Cerrad - okładziny gresowe i kamienne

Kamień i płytki dekoracyjne Elkamino Dom do łazienki

data aktualizacji: 19-12-2017, 12:44 – artykuł promocyjny

Kamień dekoracyjny to połączenie unikalnego wyglądu, wyjątkowej trwałości oraz przystępnej ceny. Wykorzystany jako element uzupełniający wystrój łazienki sprawi, że stanie się ona oryginalna i ponadczasowa. Inspiracje naturą od zawsze towarzyszą wzornictwu, które cieszy się największą popularnością. Tak też jest w przypadku płytek odzwierciedlających wzór kamienia.

Kamień i płytki dekoracyjne Elkamino Dom do łazienki

Kamienne inspiracje

Płytki Elkamino Dom z serii kamień dekoracyjny to proste nawiązanie to klasycznych płytek naśladujących wzór kamienia. Jednak to co je wyróżnia to widoczna struktura przestrzenna oraz zmienna kolorystyka nadająca wyrobom autentyczności. Kamień dekoracyjny dostępny w ofercie firmy Elkamino Dom wykonany został z gipsu lub betonu. Dostępny w czterech odsłonach kolorystycznych:

  • Camino Biały
  • Camino Grafitowy
  • Camino Brązowy
  • Camino Ecru

Kamień dekoracyjny Elkamino Dom w łazience

fot.: Elkamino Dom to firma, która specjalizuje się w płytkach cementowych imitujących stare budownictwo. To one są flagowym produktem i wyróżnikiem oferty tego polskiego producenta materiałów elewacyjno-dekoracyjnych


Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystany nawet w trudnych warunkach. Sprawdza się zarówno na zewnątrz budynku, jak też w środku. W łazienkowych aranżacjach warto postawić na jego dekoracyjny aspekt i wyłożyć nim wybrane elementy - wnęki, fragmenty ściany, obrzeża lub inne konstrukcje.

Kamień można łatwo dopasować do niemal każdego stylu architektonicznego. Pasuje do wnętrz wzorowanych na lofcie, bo jest surowy i minimalistyczny. Świetnie odnajdzie się w łazienkach klasycznych, gdyż nawiązuje do surowca od zawsze wykorzystywanego w budownictwie. Może być stosowany także w aranżacjach vintage, ponieważ ma swój niepowtarzalny urok. Ze względu na zróżnicowanie kolorystyczne, w tym wersję białą i grafitową odnajdzie się także w skandynawskim klimacie. Kamień dekoracyjny Elkamino Dom daje dużo możliwości.

 

Płytki kamienne - niepowtarzalny urok

Każda płytka wyprodukowana jest z dbałością o najmniejszy szczegół. Z płytkami kamiennymi Elkamino Dom łatwo dodać uroku łazience - i te małej i tej dużej. Realistyczny wzór łupka wpływa na odbiór wizualny danej aranżacji. Przestrzenna struktura nawiązuje do trendów wnętrzarskich wskazujących formy 3D jako jedną z wiodących inspiracji przy urządzaniu wnętrz. Taki kamień z pewnością będzie oryginalnym sposobem wykończenia ścian. Jeśli chcemy uzyskać jeszcze ciekawszy efekt końcowy to warto wybrany fragment kamiennej ściany podświetlić. Zyskamy w ten sposób klimatyczny nastrój po zmroku.

 

Płytka kwiaty

Kolejną propozycją oryginalnego i pełnego wdzięku wykończenia ścian są płytki o wymiarach 36,5 cm x 20,5 cm i grubości ok. 2,5 cm. Bardzo wyraźna faktura powierzchni w kształcie kwiatów ma subtelny wygląd, który dodaje lekkości wnętrzu lub sielskiego luzu. Delikatny kwiatowy wzór może mieć jednolitą powierzchnię lub stanowić kolorową i zarazem finezyjną kompozycję.

Płytki dekoracyjne Elkamino Dom do łazienkiPłytki dekoracyjne Elkamino Dom do łazienki

fot.: Płytka Kwiaty

 

Kafelki Retro

Jeszcze inną, ale bazującą na tych samych założeniach, propozycją od Elkamino Dom są płytki stylizowane na Retro. Mają urokliwy tłoczony wzór, który rozłożony jest na rogach i w środku płytki. Wymiary pojedynczego kafelka to 20 cm x 20 cm i grubość ok. 1,5 cm. Wyraźna faktura powierzchni wpływa na jej unikatowość na rynku. Tak wykończona ściana tworzy klimat, który z pewnością każdy z nas ma w pamięci z lat dzieciństwa. Ornament wykonany jest z dużą dbałością o każdy szczegół, a całość stylizowana jest na stare kafelki. Płytka wykonana jest z cementu i może być układana wewnątrz i na zewnątrz, co świadczy o jej dużej odporności na szkodliwe warunki, w tym wysoką wilgotność oraz zmiany temperatur.

Płytki cementowe imitujące stare budownictwo Płytki cementowe imitujące stare budownictwo

fot.: Kafelki Retro

Kontakt w sprawie produktów:

Elkamino Dom Sp. J.
ul. Gen. Skokowskiego 99, Jaktorów Kolonia
96-313 Jaktorów
tel. (46)8564040
www: www.elkaminodom.pl
mail: wyślij wiadomość

Biuro i dział sprzedaży:
05-822 Milanówek
Ul. Średnia 33


płytki stara cegła » kamień dekoracyjny » beton architektoniczny » akcesoria/impregnaty


Zobacz zdjęcia w galerii Elkamino Dom
:

 Podobne artykuły
Gresy z kolekcji Lando Cersanit

podłogi i ściany

Gresy z kolekcji Lando Cersanit

Beż, jak również paleta szarości począwszy od jasnoszarego aż po głęboki, intensywny grafit to kolory,... więcej...

Gres z Nowej Gali - porady cz.I

podłogi i ściany

Gres z Nowej Gali - porady cz.I

Podłoga - to zwykle kilka warstw, które pełnią różne funkcje. Wśród nich powinna się znajdować... więcej...

Środki czyszczące oraz pielęgnujące w ofercie Knauf

podłogi i ściany

Środki czyszczące oraz pielęgnujące w ofercie Knauf

Firma Knauf Bauprodukte jest producentem profesjonalnych materiałów z sektora chemii budowlanej. Produkty dostępne... więcej...