i nowoczesne oprawy oraz odsłonięte edisonowskie żarówki i lampy stylizowane na oświetlenie prosto z fabryk, na przykład na metalowych łańcuchach.

Loft firmy Tiger w kolorze snow white glow

Fot. Kolekcja mebli Loft firmy TIGER (kolor snow white gloss)


Diabeł tkwi w szczegółach

W łazience zaaranżowanej w stylu loft, aby dodatki i akcesoria nie odwracały uwagi od koncepcji przewodniej, ich rola jest zmarginalizowana. Pomimo idei zimnego i prostego wnętrza możemy je ozdobić nie wyłamując się ze stylu. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste. - Wystarczy wstawić do łazienki stylowy, designerski fotel lub krzesło, a na ścianie powiesić sztukę współczesną: obraz, grafikę lub fotografię. Jeśli chodzi o dodatki, to idealnie pasować będą metalowe koszyki na kosmetyki, czy relingi na wieszanie ręczników oraz akcesoriów. Elementy te dodadzą Twojej łazience charakteru i oryginalnego wyglądu. – radzi Dorota Maksymowicz z pracowni architektonicznej The Space.

Aranżacje loftowe na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie nonszalanckich, czasami wręcz niestarannych. Jednak wnętrza loftowe muszą być tworzone z dużą dbałością o detal i spójność stylistyczną. W sytuacji, kiedy dobór materiałów czy innych elementów jest dla nas kłopotliwy, warto poprosić o radę architekta wnętrz. 
 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram