Nowe trendy w łazience

data aktualizacji: 05-01-2018, 09:58 – artykuł promocyjny

W ciągu ostatnich lat niezwykle zyskała. Obok kuchni i pokoju dziennego, które w polskiej tradycji miały zawsze niebagatelne znaczenie, łazienka staje się elementem mieszkania równie ważnym, zwłaszcza w kontekście relaksu i wypoczynku. Dziś, planując jej przestrzeń, widzimy często przestronny pokój kąpielowy z nowoczesnym wyposażeniem, w którym poszczególne elementy sprzyjają komfortowi, wygodzie, a przy okazji cieszą oko.

Nowe trendy w łazience

Dawno przestaliśmy myśleć o łazience jak tylko o strefie higieny. Chcemy, żeby spełniała swoje podstawowe funkcje, niekoniecznie pokazując wszystko, co robimy w niej na co dzień. Nowoczesne, estetyczne rozwiązania: półki, szafki, dodatki pozwalają dyskretnie ukryć przedmioty codziennego użytku, tworząc harmonijne, sprzyjające nam wnętrze. Wpuściliśmy też do łazienki drewno, szkło i stal, które wcześniej były właściwie nie do pomyślenia w przestrzeni, gdzie płynie woda.


Ekologia. Ponadczasowa

Dla wielu myśl o nowoczesnej łazience nierozerwalnie łączy się z ekologią. Tam, gdzie jest możliwe, by zadbać o środowisko, należy to robić. Wybierając baterie łazienkowe, można dziś bez trudu znaleźć takie, które obok wysokiej estetyki i funkcjonalności oszczędzają wodę. Linie Apomea i Athena firmy Excellent wyróżnia elegancja i dbałość wykonania, a dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości elementów, m.in. perlatora Neoperl i głowicy Sedal również myśl o ekologii.

Excellent - wanna ElidaExcellent - umywalka Ovia, bateria umywalkowa wysoka Clever


Harmonia. Moda czy zdrowy trend?

Od jakiegoś czasu widać na rynku wyraźne zainteresowanie produktami, które są delikatne, harmonijne, prawie niewidoczne. Produkty, które dzięki swej transparentności sprzyjają łazienkowej przestrzeni. - To wyraźny trend. Wśród produktów Excellent największą popularnością cieszą się ostatnio wanny slim, kabiny typu walk-in, umywalki z cienkimi rantami, a także bezrantowe miski wc. – mówi Marcin Riger Product Manager firmy Excellent – Coraz częściej nasi klienci, kupując wanny, pytają też o hydromasaż i chromoterapię w wannach. Łazienka, zdaje się, podąża za ogólnym trendem związanym z planowaniem mieszkania i życia w ogóle. Chcemy, żeby przestrzeń, w której spędzamy nasz wolny czas była harmonijna, spokojna i nas relaksowała. Jednocześnie mamy ochotę, co zrozumiałe, by była komfortowa i estetyczna.

Excellent - kabina walk-inExcellent - ścianka walk-inExcellent - armatura seria CleverExcellent - WC bidet Doto Rim kobo szczotka Calm

Charakter łazienki

Niewątpliwie tym, co wyróżnia nowoczesne łazienki, a także nadaje im indywidualnego charakteru są elementy wyposażenia oraz dodatki. Chcemy, żeby łazienka obok podstawowej funkcji związanej z higieną była też przestrzenią uwypuklającą nasz styl; mówiła, jacy jesteśmy i co lubimy. Dziś rynek proponuje nam tysiące rozwiązań, które bez trudu odpowiadają na nasz gust oraz potrzeby. Jednym z ciekawszych produktów na łazienkowej mapie są wykonane z akrylu dodatki łazienkowe Zen. Niezwykle estetyczne wpisują się w przestrzeń prawie każdej łazienki, nadając jej niepowtarzalnego charakteru. Projektanci Excellent zadbali o każdy najmniejszy szczegół związany z tą linią. Stołek i półka wannowa Zen są lekkie, estetyczne, a dzięki wykorzystaniu przezroczystego akrylu, dyskretne.

Excellent Zen


Kolorowa przyszłość

Przyglądając się łazienkowym trendom warto wspomnieć jeszcze o chromoterapii, która wbrew pozorom doceniana jest od bardzo dawna. Chromoterapia to nic innego jak leczenie kolorem, które w ostatnim czasie z powodzeniem wkroczyło również do łazienki, stając się bardzo popularne w wannach z hydromasażem, a także montowana solo w wannach. Koloroterapia wykorzystana w wannie wolnostojacej Excellent Mirage Light to dobra odpowiedź na oczekiwania rynku i niewątpliwie do niej należeć będzie przyszłość. Znakomicie działa na zmysły i nastrój, daje też piękny efekt wizualny, dzięki intensywnym kolorom (nowoczesne diody RGB Power LED), który w łazience docenią też dzieci. Sterowana pilotem jest jedynym tego typu rozwiązaniem w Polsce.  

Excellent - Mirage Light

Kontakt w sprawie produktów:

Excellent S.A.
Biuro handlowe
ul. Korbońskiego 14c
30-433 Kraków
tel. 12 657 18 97
www: www.excellent.com.pl
mail: wyślij wiadomość

kabiny prysznicowe: kwadratowe » półokrągłe » prostokątne drzwi do wnęki
armatura: baterie umywalkowe » baterie wannowe » baterie bidetowe » baterie prysznicowe
chromoterapia: Mirage Light » 4 -diodowa » 6-diodowa » 8-diodowa
hydromasaż: Joy Air » Joy Aqua » Joy Max » Inspire Optima+ » Discovery Premium
ceramika sanitarna: umywalki » miski wiszące wc » bidety » korki i syfony
brodziki: kwadratowe » półokrągłe » prostokątne » akcesoria » odpływy liniowe 
obudowy do wanien
grzejniki łazienkowe
dodatki: łazienkowe » wannowe

Zobacz zdjęcia w galerii Excellent: